Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Helen 21:14, 28 wrz 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Ja też poproszę bliższe fotki i najlepiej opis co teraz w jakiej kolejności rośnie
____________________
Helen - Hortensjowo
Ania111 21:22, 28 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)
Uff, cały dzień dziś kopałam, wykopywałam, mierzyłam, wykopywałam . Frontowa po liftingu nareszcie. Łatwo nie było bo musiałam wykopać jednego derenia, dwa ML, siedem hortek i całą drobnicę czyli molinie, szałwie. Potem to wszystko wsadziłam w trochę innej konfiguracji. 3 hortki poszły do sąsiadek, ale się cieszyły. Wsadziłam żywopłocik z bukszpanów, ledwo go widać. P{źniej stwierdziłam, że molinie mi tam nie pasują więc je wykopałam i zaczęłam kombinować co na ich miejsce. Były mierzone hosty, seslerie, hakonki i w końcu wsadziłam hosty. Się okaże co z tego wyjdzie. Na t~ chwilę może być. Ciemno już prawie było jak kończyłam i zdjęcie mało pokazuje ale
było



Jest



Jutro sadzę tulipany



Asiu ,

była ładnie

... ale teraz to jest super ślicznie
ale pracy co nie miara ,
efekt jednak wart takiej wielkiej pracy .


____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 21:24, 28 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziewczyny ciemno już było. Jutro cyknę. Głównie to jest mniej hortek i doszedł żywopłocik buksowy z przodu( na razie jeszcze nie przypomina żywopłocika) i zamiast molinii variegata pod hortkami mam hosty teraz. Ciekawa jestem jak sobie dadzą radę bo tam sporo słońca
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:35, 28 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)



Asiu ,

była ładnie

... ale teraz to jest super ślicznie
ale pracy co nie miara ,
efekt jednak wart takiej wielkiej pracy .




Aniu no właśnie dużo roboty a efekt tylko trochę inaczej. Głównie chodziło mi o to by hortki były luźniej, wydawało mi się za ciężko już teraz a jeszcze jak się rozrosną to już zupełnie i buksy troszkę mam nadzieję elegancji nadadzą temu miejscu jak przyrosną bo to jeszcze maluchy. Trochę może ciaśniej powinnam je posadzić ale trudno, dłużej poczekam na efekt jak mi go jeszcze ćma nie pożre
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 21:43, 28 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)


Aniu no właśnie dużo roboty a efekt tylko trochę inaczej. Głównie chodziło mi o to by hortki były luźniej, wydawało mi się za ciężko już teraz a jeszcze jak się rozrosną to już zupełnie i buksy troszkę mam nadzieję elegancji nadadzą temu miejscu jak przy rosną bo to jeszcze maluchy. Trochę może ciaśniej powinnam je posadzić ale trudno, dłużej poczekam na efekt jak mi go jeszcze ćma nie pożre



Asiu ,
Jest pięknie

A jak ćma się odważy chociaż skubnąć ,
to się z nią policzymy

Nie mogę się napatrzeć na tą nową rabatę ,
jest pięknie
i oczywiście sama to wymyśliłaś ?
bez niczyjej pomocy ???

jestem pod wrażeniem ,
chciałabym mieć takie super pomysły
____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 07:39, 29 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)



Asiu ,
Jest pięknie

A jak ćma się odważy chociaż skubnąć ,
to się z nią policzymy

Nie mogę się napatrzeć na tą nową rabatę ,
jest pięknie
i oczywiście sama to wymyśliłaś ?
bez niczyjej pomocy ???

jestem pod wrażeniem ,
chciałabym mieć takie super pomysły


Z czasem Aniu widać co nie pasuje, co trzeba zmienić.
Nie zawsze tylko jest tyle determinacji by złapać za szpadel

Dziś muszę obciąć Śmiałki darniowe pod brzozami bo nie dostanę się inaczej by wsadzić cebulki. Kupiłam irysy reticulata, tym razem to one na pewno. Irysy holenderskie zostawię też. Jedne będą kwitły wczesną wiosną a holenderskie w czerwcu. Fajnie wyglądały w trawach

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 09:17, 29 wrz 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)


Z czasem Aniu widać co nie pasuje, co trzeba zmienić.
Nie zawsze tylko jest tyle determinacji by złapać za szpadel

Dziś muszę obciąć Śmiałki darniowe pod brzozami bo nie dostanę się inaczej by wsadzić cebulki. Kupiłam irysy reticulata, tym razem to one na pewno. Irysy holenderskie zostawię też. Jedne będą kwitły wczesną wiosną a holenderskie w czerwcu. Fajnie wyglądały w trawach



... no super te iryski i te trawy

... mam nadzieję ,że kiedyś posiądę wiedzę co z czym pasuje

nadal obserwuje
i czekam na inspiracje
____________________
Ania Spelnione marzenie
MartaCho 10:21, 29 wrz 2020

Dołączył: 28 sie 2017
Posty: 2159
Przepiękne te irysy z trawami
____________________
Marta Ogród zacząć czas
deszczowymaj 10:54, 29 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Margerytka40 napisał(a)




Jest



Jutro sadzę tulipany


Asik pracusiu ale dałaś czadu pobiłaś chyba wszelkie rekordy w przekopkach

ja bym to przez tydzień robiła
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
mrokasia 10:58, 29 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Asia, fajnie po tej przeróbce na frontowej. Tak trochę więcej oddechu jest . Tylko jakoś te hosty mi tam nie grają, trawy bardziej mi się widziały . Może niekoniecznie molinie ale może seslerie? szczególnie, że jak mówisz tam sporo słońca jest. Ale sprawdzisz w przyszłym roku jak to gra.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies