Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Toszka 11:00, 18 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ta czeremcha to z dobroci serca czy samosiejka?
To zasadnicze pytanie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wiklasia 11:12, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
samosiejka,
rozumem, że wskazanie ma do eksmisji
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Toszka 11:20, 18 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
a nie lepiej jest ją wyautować póki mała?
Pytam bo ona szybko rośnie, roztarte liście, kwiaty i kora wydają nieprzyjemny zapach. Lubi gleby żyzne i wilgotne, dobrze znosi zacienienie. W młodości rośnie bardzo szybko; żyje do 60 lat. Odznacza się dużą zdolnością wytwarzania odrośli z pnia i korzeni. Gałęzie wywróconych pni po zetknięciu z ziemią często wypuszczają korzenie przybyszowe.

Ale jest dobra informacja w związku z tym: ponieważ wysiała się i rosnie zdrowo to oznacza, że ziemia jest wilgotna. Tam w środku tej skarpy.
Myslę, że jeden klon ci wystarczy. I jesli ma coś tam jeszcze rosnąć to może niech to będzie ku chwale ogrodu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
wiklasia 11:29, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Toszko oj widzisz, to, że śmierdzi to wiedziałam (czułam), ale myślałam, że to tylko kwiaty.
Mówisz, że jest szansa na to, że głębiej kryją się skarby (żyzne i wilgotne podłoże)?
To chyba zaraz objawi się u mnie "gorączka złota" i zacznę wykopaliska.
I nabiorę ducha i nadziei, że jeszcze coś z ta skarpą da się ku chwale ogrodu zdziałać
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Toszka 11:59, 18 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Czeremcha na suchym by tak zdrowo nie rosła
Walcz o miejsce

I ci mówię...nawet na LadyU będzie miejsce
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
DorKa 12:10, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Dorko toż to dopiero 10:56.Jak nie zapomnę to i o 13:00 cyknę


ja myślę trzymam kciuki za wykopaliska
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 12:28, 18 wrz 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Toszka napisał(a)
a nie lepiej jest ją wyautować póki mała?
Pytam bo ona szybko rośnie, roztarte liście, kwiaty i kora wydają nieprzyjemny zapach. Lubi gleby żyzne i wilgotne, dobrze znosi zacienienie. W młodości rośnie bardzo szybko; żyje do 60 lat. Odznacza się dużą zdolnością wytwarzania odrośli z pnia i korzeni. Gałęzie wywróconych pni po zetknięciu z ziemią często wypuszczają korzenie przybyszowe.

Ale jest dobra informacja w związku z tym: ponieważ wysiała się i rosnie zdrowo to oznacza, że ziemia jest wilgotna. Tam w środku tej skarpy.
Myslę, że jeden klon ci wystarczy. I jesli ma coś tam jeszcze rosnąć to może niech to będzie ku chwale ogrodu

Ha, do końca nie zgodzę się z Toszką, jeśli chodzi o czeremchę Ma swoje zalety. Ale jedno jest pewne - dobrze się zastanów, czy ją zostawić Mam na działce zastaną czeremchę. Sześć lat temu była niewiele większa od Twojej, więc ją zostawiłam. Teraz to potężne drzewo, któremu jesienią golę piłą elektryczną niemal całą koronę. W ciągu sezonu odratsa większa Ale: cudownie osłania mnie od najbliższych sąsiadów, ma piękne błyszczące cimne liście, pięknie kwitnie, w ciągu lata jest jednym wilekim brzęczeniem. Mimo wszystko ją lubię.Choć sześć lat temu powinnam ją wywalić i teraz bym to zrobiła Nie puszcza odrostów.Naprawdę, nie wiedziałam, że śmierdzi. Moja w każdym razie nie Natomiast wiosną wyrywam tysiące malutkich siewek. Przemyśl dobrze jej zostawienie. Jeśli masz ochotę spojrzeć, jaka jest u mnie, mogę wrzucić u siebie zdjęcie.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
wiklasia 13:42, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Agato - poproszę o fotkę
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 13:52, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dziewczyny!
Relacja prawie że na żywo:
fot. godz. 12.00

Do tej pory to znaczy jest godz. 13:52 nadal cień
kolejny meldunek przewidziany około godz. 16:00
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kasia_CS 14:08, 18 wrz 2018


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Uwielbiam czytać ten wątek to niemal zbrodnia na nas zadana, że miałaś sporą przerwę w pisaniu. Ale nadrabiasz ku mojej uciesze fajnie, jakby coś się że skarpą zadziało
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies