Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 08:48, 16 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Poglądowo jeszcze jedno+ szczegółowo fragment narożny (za rogiem w niewielkiej odległości drewutnia)

...tak...wierzba chyba skończyła żywot...





____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 08:57, 16 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No i w sumie dobrze z tą wierzbą Żeby tak moja zechciała zejść z tego świata...
Ja bym zrobiła po lekkim łuku, opaskę masz też z łukami. Ale niech się inni wypowiedzą.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anbu 09:23, 16 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta proszę napisz (może być na PW) jaki jest koszt rwania darni za pomocą maszyny..

____________________
Ania Ogród Ani :)
ryska 09:29, 16 cze 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Widzę, że praca wre, podglądam co jakiś czas pozdrowionka
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Makusia 09:38, 16 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu,
nie umiem powiedzieć z metra. U mnie Pan ogarnął temat wzrokowo i stwierdził, że łącznie z glebogryzarką to za całość 200-250 zł. Dla jasności oprócz darni przy okularowej robię też tę między furtką, a na podwyższeniu (zerknij w to, co narysowałaś dla mnie, to się zorientujesz Myślę, że łącznie to kilkadziesiąt metrów2 będzie: 20-30? Ale z moim "na oko" to różnie bywa- głównie źle
Koszt wypożyczenia glebogryzarki to 120 zł/doba- tak dla porównania.

Renatko- witam Cię serdecznie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gosiek33 10:48, 16 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ciekawa usługa, nie wpadłabym na to, a szkoda. U siebie kopie po kawałku sama Co z darnią potem robisz? Z tego powinna po roku, dwóch przerobić się na kompoście dobra ziemia darniowa
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makusia 11:00, 16 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gosiu;
jeżeli chodzi o darń, to tą "złopatowaną" do tej pory układałam "do góry nogami" za brzozami. Tam rosną mi krzaczki owocowe, więc je ściółkowałam takim sposobem.
Teraz mam już za dużo tej darni, nie mogę zrobić drugiej warstwy, bo wyszedłby mi "schodek" w zestawieniu z poziomem reszty działki, a krzaczkom zasłoniłabym połowę pieńka

Pytałam właśnie, czy darń można układać w pryźmie, np. na 1m wysokiej "jedna na drugiej" ale póki co brak odzewu. Jeżli miałoby to sens, to zrobłabym taki "kompostownik" darniowy".

Darń z maszyny ma być podobno zrolowana i każdy przejazd maszyny, to jeden kawałek (np. rolka o długości 5 m).
Jeżeli w praktyce faktycznie będzie to tak wyglądać, to faktycznie rozłożę ją przy siatce, bo mam tam spadek lub znajdę jej inne miejsce- szkoda by mi było takich fajnych pasów- jak wyjdzie- dam znać.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 11:13, 16 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Darń możesz układać tak do góry nogami na pryźmie, przekompostuje się
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 12:34, 16 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Żeby nie było, że nic sama nie zrobię

Co myślicie? Dobrze będzie? (na czerwono jest napisane "250" cm znaczy się)

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 12:34, 16 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Makusia napisał(a)
Poglądowo jeszcze jedno+ szczegółowo fragment narożny (za rogiem w niewielkiej odległości drewutnia)

...tak...wierzba chyba skończyła żywot...







widzę, ze kobitki piszą coś aby tą rabatę robić w łuku... hm... pytanie za 100 punktów jak z prostokątnej rabaty zrobić łukową bez zrywania kostki z podjazdu i bez robienia kawalątka trawnika?

Wyjaśniam zamysł rabaty - łuki są zachowane poprzez nasadzenie rodków i pasy dywanu, czyli wypełniacza. Rabata będzie widziana praktycznie z jednej strony i nasadzenia optycznie podkreślą łuk. Nikt tej rabaty z lotu ptaka oglądać nie będzie... przecież

Martuś, podeślę ci wieczorem jak z pozostałej części zdjąć darń pod kolejne rabaty. Pomału układa mi się w głowie wciągnięcie narożnej półki w całość.
Pytanie tylko za 10 punktów: czy od frontu (od furtki do półki) chcesz żywopłot vel parawan? Czy też przechodnie mają ci lukać do ogrodu?
Zastanów się dobrze zanim odpowiesz
Od tej odpowiedzi zależy aranżacja półki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies