Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Kasia_CS 22:04, 20 wrz 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Ja właśnie w kartonie posadziłam mojego klona palmowego po tym, jak mi na jakiegoś grzyba zachorował rodek. Wybrałam sporo ziemi, mimo, że ją zlałam wcześniej previcurem, przygotowałam nową mieszankę i do dołu po rodku poszedł karton i klon - na razie jest spokój, ale sadzenie było wiosną, więc nie tak stara sprawa..
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Johanka77 22:31, 20 wrz 2019


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Nieeee.... stożek cisa nie... nudno będzie na tej rabacie.
Ten rozwichrzony klon dawał fajną przeciwwagę.
Może wymień tam glebę i daj jakieś fajne drzewo.

Co ja mówię...? Ja Ci doradzam sadzić drzewo...?
No tak... już je bardzo lubię
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
galgAsia 08:19, 21 wrz 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Marta, przeczytałam u Hani pytanie o rozchodnika... Ten fioletowy to Mr. Gooodbud. Ale weź nie kupuj, tylko sobie rozmnóż sama - on rośnie jak gooopi. Ja swoje teraz przesadzałam i przy okazji złamało mi się parę gałązek - wsadziłam do ziemi i na wiosnę będą gotowe. Albo wiosną, jak zaczną wypuszczać kalafiorki, odkrój z obwodu i masz. Ty kup sobie klona Ussuryjskiego najlepiej
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
AnnaCh 09:34, 21 wrz 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
A ja jestem osobiście za stożkiem cisowym. Będzie ładnie, spójnie.
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Toszka 11:53, 21 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
mrokasia napisał(a)
Kurka, szkoda tego klona . Nic już nie da się zrobić? Musisz go wyrzucić???


No niestety, w naszym klimacie klony japońskie to wyzwanie - suche powietrze zimą i latem potrafią je zabić ( w sensie osłabić co wykorzystują patogeny).
Jedyne rozwiązanie to sadzić koło zbiorników wodnych tak by wilgoć w powietrzu była. To łatwiejsze aniżeli modlić się o zwiększone, regularne opady.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
AngelikaX 11:37, 25 wrz 2019


Dołączył: 02 mar 2015
Posty: 7209
Ojej szkoda klonika, taki był piękny idealnie wpasował się w to miejsce... ale nie ma co płąkać, dorzucę swoje 3 grosze... poszłabym w cisy i przy okazji jak już akcja sadzenia przesunęłabym od siebie te dwa co moim zdaniem są zdecydowanie za blisko od siebie

Co do donic? Wybrałaś coś, kupione? Mnie się bardzo podobają wszelakie wysokie, gładkie białe i we wszystkich odcieniach szarości... te drugie idealnie by tu pasowały...
____________________
Na zielonej... trawce :) *** Wizytówka
Dominika11 14:03, 25 wrz 2019


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
ojjj szkoda klonika

i co w końcu wymyśliłaś w jego miejsce ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
wiklasia 15:35, 26 wrz 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Wpadłam pomachać
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
nicol21 15:22, 02 paź 2019


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
pozdrawiam, witam.
głosuję za stożkami z cisów na rabacie i zostawienie tam klona. Cisy w stożku będą lepiej się prezentować też w tym gołym okresie zimowym. Ale kwestia że to Tobie ma się podobać!
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
galgAsia 19:00, 02 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Makusiu, a Ty znów w jakąś czarną dziurę wpadłaś, ze Cię nie ma ?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies