Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

galgAsia 18:20, 20 sie 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Fajnie, ale co zrobić, jak człowiek lubi takie wilgocioluby jak np. zawilce? albo hakonki? smuteczek...
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Katte 19:42, 20 sie 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
sylwik69 napisał(a)
Pod wpływem Katte i filmików o kompostowaniu...a także z powodu,że nie mam kompostowni z której mogłabym zakupić "złoto" wymyśliłam:
że z mojej ulicy,na której jest wiele pięknych ogrodów i trawników będę zabierać odpady Bio ładnie i czysto zapakowane w worki.

Gdzieś czytałam ,że takie worki mogą leżakować przedziurawione aby pożyteczne organizmy mogły działać


Bardzo mi milo ja już działam u siebie z takim na wpół przerobionym.

Worki tak jak najbardziej możesz nakłuć, i odstawić w cień ładnie się zrobi na podobieństwo gnojówki trochę może śmierdzące.
Ale nasiona chwastów zostają na pewno zneutralizowane

____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
kasiab 20:56, 20 sie 2020


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
Sylwia pięknie masz wiesz? Dlaczego tak rzadko pokazujesz swój ogród? Jest cudowny!!! Gdybym miała jakikolwiek cień też chętnie pobawilabym sie z workami i szybkim kompostowaniem... Póki co w workach mam ziemniaki o juz 2 obiady zrobilam ze swoich ziemniorków gorąco polecam pozdrowionka
____________________
Kasia - tu na razie jest...
andzia458 22:44, 20 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Kochana, Ty już kawał ogrodu u siebie stworzyłaś. Piękne zdjęcia!!!
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
Krakus 07:48, 21 sie 2020


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
sylwik69 napisał(a)
Derenie na skarpie przyrastają aż miło


jakie derenie sadziłaś? i co ile? bo też chce sobię zrobić szpaler + pomiędzy hibiskusy wrzucic
____________________
Zielonym do góry...
sylwik69 11:57, 21 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Helen dziękuję
Gałgasia no cóż taki mamy klimat i mało cienia u mnie...hakonki nie przeżyły,dlatego przestałam wydawać pieniądze na to co ładne i rośnie u innych,bo u mnie niekoniecznie
Katte te worki stały już jakiś czas i proces gnicia się zaczął!
Kasia dziękuję wiesz ,czasem czasu brak a jak jest to wolę iść do ogrodu niż siedzieć przy kompie.
Andzia wszystko przed Tobą moja droga była długa...ale udało się!To ogród niskobudżetowy nie ma tu drogich okazów ani kolekcjonerskich roślin.Wszystko własnoręcznie rozmnażane i posadzone.Powtarzanie tych samych roślin daje poczucie spójności!
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
sylwik69 12:00, 21 sie 2020


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Krakus napisał(a)

jakie derenie sadziłaś? i co ile? bo też chce sobię zrobić szpaler + pomiędzy hibiskusy wrzucic

Kupiłam stacjonarnie,bez nazwy...ważne było ubarwienie liści i czerwone pędy,aby zimą zdobiły
Na forum polecają Elegantissima,Ivory Halo
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
andzia458 12:58, 21 sie 2020


Dołączył: 18 kwi 2020
Posty: 915
Ja właśnie w celu rozmnożenia kupiłam sadzonkę trzmieliny płożącej. Przyszła duża, wielopędowa sadzonka więc jest z czego ciąć. Zobaczymy, co mi wyjdzie z tej zabawy.
____________________
Ania Zaczynam po raz kolejny
mrokasia 15:14, 21 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Bardzo Ci ten ogród zmężniał, Sylwia . Ta rabata z limkami i trzcinnikami bardzo mi się podoba.
Zestaw na sucholubną rabatę świetny. A pomysł z odpadami bio - genialny . Pod warunkiem, że ktoś tam nie wrzucił perzu albo szczawika albo chwastnicy z nasionami...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
BKosimkArt 15:40, 21 sie 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Jej jak cudnie ze stipą i bukszpanową obwódką!
Ja swoje stipy przycięłam bo mnie wkurzały leżące... podobno fajnie odrastają więc zobaczymy....
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies