Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

DorKa 09:46, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Toszko, mam trochę samosiejek z hameln , można teraz je przesadzać?


nie chcę znać odpowiedzi bo za późno. moje już przesadzone
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 09:51, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dziewczyny, siedzę teraz i tropię te rośliny po internecie

I taka refleksja:
byłam wczoraj w szkółce; 2,3 lata wcześniej latałabym jak oszalała między sadzonkami i chciała i to, i tamto i siamto. A wczoraj przeszłam, zapoznałam się z ofertą, stwierdziłam, że poza prosem rózgowatym Shenandohn, któremu poprzyglądałam się przez dłuższą chwilę to tak za bardzo nie ma nic (sic!) ciekawego dla mnie i wyszłam z pustymi rękami.
A.... zawilce były, ale hybrydowe, nie japońskie jesienne i nie miałam porównania, które lepsze więc nie kupiłam.

I widzę, że bukszpanów się pozbyli.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Anda 09:52, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
wiklasia napisał(a)


Lubię ten ugór z naprzeciwka. Dla mnie to jest niesamowity spektakl przyrody.
Jeszcze kilka lat temu nie było tam nic, taka przeorana ziemia, ubogi biotop, pustynia. Z czasem przyszły trawy, pojawiły się kwiaty i coś co cenię - wrotycz, potem samosiejki brzóz, jakieś sosenki, wierzby, życie biologiczne, pszczoły, ślimaki w ilościach zatrważających i wszystko wzrasta, i z każdym rokiem coraz bujniej, coraz wyżej.
Pojawiły się głosy sąsiadów, by zmobilizować właściciela do uporządkowania terenu.
Kilka lat temu pojawił się pan z piłą elektryczną. Po jego harcach smutny to był widok: padnięte brzózki, sosenki, wierzby.
Na szczęście przyroda ma waleczną naturę, łatwo się nie poddaje i walczy do końca.
I znów są brzózki, sosenki i wierzby, i kwiaty, które zrywam na procesje Bożego Ciała i ziółka na MB Zielnej. I pszczoły mają co zapylać i owady gdzie latać. I tak jakoś radośniej, tak multi-kulti. W porównaniu z tymi barzołami przystrzyżony trawnik to nuuuda Panie, I proszę pana, patrzy tak: w prawo... Potem patrzy w lewo... Prosto... I nic... Dłużyzna, proszę pana. - cytując klasyków.
I wymiar praktyczny też jest - mieszkam na Śląsku, mam kilku sąsiadów kopciuchów niesamowitych, w okresie grzewczym produkcja pm-ów ponad wszelkie normy, smog możesz ciąć nożem, więc te sosenki to takie moje filtry, a oprócz tego tłumią odrobinę pogłos z hałasu ulicznego, poprawiają mikroklimat - nie, nie mam potrzeby się od tego nieużytku odgradzać - ja wiem, że estetyka zapłocia odbiega od estetyki prezentowanej i preferowanej na ogrodowisku, ale ja lubię też i estetykę Matki Natury.



Bardzo podoba mi sie Twoje spojrzenie na nature, az musialam zacytowac to co napisalas A trendy ogrodowe zdecydowanie ida w podobnym kierunku. Nasadzenia nasladujace nature, gdzie i fauna dobrze sie czuje, nie tylko flora. Czlowiek tak mocno sie rozprzestrzenia, co chwile powstaja nowe osiedla, ze takie nieuzytki to wlasciwie skarby
Ten cytat jest mi nieznany Przypuszczam, ze to jakis kabaret. Zgadza sie?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wiklasia 09:52, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
DorKa napisał(a)


nie chcę znać odpowiedzi bo za późno. moje już przesadzone


Ha, ha
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 09:52, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Anda - to z kultowego filmu "Rejs"
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Anda 09:56, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
wiklasia napisał(a)
Dziewczyny, siedzę teraz i tropię te rośliny po internecie

I taka refleksja:
byłam wczoraj w szkółce; 2,3 lata wcześniej latałabym jak oszalała między sadzonkami i chciała i to, i tamto i siamto. A wczoraj przeszłam, zapoznałam się z ofertą, stwierdziłam, że poza prosem rózgowatym Shenandohn, któremu poprzyglądałam się przez dłuższą chwilę to tak za bardzo nie ma nic (sic!) ciekawego dla mnie i wyszłam z pustymi rękami.
A.... zawilce były, ale hybrydowe, nie japońskie jesienne i nie miałam porównania, które lepsze więc nie kupiłam.

I widzę, że bukszpanów się pozbyli.


Proso polecam. Bardzo dobrze znosi susze. Ladnie stoi, nie poklada sie. Na mocno naslonecznionym miejscu przebarwia sie na czerwono-zolto.

Zawilce hybrydowe nie sa tak ekspansywne jak zawilce japonskie, tak przynajmniej mowia ludzie z ktorymi pracuje, i chyba sa tez troche nizsze. To zalezy, jaka hybryda.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 09:56, 18 wrz 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33495
wiklasia napisał(a)
Anda - to z kultowego filmu "Rejs"


Musze obejrzec.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
wiklasia 10:24, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Toszko sesja zdjęciowa dla Ciebie:
fot. widok ogólny

fot. czeremcha

fot. klon o godz.10 już zaczyna zacieniać


I jak sadzić?
łanami, zakosami, na mijankę?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 10:32, 18 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
a dlaczego nie ma zdjęcia o 13-tej ? Z zapałem czytam Twoje zmagania bo jak wiesz mam podobne tereny u siebie.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 10:56, 18 wrz 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dorko toż to dopiero 10:56.Jak nie zapomnę to i o 13:00 cyknę
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies