Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

sylwik69 10:38, 13 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Katte napisał(a)
W zeszłym roku miałam kompostownik z palet zwykłych , i udał się .
Był mozna zbity ale ładnie pachnący tylko źle zrobiłam bo rozrzuciłam go tak po warzywniku bezmyślnie.
Zamiast konkretnie pod grządki .

Teraz mam 2 , i to dwa razy większe pewnie tak jak ty Sylwia . Jeden ma ok 1m3 .
Przerzucenie go jest masakrą .
Ale mus go dotleniać, jak śmierdzi to za dużo azotu wtedy trzeba dorzucić ziemi z worka albo własnej gliny .
Przemieszać podlać
Jesli za dużo ziemi a mało zieleniny temperatura jest za mała , zrobi się ale dużo dużo wolniej .
Wtedy dowalam na wierzch skoszonej trawy albo kupę chwastów , zalewam i po 2 H jyz zaczyna sie rozgrzewać .

Mam zajawkę na jeszcze jeden , ręka mi wysiadla w zgięciu ale chce mieć dużo własnego zlota .
Zielonego mam hohohoho .
Wrzucam wszystko fusy z kawy , torebki z herbaty bez sznurka czy cytrynowe skórki .
Bez lipy wszytsko znika
Ziemia np z robienia kancików albo chwasty z bryłą korzeniową idealne


Jesteś Wielka dziękuję
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 11:55, 13 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
SylwiaBe napisał(a)
P. S. Sylwuś, stipy odżyły, trzymają się jakoś

W następnym roku będą jeszcze ładniejsze!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Zakrecona 14:50, 13 sie 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja chyba muszę drugą komorę dorobić i zabrać się za przerzucanie, bo niby coś tam dosypuję, podlewam, ale złota ni ma...
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Sanka 18:32, 13 sie 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
sylwik69 napisał(a)

Jak jest praca to tak jak piszesz...pomału do przodu raz lepiej raz pod górkę.U mnie paraliż urlopowy,studentki niestety nie zastąpią pracownika w 100% a z tego rodzi sie dużo stresu i zwala na mnie obowiązków.Poza tym praca w maseczce 8 godzin przy takich upałach jest niewyobrażalnym wysiłkiem wracam na trzęsących się nogach i ze zmęczenia długo nie mogę zasnąć
Dzieci rosną,przyjdzie czas na ogród

Kochana strasznie współczuję bo wytrzymać 8 godzin z taką maseczka to straszne obciążenie dla organizmu.
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
Sanka 18:38, 13 sie 2020

Dołączył: 21 mar 2020
Posty: 206
sylwik69 napisał(a)
Dziękuję Wam za szybki odzew Wasze rady są dla mnie cenne
Właśnie wróciłam z kompostownika...przerzuciłam połowę,zlałam wodą i gnojówką z lisci pomidora.Nastawiłam kolejną gnojówkę z pokrzyw. O dziwo,nie było tam sucho,nic nie śmierdzi,więc nie wiem... chyba za mało uwagi mu poświęcam.Obiecuję poprawę
Zobaczcie jaką moc ma Ogrodowisko!!! w 30 stopniowym upale przerzucam kompostownik i grzecznie wykonuję Wasze zalecenia

Sylwik jesteś niesamowitym pracusiem. Ty sie szybko uczysz i ogarniasz Ogrodowiskowe patenty. Jak już będę zakładać swój kompost to będę dzwonić po poporady
____________________
Sanka Sanka Ogrodowe tematy do ogarnięcia
sylwik69 21:36, 13 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Zakrecona napisał(a)
Ja chyba muszę drugą komorę dorobić i zabrać się za przerzucanie, bo niby coś tam dosypuję, podlewam, ale złota ni ma...

Okazuje się,że jest nas więcej trzeba udać się do żródeł i poczytać w wolnej chwili wątek o kompoście ze zrozumieniem
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 21:38, 13 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Sanka napisał(a)

Sylwik jesteś niesamowitym pracusiem. Ty sie szybko uczysz i ogarniasz Ogrodowiskowe patenty. Jak już będę zakładać swój kompost to będę dzwonić po poporady

Aniu dziękuję staram się jak mogę...czasem ten mój perfekcjonizm doprowadza mnie do szału i w pracy i w domu
Na jesienne wieczory mam już temat do zgłębiania !!! kompostowanie!!!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
andzia458 22:18, 13 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Sylwia, a Ty robisz sobie jakieś notatki, żeby zapamiętać, jak coś tego wymaga? Ja mam chyba naprawdę słabą pamięć... Podczytuję Ogrodowisko a za niedługi czas i tak nie pamiętam, kto, co, jak...
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
polinka 08:01, 14 sie 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17568
sylwik69 napisał(a)

Poli tęskniłam


Też tęsknie ale nawet nie mam czasu na zrobienie zdjęć...
Może jesienią będzie lużniej

Pozdrówki Sylwia
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
galgAsia 08:46, 14 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sylwia, buziaki Jeszcze tylko dziś wytrzymać Dobrze, że chmury i trochę chłodniej. Może popada???
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies