Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 16:07, 23 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
To żeś mi Agatko doradziła - mnie się u Ciebie podoba, nie wiem co chcesz i dlaczego na tej rabacie zmieniać
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Wiolka5_7 16:31, 23 maj 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20501
Ja bym dała tak jak Asia hortensje Vanille Fraise
Fotka z realizacji szefowej....śliwa wisniowa plus miskant Variegatus, a u ciebie zamiast miskanta derenie w tej samej barwie

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
la_estrellita 09:15, 24 maj 2019


Dołączył: 30 mar 2018
Posty: 876
A mi się tam żółty z bordowym podoba i może trącić czym tam sobie chce
____________________
Agnieszka Gutlandia
eVka 10:56, 24 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)
Z cyklu: "a zobaczę czy to prawda"
Jakiś czas temu stał się cud, którego to owocem było pojawienie się w moim ogródku trzech śliw wiśniowych. W ramach doszkalania się i eksperymentowania na własnej skórze pierwszego drzewka z lewej prawie w ogóle nie cięłam, drugie - a i owszem troszkę skubnęłam to tu, to tam, a to trzecie dość zacnie potraktowałam sekatorem.
Wniosek jaki mi się nasuwa: tnij śmiało!

I w kopytkach im trochę pogrzebałam część rosnących tam dotychczas roślin trafiła na rabaty zastępcze, rozplenice jeszcze czekają na przenosiny, gówienko się maceruje.

Bardzo cenne doświadczenie. Pokazałam mężowi, który za każdym razem jak ostro tnę śliwy panikuje, że przeze mnie nie urosną
____________________
wiklasia 12:35, 24 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
effka napisał(a)

Bardzo cenne doświadczenie. Pokazałam mężowi, który za każdym razem jak ostro tnę śliwy panikuje, że przeze mnie nie urosną


Mam nadzieję, że prezentowany przeze mnie wygląd drzewek jest wynikiem tylko i wyłącznie cięcia lub jego braku (pierwsza wiśnia z lewej), a nie, że wpływ na ich wygląd ma jakaś inna przyczyna (jakaś podziemna cholera podgryzająca korzenie, coś (np. płyta betonowa) zakopanego głęboko pod ziemią, a na co ja się nie natknęłam podczas kopania dołka).
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
eVka 12:40, 24 maj 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
wiklasia napisał(a)


Mam nadzieję, że prezentowany przeze mnie wygląd drzewek jest wynikiem tylko i wyłącznie cięcia lub jego braku (pierwsza wiśnia z lewej), a nie, że wpływ na ich wygląd ma jakaś inna przyczyna (jakaś podziemna cholera podgryzająca korzenie, coś (np. płyta betonowa) zakopanego głęboko pod ziemią, a na co ja się nie natknęłam podczas kopania dołka).

Na 100% cięcie, Agatka z leśnego ogrodu też pisała, że cięcie śliw bardzo mocno je zagęszcza i pobudza rośnięcie.
____________________
Makusia 13:00, 24 maj 2019


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Ja swoją ścięłam pierwszy raz w tym roku na wiosnę. Wprawdzie czytałam, że ciąć się powinno po kwitnieniu, ale poszła pod sekator. Kwitła słabiej, ale zagęściła sie w sposób niewiarygodny wręcz!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 13:41, 24 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Heloł Makusia
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 13:44, 24 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Anda w wątku u Asi Makadami pisała, że na małych rabatach sadzenie dużymi plamami nie jest najtrafniejszym rozwiązaniem.
Ha!
Pół rabaty obsadziłam bordowymi żurawkami, ha, ha,
głupia ja!!!

Zaiste mój wątek meandruje coraz bardziej w kierunku "jak nie należy projektować swojego ogródka" lub "1001 błędów w zakładaniu ogródka"
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Anda 13:49, 24 maj 2019


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33506
wiklasia napisał(a)
Anda w wątku u Asi Makadami pisała, że na małych rabatach sadzenie dużymi plamami nie jest najtrafniejszym rozwiązaniem.
Ha!
Pół rabaty obsadziłam bordowymi żurawkami, ha, ha,
głupia ja!!!


Oj tam, wiesz, każdemu podoba się co innego Pomiędzy żurawki w tak wielkiej plamie możesz posadzić punktowo jakieś wyższe zielone paprocie lub hosty i już
Pod dużymi drzewami jednorodne plamy np. runianka robią za to bardzo dobry efekt Napisałam tak, ale trzeba patrzeć też indywidualnie, co w duszy gra i jaki to ma być ogród.
U Oudolfa te rabaty mają kilkadziesiąt qm. Wtedy plamy dają efekt Tylko że on te plamy powtarza, więc jest to tez jakiś rodzaj mieszania.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies