Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 09:15, 21 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)
Kasiu
Byłam dzisiaj w ZP i zapytałam Przemka Godlewskiego o Tiarę. Sadzonki w szkółce wyglądały nieciekawie. Uważa, że to słaba odmiana.
Gdyby nie to że ją przesadziłam w ubiegłym tygodniu w bardziej ocienione miejsce to bym już wywaliła.
A tak to jeszcze dostanie szansę na przyszły sezon. Ale nie sądzę żeby dała radę.


Ach, zazdroszczę Wam tych dni otwartych... nie miałam komu Kai sprzedać, a z nią ZP to nie byłaby żadna przyjemność

Pamiętam, jak odbierałam wtedy ją z Tobą na targach, to taka byłam zawiedziona jej stanem, bo była taka niewydarzony.. jak się okazuje, to stan permanentny.. ech.. po kwitnieniu też ją przesadzę
w bardziej ocienioną miejscówkę. I to będzie też jej ostatnia szansa
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 10:14, 21 lip 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Nie wrzucałam zdjęć. Próbuję ogarnąć pobojowisko po kostce i wsadzić co się da do ziemi przed upałami a właśnie deszcz mnie wygonił. Niech popada. Łatwiej łopatę w ziemię wbić. Kupiłam palczatkę, żurawki, ładną kocimiętkę Neptune, proso, jarzmianki te z ciemnymi łodygami co ma Iza, twoją trawkę, zawilce Monterosa i jeszcze kilka roślinek do cienia.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasia_CS 10:29, 21 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
inka74 napisał(a)
Nie wrzucałam zdjęć. Próbuję ogarnąć pobojowisko po kostce i wsadzić co się da do ziemi przed upałami a właśnie deszcz mnie wygonił. Niech popada. Łatwiej łopatę w ziemię wbić. Kupiłam palczatkę, żurawki, ładną kocimiętkę Neptune, proso, jarzmianki te z ciemnymi łodygami co ma Iza, twoją trawkę, zawilce Monterosa i jeszcze kilka roślinek do cienia.


no sprawdzałam właśnie, czy chociaż listę roślinek wrzuciłaś

I jakie proso wybrałaś? Sprawdza się to, co wczoraj wywnioskowałam z opisów i zdjęć, że proso ma mniejszą różnicę między wysokością kępy liści i kwiatostanami? Jaką odmianę wybrałaś?

Jarzmianki też muszę kupić, bo bardzo mi się podobały i z koloru kwiatów i łodyg. A dopiero co kupiłam wersję pink! Nie przypuszczałam, że red (z zasady unikam roślin z red w nazwie, a to widać często mylące ) będą takie fajne. Kolejny plus zaglądania do dobrze zaopatrzonych szkółek.

Nam się udało w pierwszych kroplach deszczu nawóz na trawnik rozsypać
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anabuko1 08:47, 23 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23394
Kasia_CS napisał(a)
Proso kiedyś brałam pod uwagę nawet, ale jeszcze nie próbowałam- chyba na heavy metal się nastawiałam-najlepiej byłoby Nb podjechać do szkółki i się poprzygladac trawom, bo jeszcze nie wielu nie znam na żywo.. to zamiast śmiałka myślicie?

Na śmiałka jeszcze taką miejscówkę znalazłam, fajnie kwiatostany zza rozchodników wychodzą. Czy same kępki śmiałka mają ładne czy raczej takie wysuszające się czupryny które bez żalu można ukryć?

Popatrzcie



haha, jaka przepaść jakościowa zdjęć z aparatu i telefonu

Dla mnie piękny widoczek
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kasia_CS 11:49, 23 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
anabuko1 napisał(a)

Dla mnie piękny widoczek


Dzięki Aniu! Dopiero dziś będę sadzić te śmiałki, bo coś niedoczas mam

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:51, 23 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Tu jeszcze raz ta rabatka w oku aparatu tym razem



Perowskie pod światło są czaderskie! Moje na razie młodziutkie, ale za jakiś cczas zrobią show


Sesleria się wykłosiła - nie wiem czy mi się chce te kwiatostany wyrywać.. zwykle to robiłam, teraz mniej czasu



Mieczyk abisyński pokazał pierwszy kwiat

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:52, 23 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448






To co odwaliła moja rutewka to śmiech na sali...

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:54, 23 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448






Hortensje zaczynają się powolutku bielić - na prowadzenie wychodzą Vanilki przed Phantomami.

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 11:56, 23 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448


Rozanne po podziale powędrował do hortek







____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zakrecona 13:35, 23 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Bardzo ładny ten mieczyk abisyński. A te trawiszcza przy perowskiej też boskie

Kasiu, to kwiatostany trawom należałoby obcinać/ wyrywać? Moja tegoroczna sesleria tez ma kłoski i nie wiem teraz co z nimi począć
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies