Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Poppy 21:53, 03 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Kasia_CS napisał(a)


Ostatnio widziałam Nauticę w ogrodniczym na żywo i nie wiem, czy to była pomyłka różana czy Nautica jest jednak bardziej różowa niż fioletowa jak ją pokazują na zdjęciach.. Ja zaczynam rozważać inną lokalizację dla Herkulesa, skoro ta róża jest taka wysoka, bo bez problemu mi tego Goethego zasłoni, a nie o to chodziło


Nautica przekwitajac robila sie b rozowa, w upale. One w pelni rozkwitu mialy dokladnie ten sam odcien co novalis. Inaczej rozwijal im sie kwiat. Novalis podobno ma byc b duzy, co raczej moze mi nie podpasowac w tamtym miejscu. Nautica miala wiecej kwiatow w bukietach, i mniejsze, i chyba z racji tego, dluzej sie kwiat utrzymywal. Co do przekwitania, novalis zostaje, nautica troche sie chyba osypuje, ale nie pamietam za bardzo

Latem napisalam Zanie, ze:
poppy napisał(a)

a razie nautica jest nizsza niz nowalis, ale szerzej rosnie (ale to moze rodzaj sadzonki, moje sa od H.. i byly mega wypasione i dorodne, w prownaniu z np z F, ktore byly tez w miare ok. Zaden nie wypiscil batow. Nautica kwitnie b bukietowo, kwiaty ma mniejsze, wydaje mi sei, ze b trwale. Zrobil sie upal i sie zarozowila!, a nowalis przekwita raczej b trupio, i chyba szybciej.


Pozniej nie robilam obserwacji, jesienne kwitnienie w sumie mnie ominelo, nie maialam sily na ogladanie czegokolwiek
Ten roz to nie jest jednak typowy roz.
poogladaj je sobie tu:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9117-oswajanie-ogrodowe-czyli-work-in-progress?page=42#post_5
tam tez jest koko loco, chociaz niestety z nimi nie rosnie, ale pasuje!
Z tym, ze ja lubie tonalne przejcia niz kontrasty.
NIe lacze jasnego rozu z bordo, nie potrafie tego dopasowac, a z drugej strony, te zolte i pomaranczowe tez mi pasuja do fioletow.
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Poppy 21:55, 03 paź 2019


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Kasia_CS napisał(a)
No dobra, pobawiłam się...
Wymiary podałam bez buksowej obwódki

Od czerpni na boki po 110cm do obwódki w najwęższym miejscy, ale ogólnie ten wymiar nie jest ściśle ograniczony po prawej bo przechodzi w rabatę hortensjową. Z lewej już zaczyna się naćkana kocimiętkowa, więc tu wymiar 110cm jest utrzymany. Z kolei od czerpni do frontu 150cm, a cała szerokość to 3,4m.




CR - Claire Renaissance
MW - Munstead wood
AG - Astrid Grafin
A - Aphrodite posadzona, ale jakby jej nie było - nigdy nie urosła
AS - Ascot
HG - Home&Garden
M - Marchenzauber
J - Jude the Obscure
QoS - Queen of Sweden
P - Pastella
PA - Princess Alexandra of Kent
B - Bailando
SB - Stephanie Baronin
NN - malinowa wielkokwiatowa
MT - Mariatheresia
B - Baronesse
G - Goethe
V - Voyage
WS - William Shakespeare 2000

Dziekuje ALe napchalas tego rozanego dobra.
Mam nadzieje, ze u mnie jest mniej, i cos docisne kolanem jeszcze
____________________
Poppy, czyli oswajanie “I am not lost, for I know where I am. But however, where I am may be lost.” Winnie the Pooh
Kasia_CS 09:08, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Dorii napisał(a)
Ale ładnie kolorowo i zielono. Żeby nie listki w trawniku pomyślała bym że zdjęcia z lata wklejasz.


hihi, ano nie ale przyjemnie się ogląda te poprzebarwiane hortki zgrane kolorem z rozchodnikami, te miskantowe miotełki - jesień ma swój urok
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:10, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Zuzka25 napisał(a)
Dziewczyny moja lawenda po letnim cięciu też bardzo kiepsko kwitnie.


jestem bardzo ciekawa gdzie jest błąd (poza moją korą oczywiście)
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:15, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
kwartet napisał(a)
Szeroki kadr mniam,mniam ta akacja za płotem tak urosła w tym sezonie że aż nie do uwierzenia.Powinnaś jej bronić jak niepodległości.
Jak byś mogła zrobić fotki montanie R w obecnym stadium to bym wdzięczna była.


nie ma jak bronić, bo to czyjaś działka - rośnie bardzo blisko naszej podmurówki i jak coś postanowią jednak postawić, to na bank pójdzie out. Zresztą już się ktoś tam nią "zaopiekował" zainteresowany co u nas w ogródku, bo konar ma złamany, chwasty przy naszym płocie mocno wydeptane - ktoś sobie musiał tam buszować.

Fotki postaram się dziś zrobić Ogólnie jestem bardzo zadowolona z jej "postępów"
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 09:18, 04 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Poppy napisał(a)


Nautica przekwitajac robila sie b rozowa, w upale. One w pelni rozkwitu mialy dokladnie ten sam odcien co novalis. Inaczej rozwijal im sie kwiat. Novalis podobno ma byc b duzy, co raczej moze mi nie podpasowac w tamtym miejscu. Nautica miala wiecej kwiatow w bukietach, i mniejsze, i chyba z racji tego, dluzej sie kwiat utrzymywal. Co do przekwitania, novalis zostaje, nautica troche sie chyba osypuje, ale nie pamietam za bardzo

Latem napisalam Zanie, ze:


Pozniej nie robilam obserwacji, jesienne kwitnienie w sumie mnie ominelo, nie maialam sily na ogladanie czegokolwiek
Ten roz to nie jest jednak typowy roz.
poogladaj je sobie tu:
https://www.ogrodowisko.pl/watek/9117-oswajanie-ogrodowe-czyli-work-in-progress?page=42#post_5
tam tez jest koko loco, chociaz niestety z nimi nie rosnie, ale pasuje!
Z tym, ze ja lubie tonalne przejcia niz kontrasty.
NIe lacze jasnego rozu z bordo, nie potrafie tego dopasowac, a z drugej strony, te zolte i pomaranczowe tez mi pasuja do fioletow.


Ja ani novalis ani Nautiki nie biorę w ogóle pod uwagę w zakupie, ale kojarzyłam, że masz i chciałam w sumie zapytać, czy to co widziałam mogło być pomyłką, czy faktycznie Nautica może być zaróżowiona. Novalis mnie ogólnie nie kręci, bo wydaje mi się jakiś taki trupi

a o koko loko właśnie pomyślałam, że genialnie wyglądalaby z dalią Cafe u lait
Poppy napisał(a)

Dziekuje ALe napchalas tego rozanego dobra.
Mam nadzieje, ze u mnie jest mniej, i cos docisne kolanem jeszcze

No i ja tam widzę jeszcze miejsce na 3 róże
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
kwartet 09:51, 04 paź 2019

Dołączył: 06 lis 2014
Posty: 882
Kasia wiem że nie na twojej rośnie,ale wiesz ja dobra koleżanką jestem(jak mawia Iza) mogę pożyczyć śrutówkę.Można ewentualnie zacząć negocjacje od machania rzęsami masz warunki.
Cieszę się że dobrze sobie radzi,mam na nią plan.
makadamia 11:43, 04 paź 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)

Reniu, wiesz co.. jeszcze nigdy tak źle z powótrzeniem kwitnienia u lawendy nie miałam - albo jest to kwestia złego cięcia albo sprawdza się to, przed czym ostrzegały mnie dziewczyny - że lawenda nie lubi kory. Zaryzykowałam mimo ostrzeżeń, bo każdej dałam dolomitu na początku sezonu i skorupki jajka i uznałam, że problemu nie będzie. A jednak coś jest na rzeczy

Skoro my obie cięłyśmy w podobnym terminie - ja lekko, niemal same kwiatostany, a Ty mocno.. to może pokrywa się problem z korą? Jak masz?


W tym roku usłyszałam o zasadzie letniego cięcia lawendy "3x8": ósmego dnia, ósmego miesiąca, na 8 cm.
Nie wiem, czy to dobra zasada, bo i 8 sierpnia wydaje mi się za późno, i 8 cm za krótko jak na letnie cięcie. Może powinno być 8 cali?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
galgAsia 11:47, 04 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
To angielska zasada (Kasia B. ją propaguje) - więc chyba raczej cali. Ja jej nie sprawdzałam - nie mam lawendy , ale zasadę pamiętam. Niezbadane są meandry ludzkiego umysłu
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Dorii 14:54, 04 paź 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ta zasadą pewnie nie przewiduje drugiego kwitnienia. A może w GB da radę.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies