Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 21:50, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Coś mi się z kolei nie podoba mój klon Orange dream - ma 2 gałązki z wysychającymi listkami



Reszta soczysto zielona

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:53, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448



Home & Garden w natarciu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 21:57, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jak już zaczęłam róże, to lecę z koksem



Maria ma swoje 5 minut - wyjątkowo ładnie sobie poczyna tej jesieni



Mme Francois Graindorge znów pokazała pączki - bardzo jestem zadowolona z tej różyczki, a to jej pierwszy sezon

I rzut oka na różankę
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:01, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Jeszcze trochę jesieni - powoli zaczyna się przebarwiać parzydło blekotolistne




Zastanawiam się, czy nie zagapiłam się z bzem - to Golden tower - może powinnam go ciąć w sezonie (to jego pierwszy rok u mnie), żeby był szczupły... na razie ma 2 pędy na boki rozlazłe..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:05, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
A Everillo za ten kolor uwielbiam! cały rok limonkowa




Ice dance do podziału na wiosnę


Świdośliwa łapie kolorek (w tle zagrzybiona azalia...)

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Nowa12 22:11, 04 paź 2019


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Kasiu, Everillo ci zimuje? Ja próbowałam dwa razy i dwa razy padła po zimie.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Kasia_CS 22:21, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
w tym roku po raz pierwszy obsadziłam donice bylinami - wcześniej próbowałam z kannami i wyszło.. no nie wyszło co prawda początkowo było na bogato, ale wyszło szydło z worka co nie dało rady przy nieregularnym podlewaniu, a co jak najbardziej warto powtórzyć.

Na bank w donicy za rok będą trzcinniki, rozchodniki... i moze tyle teraz mam tam jeszcze astry, ale wybujały, są zagrzybione i raczej kwitnąć nie będą

Dodam, że do donic posadziłam też hosty, szałwie, trzmielinę (gdzieś tam chyba żyje jeszcze), żurawki

Mimo, że te nasadzenia takie teraz "kostropate", to je lubię i mnie cieszą



A tu astry w gruncie, tylko późno sadzone i zostawione zapomniane - coś zaczyna się dziać






Tu wieeelka dalia zadołowana w donicy - niestety większość czasu leży na rabacie (teraz ją trochę podniosłam), choć kwiaty ma cudowne i uwielbiam je ścinać do wazonu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:23, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
i jeszcze szerszy widoczek w drugą stronę na zakończenie

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:26, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Nowa12 napisał(a)
Kasiu, Everillo ci zimuje? Ja próbowałam dwa razy i dwa razy padła po zimie.


tak, w sumie nigdy nie mialam z nią problemu. A masz zastoje wody po zimie? Bo ona tego nie lubi ponoć. U mnie problem nadmiaru wody w sumie nie występuje...
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 22:32, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kwartet napisał(a)
Wiesz ta moja lawenda nie kwitnie na wszystkich pędach w pierwszym tłoczeniu ,wycinam więc tylko co poniektóre pędy i ona w zasadzie kwitnie z bardzo małą przerwą do końca sezonu.W zaprzyjaźnionym ogrodzie rośnie przywalona korą razem z rodkami i kwitnie jak dziki osioł.
Ta montana to tegoroczna czy zmieniła miejscówkę bo wydawało mi się że miałaś na innej rabacie taką starszą?

no ja wycięłam tylko kwiaty lawnedy - nie ruszałam pozostałych pędów... może u mnie to tak jak Toszka napisała - chłodne noce?

A to jest ta tegoroczna, którą dla mnie kupowałaś ładnie podrosła z tych sadzonek. A Ty chciałaś zdjęcia tej starej? nie zrobiłam Trochę straciła na atrakcyjności, bo nieco się położyła, ale wydaje mi się, że po prostu czas ją podzielić - to chyba jej 3 pełny sezon.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies