Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Mary 08:46, 01 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Kasia_CS napisał(a)
Ale się zawiodłam Dziewczyny.. rok temu kupiłam młodą jeszcze świecznicę White Pearl.. w tym roku dbam, podlewam, żeby nie miała za sucho.. zawiązała jakieś kwiaty i się zdziwiłam, że dziwnie wygląda kwiatostan, a wczoraj się coś rozwinęło i zonk

Ktoś rozpoznaje? Te dże liście to właśnie jej. Ja w żółto kwitnących nie jestem zbyt rozeznana

White Pearl ma bordowe pędy. Nie widzę takich na zdjęciu. Które liście należą do świecznicy?

Piękne to zestawienie żurawki z kuklikiem.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Margo2 23:13, 05 cze 2020


Dołączył: 04 mar 2012
Posty: 799
Ja też nie widzę tutaj świecznicy
Na pewno nie są te grube liście nad żółtym kwiatkiem
Chyba, że to co wygląda z boku, takie poszarpane
Te grube liście to bardziej zawilcowe jesienne
____________________
Gosia Margo2 Ogródek Gosi
Dorii 23:38, 05 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Ten żółty kwiatek wygląda jak jaskier taki łąkowy. Też takiego miałam, myślałam że to jedna z ostróżek. Ale te duże liście to raczej nie jego. Świecznica też ma chyba inne liście raczej takie jak te postrzępione po lewej.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Kasia_CS 23:39, 25 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
No nie było mnie trochę, ale sobie zrobiliśmy wcześniejsze wakacje w tym roku. Wyjątkowo się udało pogodowo, bo gdy w Wawie lało, my mieliśmy piękne słońce nad morzem, potem na Mazurach.. chyba jedne z najlepszych wakacji pod tym kątem od lat. Chyba dobra pogoda za nami podąża, bo jak wrociliśmy wczoraj wieczorem to i w Wawie ciepło i słonecznie

i jak z jednej strony ogród zaskoczył mnie kilkoma mniej fajnymi niespodziankami (odczepienie się krzewów LO i Cinderelli od płotu i straszenie zwisając nad rabatą), tak z drugiej strony po raz pierwszy czuję taki mega zachwyt !

Nawet nie potrafię opisać - może to kwestia, że róże dojrzały i pokazują na co je stać, może to ta gęstość nasadzeń w tym sezonie (choć gęstość zaczyna mnie nieco przerażać ).. ale po prostu wychodzę do ogródka i całą sobą się cieszę z widoku. Postaram się jutro cyknąć jakieś fotki

Pozdrowienia dla wszystkich odwiedzających i przeprosiny za długie nieobecności :*
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasya 23:43, 25 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
To ja juz czekam
I licze na to ze rzeczywiście przywiozłaś pogodę
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasia_CS 23:49, 25 cze 2020


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)
To ja juz czekam
I licze na to ze rzeczywiście przywiozłaś pogodę


o kurcze, za wysoko chyba sobie podniosłam poprzeczkę przy zapowiedzi, nie chcę Cie zawieść Kasiu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Helen 07:48, 26 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Siedzę już z kawką i czekam na fotki
____________________
Helen - Hortensjowo
Kasya 07:53, 26 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41927
Kasia_CS napisał(a)


o kurcze, za wysoko chyba sobie podniosłam poprzeczkę przy zapowiedzi, nie chcę Cie zawieść Kasiu

Póki co zapowiada się pieknie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Kasiolaaa 07:54, 26 cze 2020


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Kasiu ja tez jak wychodze do ogrodu to sie zachwycam nieustannie ruzami bo sadzone na jesien nie roznia sie zbytnio tymi co 4 lata siedzą w gruncie no i warzywa tez mega wczoraj chodzilam do lasu miesiac mnie tam nie bylo to tak zarosnieta sciezka ze az nie wierzylam oczom czy oby to ta sciezka napewno deszcze swoje robią
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
Catalinasdiary 08:05, 26 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Super że wróciłaś Kasiu, też czekam na zdjęcia! No i dzięki za dobre prądy pogodowe ;p
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies