Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Magleska 14:38, 23 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18393
Kasiu piękne widoczki
Moja rutewka podobnie zaszalała ....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Annak 23:50, 23 lip 2019


Dołączył: 17 sie 2017
Posty: 967
Z braku czasu wpadam tylko do kilku ulubionych ogrodów Bez obejrzenia m.in. Twojego nie idę spać Najczęściej bez wpisów, ale podziwiam U mnie wszystkie hortki jeszcze w pąkach, kwitną lilie, jeżówki i ostróżki. No i niektóre róże po raz drugi się "pączą" Będą kwiatki
____________________
Ania Mała działka_wielkie nadzieje
Kokesz 23:54, 23 lip 2019


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Kasia, przycięłaś już lawendę, pokażesz?
Ja swojej przycięłam najpierw kwiaty, potem stwierdziłam, że za duże te kępy i cięłam dalej, mam nadzieję, że nie poszalałam zbyt mocno.
A w ogóle, to myślę, czy na pewno mam odmianę Hidcote blue bo jakaś duża mi rośnie, kupowałam na Gardenii u producenta więc nie powinna być pomylona, chyba?

Zdjęcie wstawiłam u siebie.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
nicol21 08:23, 24 lip 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Kasia świetne masz widoki w ogródku
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Kasya 08:26, 24 lip 2019


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
Slicznie jest
I wyglada jak duzy ogrod
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Wiolka5_7 08:30, 24 lip 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20472
Kasiu przepiekny masz swój ogród
Zielona oaza w betonowej okolicy ,marzenie...

Moja sesleria tez zaczyna się kłosić,ale ja uwielbiam kwitnące trawy
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mirkaka 09:59, 24 lip 2019


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9528
Kasiu, piękne zdjęcia, widać różnicę w jakości aparatem i telefonem. Zieleń wybarwiona, soczysta.
Moje rutewki mają kwiatów sporo ale dolne liście wszystkie im zżółkły , podsypałam nawozem, ale to co zżółkło już się nie zazieleni. Tak naprawdę nie wiem dlaczego tak się stało. Myślałam że mają dobre stanowisko, w kwaśnej ziemi, wilgotnej przy rh
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
mrokasia 10:56, 24 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Może z różami w tym roku jest słabiej ale za to reszta nadrabia . Śliczny ten mieczyk! Moje małe perowskie, przesadzane w tym roku, tez szału nie robią, ale liczę że w przyszłym dadzą popis tak jak ich większe siostry .
Moje seslerie jeszcze bez kłosów.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Kasia_CS 19:26, 24 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zakrecona napisał(a)
Bardzo ładny ten mieczyk abisyński. A te trawiszcza przy perowskiej też boskie

Kasiu, to kwiatostany trawom należałoby obcinać/ wyrywać? Moja tegoroczna sesleria tez ma kłoski i nie wiem teraz co z nimi począć


Wiesz co, ja specjalistką żadną nie jestem, ale coś mi się kołacze, że to zawsze dla rośliny jakiś wysiłek jest i jak Ci nie zależy na kwiatostanach, to można je powyciągać (bardzo lekko wychodzą). Nie wiem, czy przy kwitnieniu brzydnie jakoś kępa samych liści.. pewnie niekoniecznie. Ale ja do tej pory usuwałam, bo nie bardzo mi się podobały kwiaty seslerii. W tym roku chyba zwyczajnie mi się nie chce - jakoś mam teraz kolorsytyczne pustki na tej rabacie, to chociaż końcówki się bielą i odróżniają

A przed perowskią jest rozlenica Medium boy

ps. Magda, wiesz co? Nie chciałabyś avatarka jakiegoś mieć? Fajnie byłoby kojarzyć Twoje posty z jakimś obrazkiem
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 19:28, 24 lip 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Magleska napisał(a)
Kasiu piękne widoczki
Moja rutewka podobnie zaszalała ....


no i co my z tymi rutewkami poczniemy? starałam się moją podlewać w miarę regularnie - na pewno częściej niż inne rośliny wodę dostawała.. ale inna sprawa, że ja z nawożeniem jestem na bakier..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies