Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

SylwiaBe 16:48, 12 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
P. S. Sylwuś, stipy odżyły, trzymają się jakoś
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Rudolfina 07:55, 13 sie 2020

Dołączył: 23 paź 2019
Posty: 135
Cześć. Wpadam z rewizytą. Zachwyciła mnie twoja rabata ze stipami! Mam dwie sadzonki i sporo nasion na nich, chyba je wyczeszę i zacznę rozmnażanie
____________________
Edyta Pachnący ambrą
galgAsia 07:56, 13 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Dziewczyny, kompost musi być podlany i napowietrzony, inaczej zaczynają się procesy gnilne. Ja przerzucam 2-3 razy w sezonie i widać wtedy, jaki jest zbity. mus go rozluźnić.
W tym roku, ze względu na małe opady, trochę wolno idzie, ale jak trzeba, to ja podlewam kompost z węża. No i naprawdę polecam gnojówki, kapitalnie poprawiają kompostowanie. Można zrobić ze wszystkiego, co macie pod ręką, ja nawet teraz nastawiam pokrzywową i wylewam na kompost.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
polinka 08:14, 13 sie 2020


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Od lat robię podobnie jak Asia z gnojówkami na kompost i sprawdza się ten patent. Dzięki przerzucaniu co 4 tyg i uzywaniu gnojówek, kompost mam dwa razy do roku
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
andzia458 10:20, 13 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Pokrzywa odrosła więc chyba i ja się skuszę na jeszcze jedną porcję gnojóweczki z przeznaczeniem na kompost.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
sylwik69 10:27, 13 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Rudolfina napisał(a)
Cześć. Wpadam z rewizytą. Zachwyciła mnie twoja rabata ze stipami! Mam dwie sadzonki i sporo nasion na nich, chyba je wyczeszę i zacznę rozmnażanie

Rozsieją się same tak to już jest ze stipą
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 10:29, 13 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
andzia458 napisał(a)
Sylwia, jak coś wymyślisz, dojdziesz do jakichś dobrych wniosków w kwestii kompostowania, to podziel się nimi ze mną bo u mnie też idzie to jakoś baaardzo wolno...

Czasem jest tak,że niepotrzebnie boimy się zapytać o najprostsze sprawy z obawy przed kompromitacją....zerknij,dziewczyny już odpowiedziały
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 10:36, 13 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Dziękuję Wam za szybki odzew Wasze rady są dla mnie cenne
Właśnie wróciłam z kompostownika...przerzuciłam połowę,zlałam wodą i gnojówką z lisci pomidora.Nastawiłam kolejną gnojówkę z pokrzyw. O dziwo,nie było tam sucho,nic nie śmierdzi,więc nie wiem... chyba za mało uwagi mu poświęcam.Obiecuję poprawę
Zobaczcie jaką moc ma Ogrodowisko!!! w 30 stopniowym upale przerzucam kompostownik i grzecznie wykonuję Wasze zalecenia
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 10:37, 13 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
galgAsia napisał(a)
Dziewczyny, kompost musi być podlany i napowietrzony, inaczej zaczynają się procesy gnilne. Ja przerzucam 2-3 razy w sezonie i widać wtedy, jaki jest zbity. mus go rozluźnić.
W tym roku, ze względu na małe opady, trochę wolno idzie, ale jak trzeba, to ja podlewam kompost z węża. No i naprawdę polecam gnojówki, kapitalnie poprawiają kompostowanie. Można zrobić ze wszystkiego, co macie pod ręką, ja nawet teraz nastawiam pokrzywową i wylewam na kompost.

zrobione!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 10:37, 13 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
polinka napisał(a)
Od lat robię podobnie jak Asia z gnojówkami na kompost i sprawdza się ten patent. Dzięki przerzucaniu co 4 tyg i uzywaniu gnojówek, kompost mam dwa razy do roku

Poli tęskniłam
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies