Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 22:05, 12 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Monka Ty mnie nie strasz...u mnie przeżyły pierwszy sezon dopiero ....
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 22:07, 12 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pytałam się o trawnik, bo ja bym na tej rabacie zupełnie z niego zrezygnowała. Trawnik to najdroższa w utrzymaniu rabata - pomijam perfekcyjne założenie trawnika, a potem podlewanie, nawozenie, koszenie 2xw tygodniu, podlewanie, wertykulacja, aeracja, nawożenie, podlewanie i ciągłe koszenie....
Namawiam do "olania" tam trawnika i zrobienia porządnej rabaty wyściółkowanej drobniutka korą frakcji 20-30mm.
Druga sprawa - co ty kochana mi wygadujesz,. że tam wąsko??? No pacnę cię
Z moich wyliczeń masz tam rabatę 4-4,5m szeroką.!!!
Przy domu drewutnia zjada przestrzeń to trzeba tą przestrzeń zafiksować, przekłamać, wprowadzić oko w błąd. Front ma być wizytówką, ma być elegancki i czysty w formie. Bez naćkania. Mniej znaczy więcej. Zwłaszcza, że niezłą zagwozdką będzie pokonanie tej kamienno-murkowej rabaty w rogu




____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 22:21, 12 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
O rzeź!!!! Krowa na między zrozumiała!!!!
Podziwia!
Pomierzę to jutro, bo tak na to patrząc to 4,5 m raczej na pewno (uwielbiam to sformułowanie) tam jest.

No no no! Nawet właz od kanalizacji narysowajaś -szacun!
Chylę czoła!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:22, 12 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ps. Naturalnie mam łopatologiczne pytania dodatkowe ale dzisiaj Cię już nie męczę...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 08:33, 13 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta, widzę że jesteś taki sam narwaniec ogrodowy jak ja :/
Chcesz już, od razu a umiejętności w komponowaniu brak
Jak zrealizujesz projekt Toszki to będziesz miała naprawdę ładnie Ja kibicuję


Toszka napisał(a)

I dodam tylko co sobie pomyślałam jak zobaczyłam nasadzenia... pomyślałam sobie "qrcze, następna co sadzi szlaczkami bez ładu i składu" Tak właśnie sobie pomyśłałam


Rozumiem, że to aluzja między innymi do moich poczynań ogrodowych


____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 08:39, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Smuteczek
Próbując zasnąć wczoraj w nocy i analizując projekt Toszki jedna rzecz mi się skojarzyła....SZAMBO!! Już wprawdzie nieczynne, ale wkopane, zapełnione skoszoną trawą i popiołem z pieca, a przez jego środek przechodzi kanalizacja do budynku.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 08:42, 13 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
właśnie dlatego, ze tam jest szambo (bo po co komu właz bez szamba?) mozna tam sadzić rodki i inne kwasolubne, trawy, hosty etc, bo mają płytki system korzeniowy. Z planu technicznego, str.2 wynika że szambo jest na obrzeżu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dominika11 08:47, 13 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
widze, że duzo się u Ciebie dziej będzie fajnie
słuchaj Toszki dobrze gada jak zawsze zresztą
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
makadamia 09:00, 13 cze 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Marta, jak obiecałam, tak wklejam zdjęcie poglądowe. Mam nadzieję, że nie wymaga dalszych wyjaśnień



Z tym, że jest już nieaktualne, bo po propozycji Toszki mam już inny pomysł

Tą drewutnię faktycznie warto zasłonić.
Pisałaś, że tam powinien móc wjechać samochód. A ja się pytam - a właściwie po co? trawnik tylko Wam zniszczy. Drewno niech wyrzuca przed garażem, te dwa metry możecie przewieźć je na taczce. Za to dobrze byłoby chyba wybrukować ścieżkę (taką jak do drzwi wejściowych) do najbardziej uczęszczanych miejsc.
I plan wtedy wyglądałby tak:



Po informacji, że plan jest zrobiony "na oko" wolę korzystać z mapki
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Makusia 09:16, 13 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka: właz bez szamba byłby pomyślany jako miejsce kary dla M odmawiającego współpracy przy pracach ogrodowych
A na poważnie- właz,a w zasadzie "wizjer" który ujęłaś na swoim rysunku, jest od kanalizacjo- niewielki- jakieś 20x20. Właz od szamba jest w podjeździe- już większy i okrągły. Jak patrzę na rysunek techniczny, to wydaje mi się- wspominając etap zakopywania szamba, że chyba nieco przekłamuje i w rzeczywistości szambisko jest większe sporo. Dzisiaj poczynię próbę generalną i jeśli tylko okaże się, że nad szambem jest 30 cm. to realizuję wizję rabaty okularowej a'la Toszka Oczywiście wcześniej zweryfikuję odległości.

Wracając zatem do pytań z serii "łopatologia": Co oznaczają te bardziej poziome linie rozchodzące się od świerka tudzież tuj? Czy dobrze rozumiem, że to mają być jakieś nasadzenia w linii poprowadzone? Jakie? Ciekawość mnie rozpiera
"B" to berberysy? (jedyne co mi na "B" przychodzi do głowy A przy Miskantach ta strzałeczka co oznacza?
Koleżanki moje....mam znaczy się wysadzić wszystko, co wsadzone? Hosty??? Mój M uzna mnie za niepoczytalną

Asiu;
Masz rację- dlaczego ma "robić dobrze" wszystkim, tylko nie sobie? Samochód będzie miał zakaz wjazdu- niech wożą na takach drewno! Plan rewelacja, mam tylko jedno "question"- czy pod suszarą coś "rośnie" ? Tzn. oprócz trawy?

Pomysł ścieżki bardzo mi się podoba- przy drewutni, to nawet mój M sam z siebie doszedł do konceptu ostatnio, że trza ścieżkę (opaskę) poszerzyć, bo się bardzo strasznie trawa niszczy, jak się tam chodzi po drewno- przejdzie na pewno, ale nie w tym roku....Przewiduję niestety długofalowe działania rozłożone w czasie. Cel- okularowa od początku do końca.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies