Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Gosiek33 09:09, 23 cze 2016


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
na tym wężu chcesz cisy sadzić? - zasłonią to co pod płotem, chyba, że tego właśnie potrzebujesz. Będziesz mieć czas by cisy strzyc? Jeśli tego nie będziesz robić systematycznie możesz nie uzyskać zamierzonego efektu. U siebie, jako, że wiem iż nikt nic strzyc nie będzie mam rośliny samoobsługowe w tym temacie
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
dominika_ 09:30, 23 cze 2016


Dołączył: 07 mar 2014
Posty: 3697
Witaj

Pooglądałam troszkę początku i końcówki wątku, na środek muszę znaleźć chwilę czasu. Zaznaczę wątek i będę śledzić dalsze poczynania.
Głowa do góry Ogrody nie powstają w tydzień. Każdy z nas miał i ma potknięcia, grunt to się nie załamywać i konsekwentnie dążyć do celu. Najważniejsze, że już pierwsze kroki poczyniłaś i w dobrym momencie trafiłaś na O
Miłego dnia
____________________
Dominika - Nadchodzi wiosna-czas na ogród
Gruszka_na_w... 11:46, 23 cze 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Makusia napisał(a)
Taki łuk planuję zrobić na okularowej. I zastanawiam się, czy tymi cisami/choinami nie obsadzić na całej szerokości- zniknie problem drewutni, ale nie wiem, czy to będzie wyglądać ok...

Łuk= niebieski wąż ogrodowy.



Popieram takie przegrody roślinne. Oddzielają to, co reprezentacyjne od części prywatnej i tuszują, to czego nie chcemy pokazać. Z choin chyba będzie szybszy efekt, chyba, że nabędziesz duże cisy (dość spory wydatek).

Dla ułatwienia transportu drewna naprzeciw drewutni chyba nic bym nie sadziła. Ewentualnie bergenie. One żelazne są.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
inka74 12:10, 23 cze 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15032
Makusia napisał(a)
Szopa na drewno kominkowe+ narzędziownik czyli miejsce na rzucie przy ścianie północnej (najbliżej cyfry "1")

Możesz też przed drewutnią postawić na kostce dużą skrzynię (można zrobić samemu), wsadź jako ekran cisy lub puść po kratce powojniki, bluszcz zimnozielony. Może też być tam duża donica z jakimś drzewkiem nisko szczepionym z ładną formowaną koroną, tam mówiłaś masz z 70x80 cm dodatkowo miejsca oprócz opaski.
Przed drewutnią frontem przydałoby się poszerzenie kostki bo widać, że od wędrówek po drewno masz tam naturalną ścieżkę wydeptaną. Wtedy na rabacie okularowej mogą być niższe rośliny.
Inna sprawa, że ta drewutnia brzydka nie jest.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Makusia 15:01, 23 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Przerwa na kawę (papieros już wypalony)

Gosiu- cisy (pisze cały czas cisy, bo choiny na żywo nie widziałam- nigdzie jej nie mają i nie mam jak zobaczyć, a na google wyskakują zdjęcia takie, że ciężko mi się rozeznać nawet w tym, czy to ładne. Choin absolutnie nie wykluczam) miałyby być tak ja na projekcie Toszki tylko do samej kostki pociągnięte- w rzędzie- wtedy zasłonią zupełnie szopę na drewno. Z cisów miałaby być zrobiona prosta ściana, za którą z jednej strony- do frontu - projekt Toszki, a z drugiej- w stronę tyłu- wąska rabata (wrzucę rysunek).

Fioletowy- granice rabaty narysowanej przez Toszkę
Niebieski- moja propozycja (tak teraz wygląda ta rabata- jest wąski pasek przed drewutnią)
szary- kostka brukowa
czarny- drewutnia
brązaowy- kawałek garażu
czerwone "kwadraty"- koszte na śmieci
pomarańczowe kółka- cisy wg projektu Toszki, a ja chciałam dodatkowo posadzić różowe kółka, czyli dodatkowe cisy.

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 15:03, 23 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Medula- witam Cię cieplutko!

medula napisał(a)
Witam,
nieśmiało nadmienię, iż ja mam Rhododendron Catawbiense Album które powinny rosnąć w półcieniu a u mnie mają patelnię od wschodu słońca do zachodu i rosną ładnie Dostały linię kroplującą w nóżki


Moje na linie kroplującą nie mają co liczyć. Bo nie chodzi Ci o taki gotowy wąż ogrodowy kroplujący tylko specjalistyczny osprzęt, tak?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 15:06, 23 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AniuCh
zapytam, wyślę maila, ale też jestem zdecydowana na opcję Toszki ale z łukiem

Asiu drzewa do mnie nie przemawiają. Przynajmniej na tę chwilę chcę zostawić samotnego wiąza po tej części frontu. Może jak rabata dostanie ostateczny kształt, to przymierzę jakieś kije od miotły, ale póki co zostaje tak, jak jest
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 15:10, 23 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dominiko,
miło widzieć nową twarz na wątku (choć te "mniej nowe" są very sympatyczne i mam nadzieję widzieć je wszystkie jak najczęściej!

Wpadnę do Ciebie wieczorkiem- widzę, że ilościowo poradzę sobie z zapoznaniem się z Twoim wątkiem- może nie w jeden wieczór, ale dam radę Dziękuję za odwiedziny!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 15:13, 23 cze 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
H Aniu,
no właśnie- też tak myślę o tej ścianie z cisa/choiny.

Muszę zobaczyć tę choinę na dobrych zdjęciach- ze szczegółami

Na przeciw drewutni chcę hosty posadzić- ten fragment na długości szopy, jest nieźle zacieniony więc powinny dać rady, ale bergeny też są ok, tyle, że muszę dysponować tym, co mam, a host mam sporo i nawet ładne (spadkowe- od tej oto Siostry mojej

Dojście do drewutni i tak ograniczyłam tak mocno, że teraz metr zabrać, to już nie jest masakra- rabata ma z 80 cm.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anbu 15:16, 23 cze 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta a jakiej Ty choiny szukasz? Coś mi umknęło?
____________________
Ania Ogród Ani :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies