Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Anda 19:26, 22 sie 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33706
Makusiu, nie jest drogie, bo szybko dosc rosnie i takie ok. 80 cm kosztuje tutaj od ok. 10 euro.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Makusia 19:30, 22 sie 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anda napisał(a)
Makusiu, nie jest drogie, bo szybko dosc rosnie i takie ok. 80 cm kosztuje tutaj od ok. 10 euro.


A czy gdzieś w kraju nad Wisłą widziałaś, słyszałaś?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Magleska 19:42, 22 sie 2017


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18882
Oddaje swój głos na brzozy a może jakieś odmiany płaczące grabów .....sama nie wiem doradczyni ze mnie marna
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Nikita 19:47, 22 sie 2017


Dołączył: 03 sty 2014
Posty: 5919
Marta, fajnie że mogłyśmy się spotkać. Mam nadzieję, że teraz to już będziesz jeździła z nami wszędzie...targi w Skierniewicach już tuż tuż...ha ha.
Jeśli nigdy tam nie byłaś to musisz pojechać...są ooooogromne !
Na pamiątkę spotkania fotka


Zapraszam teraz do mnie do ogrodu. Będziesz w okolicy to wchodź śmiało...mała kawka zawsze się znajdzie i coś słodkiego do kawusi też.
____________________
Nikita -Szmaragdowy Zakątek / Wizytówka / Wizytówka-portrety host
Anda 19:48, 22 sie 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33706
Makusia napisał(a)


A czy gdzieś w kraju nad Wisłą widziałaś, słyszałaś?


Szkolki Konieczko, ale chyba musialabys najpierw zapytac, kiedy ja znow beda mieli w sprzedazy.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Johanka77 20:24, 22 sie 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Nikita napisał(a)
Marta, fajnie że mogłyśmy się spotkać. Mam nadzieję, że teraz to już będziesz jeździła z nami wszędzie...targi w Skierniewicach już tuż tuż...ha ha.
Jeśli nigdy tam nie byłaś to musisz pojechać...są ooooogromne !
Na pamiątkę spotkania fotka


Zapraszam teraz do mnie do ogrodu. Będziesz w okolicy to wchodź śmiało...mała kawka zawsze się znajdzie i coś słodkiego do kawusi też.


A która to która?


I kiedy te targi w Skierniewicach?
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
AngelikaX 20:34, 22 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Jeśli wybierasz między grabami a brzozami to oczywiście jestem w tym miejscu za tymi drugimi

Obiekcje miałam co do miejsca w sensie czy wogóle to dobre miejsce dla drzew... z tego co wiem brzozy dodatkowo płytko się korzenią - jak to się ma do podwyższonej rabaty zapytaj mądrzejszych, bo ja nie będę się mądrzyć

Natomiast przyczepię się do rozmieszczenia brzóz - pisałaś, że chcesz je dać po trójkącie "w kątach" rabaty. Moim zdaniem ładniej będą wyglądać w linii do najdłuższego (boku-fali) czyli przodu... środkowa cofnięta trochę... i kulkowisko na całości - bardziej naturalniej moim zdaniem

____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
AngelikaX 20:35, 22 sie 2017


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Johanka77 napisał(a)


A która to która?


I kiedy te targi w Skierniewicach?


Makusia z lewej... obok AnnaCH (kojarzę po fotach z avatarka) dalej nie wiem
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
kaz742011 20:51, 22 sie 2017


Dołączył: 01 sty 2016
Posty: 4248
Tu jakieś głosowanie na tapecie. A ja jako nic niewiedząca w kwestii projektowania niestety nie pomogę. Muszę wstrzymać się od głosu. Ale cały czas kibicuję zmianom .
____________________
Kasia - Miejski ogród w wersji mini
ren133 21:05, 22 sie 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Makusia napisał(a)


Renia Wszystkie inspirki mi z brzozami podesłałaś A mówisz, że może w ogóle nie drzewa No to jak?

Półka ma około 25 cm ale jest "masywna" i przez to sprawia wrażenie wyższej i ogromnej. Wklejam zdjęcia, ale przyznaję racji Iwce, ze obecnie jest mocno "skorygowana" hortensjami, które zasłaniają i "łagodzą" półkę.

Ja mam wizję - nazwijmy to szumnie- w trzech rogach półki- po jednej brzozie, a po środku kulkowisko. W stopach lawenda i trzcinniki.






No właśnie chciałam Ci pokazać,a może bardziej sobie nawet, że da się żarłoczne brzozy posadzić na wywyższeniu w sumie przecież ten murek naprawdę nie jest wysoki ... gdyby posadzić kule ze zwieszającą się hakone można by zatuszować tę wysokość i masywność murka ...

Rozumiem, że masz tam dużo słońca?
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies