Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 09:37, 06 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)

Bronić akacji???


Marysiu, bo to zawsze coś zielonego robiącego tło, a dwa, że raczej nie przerośnie do mnie przez płytę garażu.. raczej
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 10:07, 06 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)
Piękna ta hortensja.


O różach nie piszę. Udaję, że nie widziałam...


Skubana faktycznie udana jest! Co prawda coraz większa mi z niej poducha rośnie, ale zawsze obsypana kwieciem na gęsto. Źródło-lidl, więc no name niestety..

Marysiu, daj spokój, nie broń się im szybciej polegniesz w skazanej prędzej czy później na Twoją porażkę walce, tym szybciej Twoje przyszłe róże będą okazałymi krzewami
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
inka74 10:16, 06 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Kasia_CS napisał(a)


oo ja też! Bobo posadziłam jakiś czas temu do donicy i będzie test - tylko donica nieocieplana.. jakoś spróbuje może zabezpieczyć. Mnie nawet ładnie Chandos sobie radziła, ale w gruncie chyba jednak byłoby duuuużo lepiej.
kupiłam fajną grubą włókninę do ocieplenia donic w L. I mam styropia w płytach. W ubiegłym roku się sprawdził.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Mary 11:10, 06 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)


Marysiu, bo to zawsze coś zielonego robiącego tło, a dwa, że raczej nie przerośnie do mnie przez płytę garażu.. raczej

Masz na myśli, że podmurówka płotu jest na tyle głęboko w ziemi, że nie przerośnie. Bo płyta to chyba na płasko leży.

Znajoma z okolicy opowiadała mi o akacji, która odrastała przy ścianie wewnątrz budynku. Tylko, że to był budynek z innych czasów i chyba akacja rosła pierwotnie pod budynkiem... Na własne oczy tego nie widziałam, ale tak twierdziła.

____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 11:12, 06 paź 2019


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)


Skubana faktycznie udana jest! Co prawda coraz większa mi z niej poducha rośnie, ale zawsze obsypana kwieciem na gęsto. Źródło-lidl, więc no name niestety..

Marysiu, daj spokój, nie broń się im szybciej polegniesz w skazanej prędzej czy później na Twoją porażkę walce, tym szybciej Twoje przyszłe róże będą okazałymi krzewami

Wiem. Ja już nawet myślałam o Lemon Rococo w tym roku. Tylko że sama widziałaś jakie są u mnie warunki. Mało słonecznych miejsc. Posadzę, a potem kwiatów i tak nie będzie...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 11:17, 06 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)

Masz na myśli, że podmurówka płotu jest na tyle głęboko w ziemi, że nie przerośnie. Bo płyta to chyba na płasko leży.

Znajoma z okolicy opowiadała mi o akacji, która odrastała przy ścianie wewnątrz budynku. Tylko, że to był budynek z innych czasów i chyba akacja rosła pierwotnie pod budynkiem... Na własne oczy tego nie widziałam, ale tak twierdziła.


Podmurówka płotu jest chyba kontynuacją ściany garażu, więc jest to w miarę lita powierzchnia na parę metrów w dół A płyta - no niefortunnie użyłam, bo to faktycznie ta pozioma powierzchnia pod całym ogródkiem

____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Helen 11:55, 06 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Kasia_CS napisał(a)




Kasia, co posadziłaś blisko hortensji co ją tak obrasta jak bluszcz? Liście podobne do berberysa, ale nie jestem tego pewna.
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasia_CS 12:09, 06 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Helen napisał(a)

Kasia, co posadziłaś blisko hortensji co ją tak obrasta jak bluszcz? Liście podobne do berberysa, ale nie jestem tego pewna.


A bo to jest berberys odmiana Aurea-teraz zzieleniala, wiosną był limonkowy. I jedno i drugie przybrało na masie i zaczęły się przenikać.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
anabuko1 17:05, 06 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Kasia_CS napisał(a)



Home & Garden w natarciu

no i widzę piękne widoczki
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Helen 18:39, 06 paź 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Kasia_CS napisał(a)


A bo to jest berberys odmiana Aurea-teraz zzieleniala, wiosną był limonkowy. I jedno i drugie przybrało na masie i zaczęły się przenikać.

Pięknie to wygląda.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies