Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 09:51, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dominiko, u mnie takie przygody to głównie z kostką- była położona w pierwszej kolejności, bo nie dało się dojść do domu. Ściągana na nowo kilka razy- to kanalizacja, to brak ocieplenia fundamentów i cała opaska "out", ostatnio gaz, między czasie brama wjazdowa...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Dominika11 09:56, 13 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no własnie zawsze coś nie tak - tak samo jest z ogrodem - zawsze sie wprowadza jakieś zmiany i ciagle biega sie z roslinami
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makusia 10:03, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka, wiem, ze do "góry nogami" tylko czy mogę tak warstwa na warstwie np. na metr wysoko?

E tam tej samej- wszak byłoby za nudno
Trzy są takie same- Catawbiense Grandiflorum, a dwa są z "Brytanią" w nazwie- kolorystycznie zbliżone.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 10:06, 13 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
to coś bliżej z tą Brytanią w nazwie....?
Nie interesuje mnie kolor, a tempo wzrostu, pokrój, wzrost...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 10:16, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Po południu oblukam karteczkę dołączoną do Rh i dam szczegółowo znać.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:57, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka- nazwa z Brytanią to uwaga...English Roseum
No coź-chyba stworzyłam nową odmianę. ...

Pomierzyłam też rabatę i wychodzi na to, że masz miarkę w oczach. Szerokość- 530 cm, długość do opaski przy drewutni-1150 cm. Szerokość przy/wzdłuż drewutni-290 cm.

Zrobiłam podkopy celem dokopania się do szamba i dobra wadomość jest taka, że na głębokość 30 cm- bo tyle się dokopałam-szamba brak.

Kolejna sprawa- klon. Brak. Gdzie mogę w ogóle go kupić? Pytam na przyszłość, ale byłam w OBI klonów sporo ale tego nie ma. Widziałam na allegro-szkółka ode mnie więc podjadę zobaczyć ale maluszek...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:57, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka- nazwa z Brytanią to uwaga...English Roseum
No coź-chyba stworzyłam nową odmianę. ...

Pomierzyłam też rabatę i wychodzi na to, że masz miarkę w oczach. Szerokość- 530 cm, długość do opaski przy drewutni-1150 cm. Szerokość przy/wzdłuż drewutni-290 cm.

Zrobiłam podkopy celem dokopania się do szamba i dobra wadomość jest taka, że na głębokość 30 cm- bo tyle się dokopałam-szamba brak.

Kolejna sprawa- klon. Brak. Gdzie mogę w ogóle go kupić? Pytam na przyszłość, ale byłam w OBI klonów sporo ale tego nie ma. Widziałam na allegro-szkółka ode mnie więc podjadę zobaczyć ale maluszek...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 22:22, 13 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czyli English Roseum. Trochę niższe od catawbiense. Posadź je od strony wjazdy, na skrajach.
Klona bierz małego. Te duże, wyrosnięte gorzej się aklimatyzują wbrew pozorom.

Też sadzisz w kwaśna glebę. Całą rabatę przygotuj starannie pod kwasoluby. Tu nie ma przeproś!Zaczynasz od zbadania ph macierzystej gleby! Wszystko starannie musi być przekopane z dużą ilością przekompostowanego końskiego obornika, suchymi liśćmi najlepiej dębowymi, igliwiem, korą, kompostem. To ma być pulchna, organiczna gleba sprzyjająca powstaniu mikoryzy (grzybni takiej jak w lesie).

Pomogę przygotować podłoże, ale najpierw najważniejsze jest ph.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 22:47, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Kupię kwasomierz- na coś powinnam zwrócić uwagę przy jego zakupie?

Igliwie i liście? Eeee...to można kupić, czy trzeba się wybrać do lasu?
Obornik koński. O jakich ilościach mówimy? Np. na m2?
Oj tym razem wypożyczę glebogryzarkę, bo się zajadęvzwyczajnie.

Jutro zacznę ściągać darń tylko pytanie- jaki kształt przy drewutni? Na prosto, czy w łuku jakimś. I przede wszystkim- w jakiej odległości od drewutni ją zakończyć.

Potem Ph gleby. Czy wystarczy przekopać na głębokość szpadla?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 23:10, 13 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213

Nie było mnie chwilę, a Ty nowo zrobioną rabatę już przerabiasz
No cóż... Powiem, że wiedziałam, że tak będzie
Tak to już jest, ja już też myślę jak tu poprzesadzać to co w zeszłym roku spierniczyłam
Pomysł Toszki super Zresztą jak każdy jej.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies