Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Toszka 13:26, 22 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
opcją rozwiązującą owe wątpliwości na okularowej, jest bliżej wjazdu posadzenie drzew szczepionych na min. 2.20m, czyli utworzenie alei wjazdowej. Drzewa dadzą cień, a pod koronami będzie widać całą rabatę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 13:40, 22 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Czyli, że tak?:



Na to samo wychodzi- nie wydam kasy na Rh, ale na drzewka szczepione. Pewnie droższe

A może w ogóle przenieść te rodki między furtkę, a półkę, a na okularowej postawić na hortnsje, albo róże- te wszak (przynajmniej róże) kochają prąd?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 13:46, 22 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta a nie masz kogoś kto by chciał te rodki? Może siostra? Może sąsiadka?
Nie zmieniaj planu pierwotnego Tochy, jest dobrze
Nie możesz smutać się drobnostkami przed Tobą do zrobienia cały ogród
Drzewa jak dla mnie super pomysł, ja lubię drzewa - powoli a do celu
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 13:48, 22 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Martuś, właśnie poznałaś prawdę - ogród mało nie kosztuje. Kilka lat temu na forum była dyskusja o kosztach założenia ogrodu - łatwiej było przeliczać na koszt niezakupionej kawalerki
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Toszka 13:52, 22 cze 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
i jeszcze jedno - rodki sadzi się grupami, bo w ten sposób tworzą swój specyficzny mikroklimat.

Nie ma co rezygnować z marzeń z powodu błahostek do rozwiązania
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 14:00, 22 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Nie chcę rezygnować z Rh, ale nie chcę im zrobić krzywdy.
Nie mam komu ich oddać- Siostra mieszka 300 km ode mnie, po pierwsze. Po drugie nic jej nie oddam . Po trzecie- w jej ogrodzie na nic już miejsca nie ma.

Te drzewa to nie powinny być po dwóch stronach podjazdu? Wtedy wiąz mi zginie, a plan jest, ze ma być centralnym punktem tej rabaty.

A to Wam nie leży? Obwódka z żurawki. W rogu przy półce luka, ale to ja robiłam ten "projekt", więc to raczej normalna sprawa. Na drugiej części koła (po drugiej stronie półki) też miała być cisowa ściana (tu policzyłam 2 cisy na przęsło, a przęsło ma 2,5 m- nie chcę tu żywopłotu), więc byłby wspólny element+ buksy w kulkach rzecz jasna i duże drzewo (nadal nie wybrane).

Przeniosłam nasadzenia Toszki z okularowej na furtkową.

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 14:07, 22 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Wiem, że może głupie to co teraz napiszę ale ja bym podjechała do ogrodniczego (najlepiej tego, w którym rh były kupowane) i zapytała uprzejmie czy mi ich nie wymienią na interesujące mnie odmiany
____________________
Ania Ogród Ani :)
Makusia 14:13, 22 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu, a myślisz, że o tym nie pomyślałam? Tyle, że już jak kupowałam, to wybór był nikły i miało więcej nie być...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Dominika11 14:15, 22 cze 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ja bym tam zapytała, przeciez nic sie nie stanie, najwyżej się nie zgodzą - ale bym próbowała
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makusia 14:26, 22 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
A dotychczasowa Rh, jako różana...

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies