Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

galgAsia 09:16, 24 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A może masz jakieś donice z drzewkami, krzewami, które mogłabyś ustawić w sąsiedztwie? Bo faktycznie, trochę tam łyso dla nich, jak na patelni. Ja od kilku sezonów zostawiam na balkonie skrzynki z roślinami (nie wygląda to schludnie, o nie! ) przez zimę, jest kratka z wiciokrzewem, a pod balkonem drzewa - więc one sobie tak kursują. Tu przysiądą, tu przycupną... Sikorki lubią złapać jakiś "kąsek" w dziób i odskakują na bok, żeby sobie spokojnie zjeść, za chwilę wracają. Jak nie mają gdzie odskoczyć, to faktycznie mogą nie przylecieć... Ale nie trać nadziei, myślę, że prędzej czy później przylecą
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
DorKa 08:14, 25 lis 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Asiu, specjalnie nie robiłam ograniczników by łatwiej było sprzątać (czyt. zamieść) resztki.
Ale zastanawiam się czy jednak do tych krawędzi nie dobić czegoś (może tylko do jednej / dwóch krawędzi) by ptaszkom łatwiej było się utrzymać.

Asiu a jak rozesłać wici, że garkuchnia otwarta (Fb pewnie nie czytają)?


No jak to Ptasie Radio donosi
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 19:59, 27 lis 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
No to jutro ruszam na poszukiwania jakiegoś rozgałęzionego drąga, którego będe mogła wkopać i który "robić" będzie za drzewko.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
galgAsia 20:32, 27 lis 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
A co, nadal bojkotują? to chyba głodne nie były...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:53, 27 lis 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
W tym artykule, podlinkowanym przez Gosiek, napisali, że w pobliżu karmników muszą być krzewy i drzewka. Ta ptasia drobnica używa ich do ewentualnej ucieczki.

Edit: może choć szereg bałwanów z miotłami? Rogi reniferów?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 14:27, 28 lis 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Haniu -
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 22:00, 04 gru 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Odpaliłam i ja nowe odcinki "Epoki Lodowcowej". Na ekranie z okna kuchennego śledzę rozwój akcji.
Aktorzy tymczasowo rozpierzchli się po dalszym planie.


I podzielę się z Wami recenzją pierwszego odcinka:
- ładnie się prezentuje (sąsiadki już rozpytują gdzie takie cudo dorwałam);
- wymaga posiadania solidnego drzewa (na czymś trzeba powiesić), wypełniony po dekielek konkretnie przybiera na wadze więc byle chucherko nie udźwignie jego obecności na chuderlawej witce)
- ziarna słonecznika niestety z łatwością przelatują przez otwory w metalowej siatce (zanim doniosłam żołędzia do gałęzi ślad mej wędrówki znaczony był obficie "ciurkającymi" zeń ziarnami słonecznika),
- zastanawiam się jak sprawdzi się przy zacinających opadach, podejrzewam, że ziarno jednak trochę zamoknie,i w takiej kupie trudniej o wentylacje ziaren znajdujących się wewnątrz,
- dosypywanie jedzonka jest odrobinę kłopotliwe,
- sikorki polubiły orzeszka i przylatują tłumnie na wyżerkę.

A poza tym w końcu wyczaiły drogę do drugiego karmnika i od dziś też zaczęły wpadać i do drugiego lokalu.
By je zachęcić - za radą dziewczyn (dziękuję kochane), w dziury (po wypadłych sękach) w deskach powciskałam gałązki by mogły sobie na chwile przysiąść. Ot, taka szybka prowizorka (utrzymana w klimacie "Krainy Lodu" bo wyglądają jak witki Olafa - tego bałwanka) i pewnie okaże się jak każda rasowa prowizorka prowizorką trwałą.
Grunt, że jest klientela.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 10:10, 05 gru 2019


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Odpaliłam i ja nowe odcinki "Epoki Lodowcowej". Na ekranie z okna kuchennego śledzę rozwój akcji.
Aktorzy tymczasowo rozpierzchli się po dalszym planie.


I
Grunt, że jest klientela.

Epoka lodowcowa z Olafem wygląda fantastycznie! Czekamy na kolejne odcinki
Też próbowałam upolować orzeszka ale nie znalazłam już niestety.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
galgAsia 11:18, 05 gru 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Rany, nawet nie myślałam, że ten karmnik zrobi taką karierę . A na sośnie wygląda wyjątkowo klimatycznie...
Fajnie, że ptaszorki znalazły drogę do karmników
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 17:39, 05 gru 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21650
Ten druciany karmniczek jest przeznaczony zdecydowanie do orzechów. Sprawdza się idealnie. Słonecznik sikorki lubią porwać w dziobek i lecą z nim na najbliższe drzewo.Tam go spokojnie rozłupują i zjadają środek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies