Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Monia81 15:44, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7949
Asiu bo nie wiem czy chwaliłam, ale jakby co chwalę raz jeszcze różanka wygląda kolorystycznie obłędnie, napatrzeć się nie mogę czytam, że zmęczenie dopadło, wcale się nie dziewię tytanie rewolucjija tak zawsze na końcu sezonu już mam, dlatego walczę jak najwięcej wiosną, bo później już chęci i sił brak... też czekam na sadzenie cebul, dzisiaj zimnoo... buziaki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Margerytka40 18:12, 27 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monia81 napisał(a)
Asiu bo nie wiem czy chwaliłam, ale jakby co chwalę raz jeszcze różanka wygląda kolorystycznie obłędnie, napatrzeć się nie mogę czytam, że zmęczenie dopadło, wcale się nie dziewię tytanie rewolucjija tak zawsze na końcu sezonu już mam, dlatego walczę jak najwięcej wiosną, bo później już chęci i sił brak... też czekam na sadzenie cebul, dzisiaj zimnoo... buziaki


Różanka pęka z dumy. Ten sezon trochę nie różany ale i tak różyczki bardzo na plus odbieram i nawet może, może jeszcze gdzieś jakieś wcisnę ale raczej jakieś okrywowe. Chodzi mi po głowie by na tej nowej rabacie przy ciurkadełku jakieś były. Tam słoneczko. Przed Pissardii przydały by się jakieś może białe albo różowe(nie wierzę, że to piszę), ja i różowe róże, się porobiło. Pierwszy sezon mam róże Lupo i po prostu odpadam przy nich. Uwielbiam takie klimaty. Ech Moniś wiesz ja tak po marudzę że dwa trzy dni a później złapę za widły, szpadel i machnę kolejną rabatę. Na razie jak jutro nie będzie padać zaplanowałam tetrisy na froncie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 18:22, 27 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Asia aż ten Luppwy odlot sobie wygoglowałam i nie dziwię ci się że odleciałaś.
Fajna różyczka podoba mi się Zapisałam na listę choć jeszcze nie mam róż
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 18:39, 27 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Asia aż ten Luppwy odlot sobie wygoglowałam i nie dziwię ci się że odleciałaś.
Fajna różyczka podoba mi się Zapisałam na listę choć jeszcze nie mam róż


Cudna jest i coraz bardziej przekonuję się do tego typu róż. Nie wiem czy nie zmienię planów i na rabacie z ciurkadełkiem nie będzie różano. Ogólnie to mam tam problem by dopasować nasadzenia. Na razie mydło i powiodło. Nic, zimą będę myśleć. Nie mam bladego pojęcia jak zagospodarować tyły tej rabaty. Chyba trzeba by rozrysować co i jak i burzę mózgów zrobić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 18:52, 27 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Wiesz myślę i ja nad różami ale u mnie piaszczysta ziemia i wacham się czy sadzić.
Mam kilka roślin przetestowanych u mnie i boję się kombinować.
Ty rabatę rozrysuj bo co w zimie będziemy tu robić ? Planować
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 19:31, 27 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Wiesz myślę i ja nad różami ale u mnie piaszczysta ziemia i wacham się czy sadzić.
Mam kilka roślin przetestowanych u mnie i boję się kombinować.
Ty rabatę rozrysuj bo co w zimie będziemy tu robić ? Planować


Może spróbuj na dwóch, trzech krzaczkach. Nie spróbujesz nie zobaczysz, tak zawsze sobie mówię
Miałam zamiar trochę przerwy sobie zrobić na forum do wiosny
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 20:57, 27 wrz 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Asia pewnie kupię tę Luppo tak mnie zachęciłaś i spodobała mi się. Jak i kiedy najlepiej posadzić teraz czy wiosną?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Margerytka40 18:44, 28 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)
Asia pewnie kupię tę Luppo tak mnie zachęciłaś i spodobała mi się. Jak i kiedy najlepiej posadzić teraz czy wiosną?


Nie jestem ekspertem w temacie róż, ja sadziłam jesienią i wszystkie się ładnie przyjęły. Teraz też jeszcze będę dosadzać. Czekam na róże ale to dopiero pod koniec października.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:01, 28 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Uff, cały dzień dziś kopałam, wykopywałam, mierzyłam, wykopywałam . Frontowa po liftingu nareszcie. Łatwo nie było bo musiałam wykopać jednego derenia, dwa ML, siedem hortek i całą drobnicę czyli molinie, szałwie. Potem to wszystko wsadziłam w trochę innej konfiguracji. 3 hortki poszły do sąsiadek, ale się cieszyły. Wsadziłam żywopłocik z bukszpanów, ledwo go widać. P{źniej stwierdziłam, że molinie mi tam nie pasują więc je wykopałam i zaczęłam kombinować co na ich miejsce. Były mierzone hosty, seslerie, hakonki i w końcu wsadziłam hosty. Się okaże co z tego wyjdzie. Na t~ chwilę może być. Ciemno już prawie było jak kończyłam i zdjęcie mało pokazuje ale
było



Jest



Jutro sadzę tulipany
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 21:08, 28 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18228
Pracusiu
poszalałaś .....
zrób foteczki bliższe ,bo ja ślepa i nie widzę tych roszad
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies