Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 10:40, 15 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu,
Toszki edukacja w wątku "Moje małe wielkie marzenie" u Alicji- tu cyt.: "Druga sprawa - kierunki świata to jedno, ale w ogrodnictwie mamy pojęcie wystawy, czyli z której strony pada słońce. Np. mamy rabatę po wschodniej stronie ogrodu, a pomiędzy płotem i tą rabatą mamy żywopłot, który od wschodu/wschodniego słońca osłoni rośliny. Czyli słońce będzie padać na rabatę od południa i zachodu. I to jest clou planowania nasadzeń".
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 11:09, 15 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No dobra:

Toszka, czy coś takiego miałaś na myśli (ten kolorowy dywan jest dla rozróżnienia- w praktyce nie ma być tak pstrokato)



Co myślicie? Dobrze oddałam plan?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
ANNA1976 11:32, 15 cze 2016


Dołączył: 02 kwi 2013
Posty: 423
Witaj Marto
Przychodzę z rewizytą. Przecztałam Twój wątek od początku i bardzo mi się u ciebie podoba. Szykuje się niezła rewolucja ogrodowa. Muszę przyznać że pomysł Toszki na rabatę okularową jest świetny ale plan Asi z rabatami w kształcie koła był zajeb...ty
Zaznaczam i będę zaglądać
____________________
Ogród pod sosnami
Toszka 12:34, 15 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Bardzo ładnie wyszła ci wizualizacja. Buksy mozesz posadzić w rządku, po trzy (przytulone, lub po dwa. To ustal sama co ci będzie bardziej pasować i podobać się.
Za statystów weź doniczki i z nich ustaw wszelkie konfiguracje
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Malgosik 12:36, 15 cze 2016


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 10477
a zostało wystarczająco dużo miejsca na przejście z boku domu?
bo z tego zdjęcia nie można ocenić
____________________
Ogród na glinie
Makusia 12:41, 15 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No właśnie pytałam ile miejsca powinno zostać- założyłam, że ponad metr od opaski. Do opaski rabata ma długość 1150 cm, więc byłaby długa na ok. 10 m. Chyba będzie git.
Doniczkowi statyści muszą poczekać- u mnie wciąż tam trawa rośnie. Czekam albo na Pana ze sprzętem do zrywania darni, albo na siły witalne i moc superbohatera żeby zrobić to samej....
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 12:46, 15 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Marto, szerokość przejścia sama musisz ocenić + połowę potencjalnej szerokości zielonego parawanu. Nie wiem ile wam miejsca potrzeba na np. przejechanie taczką, bawienie się w berka lub chowanego
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 12:49, 15 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692

Moją ulubioną zabawą ostatnio jest "zgaduj zgadula"- tyle, że M opanował ją do perfekcji, a leci mniej więcej tak:

Ja: "Zgadnij, co będę dziś robić?"
M: "Coś w ogrodzie i zapewne obiadu nie będzie i mam lekcje z M. zrobić?"
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 12:54, 15 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zdjęcia wiosennych liści klona palmowego Katsura


Teraz większość lisci jest zielona, a młode przyrosty są w odcieniach pomarańczy, żółci i czerwieni
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 12:55, 15 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)

Moją ulubioną zabawą ostatnio jest "zgaduj zgadula"- tyle, że M opanował ją do perfekcji, a leci mniej więcej tak:

Ja: "Zgadnij, co będę dziś robić?"
M: "Coś w ogrodzie i zapewne obiadu nie będzie i mam lekcje z M. zrobić?"


Wczoraj u mnie było podobnie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies