Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 19:31, 24 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Annak napisał(a)
Z braku czasu wpadam tylko do kilku ulubionych ogrodów Bez obejrzenia m.in. Twojego nie idę spać Najczęściej bez wpisów, ale podziwiam U mnie wszystkie hortki jeszcze w pąkach, kwitną lilie, jeżówki i ostróżki. No i niektóre róże po raz drugi się "pączą" Będą kwiatki


MIłe to Aniu bardzo :* ja też nie zawsze się wpisuje w wątkach, mimo, że regularnie czytam (ostatnimi czasy często forum ogarniam w telefonie, co trochę utrudnia)

ja tez widzę już ruch w różach, bardzo mnie to cieszy!
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:34, 24 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kokesz napisał(a)
Kasia, przycięłaś już lawendę, pokażesz?
Ja swojej przycięłam najpierw kwiaty, potem stwierdziłam, że za duże te kępy i cięłam dalej, mam nadzieję, że nie poszalałam zbyt mocno.
A w ogóle, to myślę, czy na pewno mam odmianę Hidcote blue bo jakaś duża mi rośnie, kupowałam na Gardenii u producenta więc nie powinna być pomylona, chyba?

Zdjęcie wstawiłam u siebie.


U Ciebie już pisałam, a zaraz zerknę czy mam zdjęcie swojej - na razie widzę tylko z daleka ujęcie - ale jak pisałam, nie kulkowałam ich jakos w tym roku za bardzo w sezonie. Myślę, że u producenta nie powinno być pomyłek..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:38, 24 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
a na razie przerwa, bo Kaję idę kąpać

Pochwalę się tylko, że robiłam zakupki bylinowo trawiaste - do ogródka doszła gaura, kolejne małe perowskie, palczatka blue heaven, wysoki krwiściąg, rutewka trójlistkowa, epimedium niveum, dokupiłam też śmiałka Waldschratt, molinię ED (choć nie wiem po co...), proso heavy metal na spróbowanie, miskanta variegatusa, co by go w nieco zacienionym miejscu wypróbować.AA i jarzmianka sparkling stars red

niby oglądałam to morze jeżówek wszelkiej maści, floksów, ale nic mnie za serce jakoś nie chwytało, mimo że w Waszych ogrodach do nich wzdycham..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Helen 21:08, 24 lip 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
Kasia_CS napisał(a)
a na razie przerwa, bo Kaję idę kąpać

Pochwalę się tylko, że robiłam zakupki bylinowo trawiaste - do ogródka doszła gaura, kolejne małe perowskie, palczatka blue heaven, wysoki krwiściąc, rutewka trójlistkowa, epimedium niveum, dokupiłam też śmiałka Waldschratt, molinię ED (choć nie wiem po co...), proso heavy metal na spróbowanie, miskanta variegatusa, co by go w nieco zacienionym miejscu wypróbować.AA i jarzmianka sparkling stars red

niby oglądałam to morze jeżówek wszelkiej maści, floksów, ale nic mnie za serce jakoś nie chwytało, mimo że w Waszych ogrodach do nich wzdycham..

Kasia, gdzie kupiłaś krwiściąg? Nie mogę go wypatrzeć w żadnej szkółce.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 23:06, 24 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
nicol21 napisał(a)
Kasia świetne masz widoki w ogródku


Dzięki Ewelina! Czasami tak sobie siedzę i patrzę, że w sumie jest fajnie w tym moim ogródku, mimo miliona braków, niedociągnięć i mniej udanych zestawień
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:12, 25 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
Slicznie jest
I wyglada jak duzy ogrod


Dzięki Kasiu! Zdjęcia dobrze udają większą powierzchnię niż jest tu z jednego końca się zrobi pstryk, z drugiego i są hektary
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:17, 25 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Wiolka5_7 napisał(a)
Kasiu przepiekny masz swój ogród
Zielona oaza w betonowej okolicy ,marzenie...

Moja sesleria tez zaczyna się kłosić,ale ja uwielbiam kwitnące trawy


Betonu wokół sporo, a ja tu trochę wkładu w produkcję tlenu mam dziękuję!

Ja w sumie też, choć nie wszystkie są równie zachwycające jak b rozplenica czy miskant
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 00:24, 25 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Oj się zdublowalo..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Zakrecona 06:18, 25 lip 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Kasia_CS napisał(a)


Wiesz co, ja specjalistką żadną nie jestem, ale coś mi się kołacze, że to zawsze dla rośliny jakiś wysiłek jest i jak Ci nie zależy na kwiatostanach, to można je powyciągać (bardzo lekko wychodzą). Nie wiem, czy przy kwitnieniu brzydnie jakoś kępa samych liści.. pewnie niekoniecznie. Ale ja do tej pory usuwałam, bo nie bardzo mi się podobały kwiaty seslerii. W tym roku chyba zwyczajnie mi się nie chce - jakoś mam teraz kolorsytyczne pustki na tej rabacie, to chociaż końcówki się bielą i odróżniają

A przed perowskią jest rozlenica Medium boy

ps. Magda, wiesz co? Nie chciałabyś avatarka jakiegoś mieć? Fajnie byłoby kojarzyć Twoje posty z jakimś obrazkiem



____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Kasia_CS 10:00, 25 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
mirkaka napisał(a)
Kasiu, piękne zdjęcia, widać różnicę w jakości aparatem i telefonem. Zieleń wybarwiona, soczysta.
Moje rutewki mają kwiatów sporo ale dolne liście wszystkie im zżółkły , podsypałam nawozem, ale to co zżółkło już się nie zazieleni. Tak naprawdę nie wiem dlaczego tak się stało. Myślałam że mają dobre stanowisko, w kwaśnej ziemi, wilgotnej przy rh


Oj tak, między zdjęciami kolosalna różnica

No tak, ja część liści też mam pozolknietych i w tym roku w ogóle masowo atakują je jakieś robaczki, bo zbieram z liści całe kupki jakichś jasnożółtych jajeczek. Ja właśnie nic nie nawozilam, może to też przyczyna.. a one lubią kwaśno? Bo nawet nie wiedziałam
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies