Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Nowa12 22:02, 18 wrz 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)


Zdjęć nie mam ale mam plan. Może Ci się przyda. Na jasno szaro zaznaczone rabaty, zielony trawnik. Jak coś nie jest jasne to pytaj, chętnie wyjaśnię.
Nie jestem w stanie zrobić zdjęcia z góry



Bardzo ci dziękuję. Cały układ dość skomplikowany, w życiu bym czegoś takiego nie dała rady wymyśleć a przy tym tak to pięknie w realu wygląda.


____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Margerytka40 07:06, 19 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)


Bardzo ci dziękuję. Cały układ dość skomplikowany, w życiu bym czegoś takiego nie dała rady wymyśleć a przy tym tak to pięknie w realu wygląda.




Na planie wygląda to skomplikowanie a w realu wrażenie jest fajne. Sama też nie dałabym rady uporządkować tej przestrzeni. Dobrze, że jest forum
Zaglądałam wczoraj do ciebie żeby zobaczyć o co biega ale coś mi internet szalał i dałam spokój. Widziałam, że wysepkę chcesz wkomponować
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
KasiaBawaria 12:16, 19 wrz 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Margerytka40 napisał(a)


Jeszcze drobniutkie korekty muszę poczynić bo nie pasuje mi widok od strony kolistego trawnika frontowego. Chyba za dużo kocimiętki tam wsadziłam. I dosadzę tego słoneczniczka jeszcze w dwóch miejscach. Ogólnie róże mnie zaskoczyły, szczególnie Lady of Shalot jest cudna i kwitnie prawie bez przerwy. Lady Emma Hamilton taka sobie, trochę kapryśna. Chętnie wymieniłabym ją na inną. Myślę o Sommer Song ale trudno ją znaleźć w szkółkach, nawet internetowo.

Kilka rannych widoczków


A jakie tu drzewko rosnie?
____________________
Zapraszam na kawe
Margerytka40 13:58, 19 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
KasiaBawaria napisał(a)

A jakie tu drzewko rosnie?


To dereń kousa.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:15, 19 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie uwierzycie! Mój M zaproponował dziś wycięcie orzecha. Sam z siebie. Tylko ja to już sama nie wiem czy tego chcę. Jeszcze dwa, trzy lata temu zgodziłabym się natychmiast a teraz szkoda mi trochę cienia, który daje latem. Z drugiej strony wiecznie ma grzyba, liście lecą mu od lipca, w tym roku jeszcze nie znalazłam dobrego orzecha, wszystko mokre w środku, liście mam w rynnach i rabatach,na rondzie od jego strony wszystko rośnie dużo gorzej, no ale ten cień. I co robić?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 19:37, 19 wrz 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18429
Asia
posadz sobie innego orzecha w miejscu bardziej pasującym

chociaż tak po prawdzie ,to nie kojarzę ,gdzie ten Twój orzech teraz jest


ale jak chce scinać ,to kuj żelazo póki gorące
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 19:45, 19 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia
posadz sobie innego orzecha w miejscu bardziej pasującym

chociaż tak po prawdzie ,to nie kojarzę ,gdzie ten Twój orzech teraz jest


ale jak chce scinać ,to kuj żelazo póki gorące


Mam go prawie przy samym domu, że 4m od tarasu. M pewnie dlatego taki chętny bo i tak trzeba by mu było dolne konary wyciąć bo będą przeszkadzać przy stawianiu altany
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:44, 19 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Tnij! Orzech włoski ma niewiele zalet, za to sporo wad.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 21:37, 19 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tnij! Orzech włoski ma niewiele zalet, za to sporo wad.


No tak, masz rację. Co ja się przejmuję tym cieniem. Nagle mnie wzięło. Ciekawa tylko co my zrobimy z pniakiem i korzeniami. To ma korzenie do Chin a zaraz mam chodnik, rabaty. Aż mi słabo jak pomyślę co by było gdyby chcieć to wykopać. Zaczęłam nawet myśleć by zostawić pień wyższy bądź niższy i do czegoś go wykorzystać, nie wiem karmnik dla ptaków zrobić czy coś ale to tak na trawniku by było i jeszcze ten pień pochylony. Chyba ni wypiął ni przyłatał. Gdzieś miałam zdjęcie, zaraz znajdę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 22:13, 19 wrz 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Można zrobić nawierty wiertarką albo świdrem i wlać w nie mocno stężony roztwór mocznika. Rozłoży resztkę pnia i korzenie
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies