Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

ryska 12:06, 17 cze 2016


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11713
Tak czy siak będzie pięknie, już to widzę
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Toszka 12:13, 17 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Najtrudniej jest znaleźć centralny punkt koła - potrzebne będą dwa kołki i długi sznurek. Spray się też przyda
Zupełnie nie mam pojęcia jak ma się plan do rzeczywistości, ale najlepiej by było najpierw poprowadzić prostą od rogu domu do siatki. Punkt styku tej lini z siatka wyznaczy azymut od furtki... Nadążasz? I teraz od furtki (teraz zagwozdka czy od boku, czy od centrum) do owego punktu ciągniemy prostą. Po prostu Mamy połowę przyszłego koła... jeśli je teraz znajdziemy...hihi

Na rysunku (planie) wychodzi mi druga oś od rogu półki...ciagniesz sznurek pod katem 90stopni w stosunku do pierwszego sznurka...(moja wyobraźnia juz widzi ten cyrk)

Mamy wreszcie centrum koła. Teraz wbijasz kołek i przywiązanym do niego sznurkiem wyznaczasz promień.
Jeśli będzie napięta sytuacja z eMem, porady prawnej udzielisz sama sobie. Mnie proszę w to nie mieszać!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 12:15, 17 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
no tak, najpierw się nie wysyłało, a teraz się zdublowało

to dopiszę w sprawie drzewa, oby nie wyszedł zapłakany front - wiąz płaczek, brzoza płaczek...
Tam by coś kulistego pasowało. Ale jak kuliste to zasłoni zachodnie słońce na półce. Może coś wąskokolumnowego?
Najlepiej zdjęcie by zrobić i na nim rysować. Na razie cały czas mam uczucie jak bym z fusów planowała
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 12:32, 17 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka

Azymut sprawdziłam- wujek Google podpowiedział ale nie zrozumiałam

Przeanalizuję to po swojemu- mój "umysł ścisły" (jak wiadomo) wszystkie te macierze i inne całki ma w małym paluszku u lewej kończyny dolnej- napisze więc, co myślę, a Ty mnie Toszka po swojemu- w naturalnie przyjaznych i pełnych empatii słowach- z..rugasz

No więc tak:
krok 1- widzę linię prostą na Twoim rysunku, więc mimo, że wujka Google nie załapałam, to czaję ten "azymut" bo go narysowałaś- siatka-linia- łatwizna...
krok 2- kombinuję, czy bardziej prosto do linii półki będzie poprowadzić sznurek do brzegu, czy środka furtki (bo rozumuję, że powinno być równolegle- tak jest na rysunku)-i przywiązuję ten oto sznurek (przyjmijmy, że czerwony) z jednej strony do azymutu , z drugiej do furtki;
krok 3- przebijam się przez chaszcze w sam róg półki, dziergam sznurek nr 2 (przyjmijmy, że zielony)i prowadzę go prosto do czerwonego, tam gdzie się przetną jest "iks". Z tym poprowadzeniem "prosto" pomogę sobie zapewne metrem- bo rozumuję, że "iks" ma być dokładnie po środku czerwonego sznurka? Czy nie koniecznie? A...nie koniecznie. No dobra- tu mój eM coś wykombinuje, bo matematycznie jest bardziej kumaty
krok 4- eM lata ze sznurkiem zielonym i sprayem, a ja nim dyryguję, ewentualnie, po wymianie poglądów, ja latam ze sznurkiem i sprayem, a on stoi na "iksie" i stroi focha

Pięknie to rozpracowałam?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gosiek33 12:36, 17 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jestem pod wrażeniem porad Toszki



ale gnębi mnie temat 16 tonowego murku (a nie wiem na czym stanęło)- tu takie inspiracje

http://newgreen.pl/wp-content/uploads/2012/05/1600rabata-angielska-2.jpg


http://bi.gazeta.pl/im/2/8948/z8948922Q,Scisle-ulozone-ciosane-kamienie-sa-wystarczajacym.jpg



http://ofi.net.pl/wp-content/uploads/2012/11/a_murki-kamienne-2.jpg


http://4.bp.blogspot.com/-3ybn8sU8JjY/VmLHKb8Lk8I/AAAAAAAADBY/HAqBg9uVmvU/s1600/murek%2Bz%2Bceg%25C5%2582y%2Brozbi%25C3%25B3rkowej.JPG


http://cdn12.ogrod.smcloud.net/s/photos/t/8183/kamienny_murek_737719.jpg



albo podsadziłabym Twoje iglaki wrzosami


u mnie co prawda nie murek ale rabata posadowiona na starych kłodach w środku kolorowo - żurawki, wrzosy - to wszystko wytrzymuje bez podlewania... no prawie


https://lh3.googleusercontent.com/-niFSerKyZng/U6bBdqG289I/AAAAAAAAIpI/x2ZVpPDzors-S-bax1ag7MEIRUR4klxtQCCo/s720/foto_22.06.2014%2B279.jpg


____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 12:40, 17 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Usiłuję doczytać gdzie jest półka? Na razie nie nadążam. Na razie zmykam bo burza i piorunami i gradem nadchodzi
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Makusia 12:52, 17 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Gosiu,
dziękuję za inspiracje.
Półka na czerwono .



Toszka,
a czy przed półką ma być rabata na całej długości półki, czy środkowy fragment półki bez "podrabaty". Jeśli ma być na całej długości, to ile powinna mieć szerokości w najwęższym miejscu żeby miała sens? Zielonym sznurkiem mogę korygować promień koła.

PS. Obfocę tylko powiedz który fragment.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Toszka 13:13, 17 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
No właśnie, całe koło wpasowywałam tak by zamaskować/załamać trójkąt i jednocześnie by nie wyszła zbyt masywna rabata przy furtce. Tak czy siak aby coś z sensem sadzić to powinno być min.1,5 do 2 metrów.
Nie oszukujmy się, to tylko pierwszy plan, koncept i jestem pewna, że rabaty będą ewoluować w miarę twych doswiadczeń ogrodowych

Pan ma być jutro i trzeba mu zaplanować największe zrywanie darni. Sztukaterię potem sama przekopiesz
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 13:16, 17 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Też tak myślę- chcę, żeby zrobił to, co najgorsze, a resztę się będzie korygować. Lepiej poszerzać rabatę, niż dosiewać trawę.
No to wszystko jasne
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gosiek33 16:45, 17 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Chyba nie widziałam by ktoś proponował nasadzenia z tawułek - dużo różnych odmian, prawie bezobsługowe, stosunkowo wytrzymałe na suszę i część wchodzi w fazę ulistnienia dość wcześniej
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies