Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Toszka 12:36, 16 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)
Żeby nie było, że nic sama nie zrobię

Co myślicie? Dobrze będzie? (na czerwono jest napisane "250" cm znaczy się)



250 licz od ściany domu, a nie od istniejącego chodnika
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 12:40, 16 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka,
czyli 180 od chodnika. Nie- 170 cm. Kurde matematyka! Nosz kurde: 250 cm - 90 cm= 160 cm. Ło Matko!

Znam odpowiedź na pytanie dotyczące lukania przechodniów
Niech lukają. Niech zazdroszczą Niech im w pięty idzie A co!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
iwka 12:43, 16 cze 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Marta śledzę od początku Twój wątek, ale ta matematyka zmobilizowała mnie do ujawnienia się u Ciebie Podoba mi się Twoje poczucie humoru
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Makusia 12:50, 16 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Iwonko,
dziękuję za ujawnienie się- jest mi niezmiernie miło
Też bywam u Ciebie dość często, ale powiem szczerze- te ponad 900 stron Twojego wątku, to wiesz... Trzeba mieć kawał czasu. Staram się śledzić wątki "od deski do deski" - nie tylko pismo obrazkowe, bo nie chcę wyjść na dyletanta, a z drugiej strony- co ja mogę u Ciebie w ogrodzie? Powzdychać, poochać, poachać...tyle! Ale i wzdychać chcę dopiero, jak lepiej poznam Twój wątek, żeby nie zadawać pytań, na które odpowiedzi znajdują się na wcześniejszych stronach.

Tak więc po skrupulatnej lekturze, zawitam oficjalnie- teraz tylko podglądam
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 12:58, 16 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Toszka, mi chodzi o lekki łuk tam gdzie na projekcie zrobiłaś chojnę, cisa lub hortensje Chodzi o to, żeby lekko skręć w lewo, delikatnie. Ale ja się nie znam.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Toszka 12:59, 16 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)
Toszka,
czyli 180 od chodnika. Nie- 170 cm. Kurde matematyka! Nosz kurde: 250 cm - 90 cm= 160 cm. Ło Matko!

Znam odpowiedź na pytanie dotyczące lukania przechodniów
Niech lukają. Niech zazdroszczą Niech im w pięty idzie A co!


A od frontu wiatry wieją zimą i wczesną wiosną? Zwróciłaś na to uwagę?

Żywopłot to przede wszystkim parawan dla ogrodu. Dla roślin które w nim rosną. Osłona przed wścibstwem to tylko wartość dodana. Żywopłot to przesłona dająca ogrodowi mikroklimat, przesłona od zimnych, wysuszających wiatrów zwłaszcza w styczniu-marcu. To też dawca kojącego cienia latem. To także niezwykle ważny element aranżacyjny, czyli żywa ściana na której tle inne rośliny mają podkreśloną urodę.

Piszę o tym, aby twoja decyzja o braku żywopłotu była w pełni świadoma
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 13:02, 16 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
AnnaCh napisał(a)
Toszka, mi chodzi o lekki łuk tam gdzie na projekcie zrobiłaś chojnę, cisa lub hortensje Chodzi o to, żeby lekko skręć w lewo, delikatnie. Ale ja się nie znam.


Aniu, wiem o co chodzi, ale jak rodki urosną (a to nie są małe rodki) to ten łuk nie będzie miał znaczenia. Biorę pod uwagę fakt, czy ten nasz raptus, vel Martuś będzie strzyc "parawan" w łuk
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 13:05, 16 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka,
no to wychodzi na to, ze moja świadomość jest na poziomie osoby ubezwłasnowolnionej przynajmniej częściowo

Czy wieje?
Hmm..bardziej to wieje z drugiej strony domu, bo tam są same pola. Od wschodniej strony (nie mylić z "wystawą" ) nie jest źle, bo są zabudowania po drugiej stronie ulicy w zasadzie w ciągu i dość duże nasadzenia (tuje...)

No dobra...to powiem Ci, że chciałabym tam hortensje i róże. A jak hortensje, to nie cisy. A więcej tuj nie chcę. A liściaste też niet.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 13:09, 16 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Z hortensjami pomogę. Z różami nie, bo ja członek nieformalnego ogrodowiskowego klubu kochających róże inaczej

Ale dobrze, róże wpasują się w parterze pod półkę z polem lawendy, perowskii i traw
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AnnaCh 13:18, 16 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No podoba mi się pod półką trawy, lawendy i róże Polecam The Fairy, ja ją kocham i pod półkę fajnie by wyglądała.
Ja bym jednak parawan w lekkim łuczku dała, na prosto tez może nie będzie cięła
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies