Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Dominika11 10:56, 12 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a wiesz teraz po tych linkach zobaczyłam, że moja sąsiadka takie ma i są na dworze i chyba jest z nimi wszystko okey

ja jednak szukam znacznie wyższych przez te moje dwa wielkie czorty, bo z tych niższych mogły by mi w ramach nudy wszystko przesadzać - choć jeszcze nic takiego nie zauważyłam w donicach na tarasie, a mam niskie takie parapetowe - w sumie może nic by nie robiły

o dla mnie by były te https://sklep.polnix.com.pl/95001-fiber-donica-cygaro-white-p-259.html , ale cena powala
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Pszczelarnia 11:24, 12 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Makusia napisał(a)
Domi, przemyślenia doniczkowe są takie, że chyba wezmę szkliwione. Ma z tej firmy Zana, ale słuch po niej zaginął i nie mogę skonfrontować. Poczekam może jeszcze się pojawi, to podzieli się spostrzeżeniami.

Waham się miedzy tymi:
https://sklep.polnix.com.pl/75403-352-pot-krem-p-333.html
tymi:
https://sklep.polnix.com.pl/75413-chalice-krem-p-331.html
a tymi:
https://sklep.polnix.com.pl/75423-round-pot-krem-p-819.html

Potrzebuję czegoś w szarości, żeby zastąpić te:

bo jedną musiałam gdzieś w garażu jeszcze uderzyć i pękła. Posadzić w nich chcę tylko te sosny Verella i ID.

Iwi, masz spostrzeżenia dokładnie takie, jak moje założenia. Miałam na zimę zostawione poidełko betonowe i mróz rozsadził w drobny pył.

Ewo- rzeczywiście na tych zdjęciach widać stan donic- chciałabym właśnie takiego stanu uniknąć- łuszczenia i plam. Wobec tego, te z żywicy odpadają. Bardzo Ci dziękuję za pomoc!!

Mrokasiu, dzięki za głos, co do ceramicznych w ogóle- jakoś mam wrażenie, ze jak przeleję te zwykłe ceramiczne, to będą przesiąkać i zostaną plamy.





Ja mam te szkliwione pierwsze z linku (tylko niebieskie 3 szt.) - super. A w takim białym (to jest taka "betonowa" biel) kolorze mam szkliwione - forma nazywa się cygaro, też są super.


Tej pękatej nie polecam - wysadzić z niej rośliny po latach nie sposób, jak korzenie się rozrosną, wąska szyjka i szerokie boki - trzeba się naszarpać i można stłuc donicę (tak miałam z terakotową).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:25, 12 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dominika11 napisał(a)
a wiesz teraz po tych linkach zobaczyłam, że moja sąsiadka takie ma i są na dworze i chyba jest z nimi wszystko okey

ja jednak szukam znacznie wyższych przez te moje dwa wielkie czorty, bo z tych niższych mogły by mi w ramach nudy wszystko przesadzać - choć jeszcze nic takiego nie zauważyłam w donicach na tarasie, a mam niskie takie parapetowe - w sumie może nic by nie robiły

o dla mnie by były te https://sklep.polnix.com.pl/95001-fiber-donica-cygaro-white-p-259.html , ale cena powala


Dominiko, te są bardzo lekkie choć faktycznie wyższe. Ale napełnione ziemią dadzą obciążenie.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Dominika11 12:33, 12 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Pszczelarnia napisał(a)


Dominiko, te są bardzo lekkie choć faktycznie wyższe. Ale napełnione ziemią dadzą obciążenie.
i całe wypełnia sie ziemią i moga stać cały rok na dworze ??? - tak pytam profilaktycznie, jakbym sie zdecydowała
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AnnaCh 12:45, 12 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Nie znam się, nie odzywam, ale czuwam i czytam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Pszczelarnia 13:37, 12 wrz 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Dominika11 napisał(a)
i całe wypełnia sie ziemią i moga stać cały rok na dworze ??? - tak pytam profilaktycznie, jakbym sie zdecydowała


Pan wieloletni sprzedawca tego polnixa mówił mi, że je trzeba chronić na zimę. Zalecał zakrycie przed wodą (żeby do środka nie padało w zimie do niej).
Będzie pękać po 4 latach, na pewno. Najlepiej ustawiać w przestrzeni okapu, ganków, etc.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Dominika11 13:43, 12 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
dziękuję Pszczółko
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makusia 13:55, 12 wrz 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Domi, cena jest powalająca- patrzyłam na nie ale zrezygnowałam. Zresztą ja się boję takich wysokich- miałam jakieś plastikowe wprawdzie i z wkładem, ale musiałam obciążać dodatkowo przestrzeń wolną kamieniami, bo wiatr potrafił przewrócić. Poza tym mam tam sosny na pniu, więc jedno z drugim wyszłoby chyba nienaturalnie wysokie.

Ewo "te pękate", to masz na myśli i te drugie z linka i te trzecie? Czy te drugie? Właśnie tego się obawiam, że w zimie mimo wszystko, jak naleje wody i zamarzną, to będzie je "rozsadzać" zwyczajnie (jeśli dobrze pamiętam, woda zmieniając stan skupienia z ciekłego w stały zwiększa swoją objętość). Jedyne, co mogę im zaoferować, to stan obecny, czyli lekko pod okapem. Bo pękać mogą te szkliwione, czy te "cygara"?

Aniu- doceniam
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Brzozowadzie... 13:59, 12 wrz 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ooo, ciekawa jestem, które wybierzesz, bo sama mam na te szklwione ochotę od chwili, gdy zobaczyłam je u Anulki. Muszę koniecznie znaleźć te u Ewy - Ewo, jeśli czytasz, czy mogłabyś je pokazać na swoim wątku? Będę bardzo wdzięczna.
Ja mam na zupełnym dworze chyba glinianą donicę przy ławeczce chyba trzeci sezon. pochodzi z obi, nic się z nią nie dzieje. I cena była dalece przystępniejsza
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 21:44, 12 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
to ja trzy groszki dorzucę:
- mnie by się widziały nie pękate donice, a prostopadłościany w kształcie, coby nawiązać do tych kolumn oplecionych świątecznymi światełkami,
- i to po trzy różnej wysokości z każdej strony kolumny (a co jak szaleć z zakupami to szaleć, no i znasz moje zamiłowanie do cyfry 3 i jej wielokrotności),
- w kolorystyce szarej/stalowej, ewentualnie jedna z tych trzech przy każdej kolumnie w jakimś odlotowym kolorze;

Taa... no to trzy groszki wrzucone
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies