Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Początkującego ogrodnika kawałek trawnika ;) Ogródek Kasi

Kasia_CS 13:04, 23 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
iwonkap napisał(a)
Kasiu ale zakupy fajne, muszę sobie zapisać ta szkółkę jak będę gdzieś po tamtej stronie przypadkiem w jakiej cenie mieli seslerie ?


Na pewno warto się wybrać, zwłaszcza na większe zakupy cennik hurtowy maja na stronie-teraz Ci nie odpowiem, bo nie pamiętam niestety, a ze tam nie ma żadnych cenówek, to mi się nie rzuciło w oczy
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:12, 23 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Kasya napisał(a)


ja to sie juz nie powinnam do takiej szkolki wybierac
za duzy wybor a u mnie miejsca juz brak


No chyba w Twoim przypadku niewskazane, chyba, ze z konkretna listą zakupów i jakąś przyzwoitką, która nie pozwoli Ci rozglądać się na boki
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Kasia_CS 13:17, 23 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Anda napisał(a)
Swietne zakupy Ta peonie tez mam, jest sliczna i pachnie.

Bardzo na nią liczę, bo pudrowo-różowe peonie kojarzą mi się z dniem mojego ślubu
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Makusia 13:21, 23 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kasia_CS napisał(a)
Z tego udalo mi się tylko posadzic tawulkę-przy okazji sprobowałam ją od razu podzielić i wyszły 2- pewnie mogłabym uzyskać z 5 sadzonek, ale ja trochę nieśmiało się do tych podziałów zabieram...

Poszla pod nóż i do dołka też hosta-Stained glass bodajże.

Floksy podzielilam tez na próbę i przetacznika.

Moj Kuba za to sumiennie podlał w międzyczasie każdą z nowych roślinek i samą łysą ziemię, z której wyszło piękne błoto, a którym z kolei pięknie wysmarował podmurówkę


Dobrze, że dodatkowo nie zaczął rączek o ubranie wycierać

Też się boję dzielić- mam wrażenie, że z jednej sadzonki powinny wyjść cztery, a w efekcie nie zostanie ani jedna...ale próbuję. Nie na wszytskich roślinach, ale próbuję powoli
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Mary 08:23, 24 cze 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3517
Kupiłaś seslerię jesienną w Zielonych Progach? A ja tyle czasu jej szukałam w ubiegłym roku. Na stronie jej nie ma. Dopiero teraz sprawdziłam, że jest w PDF z ofertą.
Którą odmianę białej jarzmianki kupiłaś?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Kasia_CS 08:57, 24 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Makusia napisał(a)


Dobrze, że dodatkowo nie zaczął rączek o ubranie wycierać



Ha! Zakosił mi łopatkę i to nią tak wywijał rączki były calkiem całkiem
Makusia napisał(a)




Też się boję dzielić- mam wrażenie, że z jednej sadzonki powinny wyjść cztery, a w efekcie nie zostanie ani jedna...ale próbuję. Nie na wszytskich roślinach, ale próbuję powoli


Ja z nowymi zakupami mam zawsze dylemat dzielenia, bo te korzenie tak w kółko poprzerastane w doniczce. Za to te z gruntu juz dzielę odważniej ostatnio szalwia to mi się sama podzielila
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
MAD 09:23, 24 cze 2017


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Kasia_CS napisał(a)
Byłam dziś w Szkolce bylinowej o Zielonych Progach w Skubiance można zwariować od ilości roślin, choć już część interesujących mnie roślin była wykupiona. No ale kto późno przychodzi... wiadomo

Ja się tam tak wybieram, wybieram i dojechać nie mogę. A widzę, że warto. Nieźle się obłowiłaś.
Podziwiam zmiany w ogrodzie.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Kasia_CS 09:23, 24 cze 2017


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Mary napisał(a)
Kupiłaś seslerię jesienną w Zielonych Progach? A ja tyle czasu jej szukałam w ubiegłym roku. Na stronie jej nie ma. Dopiero teraz sprawdziłam, że jest w PDF z ofertą.
Którą odmianę białej jarzmianki kupiłaś?


Tak... i głupia tylko 2 wzięłam!! bo przypomniałam sobie o niej jak wychodziłam już i tylko w locie złapałam... a nie wiedziałam też ile kosztują.. jak wczoraj sprawdziłam ile zapłaciłam za nie, to sobie tak plułam w brodę, że masakra... Już bym miała piękny szpaler za szałwią!! Buuuu!!

A jarzmiankę jedną kupiłam Shaggy a drugą Florence - obie białe/białozielonkawe. Nawet myślałam o Tobie w związku z tą ciemną, ale słońce ostro dawało i te ciemne kolory wyglądały jak wypłowiałe, w ogóle nie było widać czy to bordo, czy róż czy czerwony. Sama nawet jakąś chciałam ciemniejszą i nie przemawiały do mniej w tym słońcu. Nie widziałam takiej ładnej jak wtedy na zlocie Ci się podobała.

A planujesz jakąś wyprawę do szkółki? Ja tak z dnia na dzień się zdecydowałam w środku tygodnia, bo udało mi się Kubę wcisnąć bilans do lekarza i potem skoczyłam do szkółki.
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Toszka 09:53, 24 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zazdroszczę wycieczki do szkółki. Bardzo zazdroszczę! Aż mnie skręca...
z drugiej strony czuję się szczęśliwa, bo jak bym zaczęła buszować i kupować to wiem, że funkcja "logiczne myślenie" na bank, by zaczęła pracować dopiero w domu, i co tu duzo gadać, jak znam siebie... byłby problem gdzie to posadzić. Reasumując - takie wyjazdy dla mnie to nie jest dobra sprawa Ewidentnie jestem typem dziecka, które sklepy z zabawkami musi omijać szerokim łukiem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Mary 19:21, 24 cze 2017


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3517
Planuję wyprawę do szkółki choć rozsądek mi podpowiada, że powinnam się zająć czyszczeniem terenu, a nie kupowaniem roślin. I dzisiaj tym właśnie się zajmuję.
Może za jakieś dwa tygodnie mi się uda, gdy będę miała kilka dni wolnych w domu.

Jak do nich pojadę to muszę wyjaśnić zagadkę moich białych jarzmianek. Ja kupiłam White Giant i jedna sztuka rzeczywiście jest "Giant". Ma 110cm z kwiatami. Reszta jest niższa, 60-70cm. Kwiaty też są inne. Ta wysoka ma większe kwiaty o chłodnej białozielonkawej barwie. Reszta ma drobniejsze kwiaty, barwy cieplejszej, białokremowej i ta mi się bardziej podoba.
Sprawdzałam w ich ofercie i nie ma tam jarzmianki o wysokości 110cm. Taka zagadka...
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies