Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 15:33, 15 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
2 metry- i wszystko jaśniuteńkie

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Rumianka 16:44, 15 cze 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10249
Makusia napisał(a)
Świerk w kole i rabata na podwyższeniu (nie odważyłam się tutaj na szczegóły i zbliżenia)- generalnie front.



Zobaczyłam wejście do domu z rozetą na środku (tak jak u mnie) i zaciekawiłam się...wątek przeczytam od początku dopiero wieczorkiem...Zapraszam też do mnie...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Gosiek33 17:10, 15 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Witaj Makusia wpadłam z rewizytą. Na szybko tak spoglądam i podziwiam ogrodzenie i rondo

Zaczynam obserwować wątek, więc będę na bieżąco
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makusia 21:04, 15 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Elisa
byłam u Ciebie, bo motyw przewodni i nazwa wątku mnie zaintrygowała
Wątku całego jeszcze nie przerobiłam- to jednak ponad 200 stron Będę systematycznie lekturować

Gosiek
dziekuję za rewizytę- też obserwuję Twój wątek
Masz bardzo ładne roślinki, a zdjęcia robisz pierwsza klasa
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 22:30, 15 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22006
Makusia, spodobało mi się Twoje podejście do zakładania Ogrodu. Masz coś, co rzadko się spotyka u młodych ogrodników. Prosisz o pomoc i jednocześnie potrafisz przyjąć i zaakceptować dobre rady. To wbrew pozorom wcale nie jest często spotykana cecha
Przeczytałam wątek od 1 strony. Zachwyciłam się podejściem Toszki do problemu. Uwielbiam ludzi z poczuciem humoru
Dasz radę. Masz olbrzymi duchowy potencjał.
Brzózki masz piękne, a rabata po likwidacji okularów zapowiada się świetnie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
AnnaCh 22:34, 15 cze 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Podoba mi się bardzo ten projekt Toszkowy rabaty, ale powiedzcie, czy jaj koniec nie powinien być jakoś po łuku, zaokrąglony?
Rozwaliłaś mnie z odkryciem różnicy między kierunkami świata, a wystawą Uwielbiam Twoje poczucie humoru
____________________
Ania - Malutki pod lasem
inka74 22:49, 15 cze 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Hej Martuśka - macham
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
elka_ 00:41, 16 cze 2016


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Witaj, wpadam z rewizytą
Tylu doradców-fachowców! Tylko ich słuchać, to ogród będzie przepiękny.

Jeśli mogę coś wtrącić, to rzeczywiście zastanów się nad świerkami (może wycinaj na drzewka bożonarodzeniowe). Ja też zrobiłam nasadzenie świerkami, teraz są już 5-6 metrowe i dają cień na pół ogrodu, średnica niektórych u dołu wynosi ok. 3 metry. Wyobraź sobie Twoje takiej wielkości. Poza tym z czasem zaczynają łysieć od dołu.

Pozdrawiam serdecznie

____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Makusia 08:32, 16 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gruszko H Anno
Miło mi, że wpadłaś- dziękuję i zapraszam częściej. A co do Toszki- wiadomo

Aniu,
też się nad tym zastanawiałam. Skodo mają być łuki i generalnie nie proste linie, to chyba tak byłoby lepiej. Wstawię za moment zdjęcie poglądowe na całą tę rabatę.

inka74
odmachuję aż mi łapka cierpnie Miło Cię powitać w moim wątku.

Elu,
tak świerki na choinki bożonarodzeniowe to pomysł, któy będę realizować. Jedna już wytypowana- do tej pory posadzona w cudownie wybornej lokalizacji zacieniającej borówkę amerykańską- łańcuchy i bombki już na niej widzę oczyma wyobraźni
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 08:46, 16 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dziewczyny- ALARM I-ego stopnia (znaczy się "poważna sprawa")
Wczoraj był Pan- specjalista od zrywania darni (na marginesie- zobaczymy jak będę mówić "po" ale póki co- kurde! Jak osioł się napracowałam, a koszt zerwania darni plus glebogryzarki na tym terenie jest naprawdę fajny!).
Pan będzie na 99% w sobotę. A zatem: do tego czasu muszę wiedzieć "co ma mi zerwać".

Bardzo pięknie Was proszę: pomóżcie "dopracować" końcowy kształt rabaty okularowej. Czy ma być prosty, czy jednak iść "po łuku"?

Wrzucam zdjęcie cieplutki z dzisiejszego poranka- udało się ogarnąć całość rabaty na jednym zdjęciu (worki stoją na "opasce")

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies