Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 22:24, 19 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Można zrobić nawierty wiertarką albo świdrem i wlać w nie mocno stężony roztwór mocznika. Rozłoży resztkę pnia i korzenie


O widzisz. M mówi też, że można obłożyć obornikiem i folią szczelnie zakryć. Pewnie i jedno i drugie nie zaszkodzi znaczy zaszkodzi.. pniakowi
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
deszczowymaj 23:06, 19 wrz 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zbliżony kolor do róży SS ma Kimono. Bywa wiosną w markecie w kropki. Nie wypuszcza batów. Kwitnie obficie.


Idealnie dobrałaś kolorystykę różanki. Gdybyś wybrała klasyczne pastele byłoby nieco mdło, a tak jest fantastyczny kontrapunkt.

Zaglądam ..czytam ..
Ale to zdjęcie Hani muszę zacytować bo sprawiło że prawie spadłam z krzesła
Cudowneee
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
MiluniaB 00:39, 20 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Anda napisał(a)
To ja muszę bronić Summer Song Mam ją na bardzo ciepłym stanowisku, od rana do wieczora słońce. Nie choruje, powtarza trzy razy w roku. W tym roku podlałam ją chyba ze dwa razy. Do tej pory zdrowa. Chorowała jedynie w drugim roku, jeśli dobrze pamiętam.

LEH mam drugi sezon na tym samym stanowisku i również jest zdrowa, i powtarza trzy razy kwitnienie.

Mam tam dość wapniową glebę. Może im się to podoba

Jeśli chcesz róże z ADR to Bengali jest fajna, zdrowa, mocne pędy. Rośnie dość duża. Niestety słabo pachnie.

Westerland jest bardzo ładna ale bardzo duża.

Ewa , ale czy u Ciebie Sumner Song tworzy duży krzew?
U mnie też kwitnie po kilka razy, ale krzew jest mały i kwiatów kilka. Liczyłam, że pokrojem i ilością kwiatów będzie podobna do Ascot mojej ulubionej, a się jednak pomyliłam.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 00:43, 20 wrz 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zbliżony kolor do róży SS ma Kimono. Bywa wiosną w markecie w kropki. Nie wypuszcza batów. Kwitnie obficie.


Idealnie dobrałaś kolorystykę różanki. Gdybyś wybrała klasyczne pastele byłoby nieco mdło, a tak jest fantastyczny kontrapunkt.

Kolor bardzo ładny. Chyba muszę ją upolować. Market w kropki to B?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Margerytka40 07:15, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Znalazłam jeszcze jeden plus z usunięcia orzecha. Cała rabata różana będzie słoneczna i w tej części, którą teraz to drzewsko zacieniało będę mogła dosadzić róże. Trochę ten kawałek odstawał od reszty a tak będzie jedna duża różanka.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 09:19, 20 wrz 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33358
MiluniaB napisał(a)

Ewa , ale czy u Ciebie Sumner Song tworzy duży krzew?
U mnie też kwitnie po kilka razy, ale krzew jest mały i kwiatów kilka. Liczyłam, że pokrojem i ilością kwiatów będzie podobna do Ascot mojej ulubionej, a się jednak pomyliłam.


Średni krzew, tak ok. 1,2 m, szerokość ok. 80-90 cm. Zeszłe lato było bardzo gorące i wtedy była najpiękniejsza Powtarzała cztery razy. W tym roku trzy. Lubi nawożenie organiczne.

Muszę sprawdzić w książce Austina, ale z tego co pamiętam to SS i Ascot mają kompletnie rożne pochodzenie, więc raczej nie będą zbyt podobne...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 13:22, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wczoraj robiłam oprysk bukszpanom i taka mnie myśl naszła by przy okazji korekt na frontowej zrobić obwódkę bukszpanową. Wiem, wiem... ćma. Ale i tak mam małe bukszpany w przechowalniku, i tak je pryskam. Może lepiej jakby rosły w jednej okolicy. A na froncie chcę rozsunąć hortensje Phantom. Teraz mam w dwóch rzędach 3+4 i to jest przesada. Chcę jeden rząd i chyba tylko 3 no może 5 ale szczerze wątpię by się zmieściły. Nie chcę ścisku, wolę by były luźno. Widzę po 2 starszych jakie to potrafią być potwory. Poza tym chcę szałwię z samego przodu leciutko dać do tyłu, za planowaną obwódkę bukszpanową. Wiosną jest ok a teraz trochę straszy i nie wygląda to dobrze. Kwitnie ale jakaś taka rozklapciała. I dochodzę do sedna. Otóż te moje buksy to tak, po pierwsze różne gatunki, drobnolistne i zwykłe, po drugie zaczęłam je kulkować i nie wiem czy klasyczną obwódkę z nich się da zrobić. Poza tym chyba będzie ich mało. Może więc dać je jako te kulki-poduchy na ten przód. Taka nietypowa obwódka

Stan obecny



I moje wymysły



Te bukszpany tak symetrycznie narysowałam ale można by je trochę rozrzucić. Ma to sens, jak Wam się to widzi?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 13:52, 20 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Moim zdaniem ma to sens, ale jestem nieobiektywna bo sama też mam sporo bukszpanów . Na tej rabacie chyba nie nasz nic zimozielonego?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 14:00, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Moim zdaniem ma to sens, ale jestem nieobiektywna bo sama też mam sporo bukszpanów . Na tej rabacie chyba nie nasz nic zimozielonego?


W zasadzie nie. Są ciemierniki, carexy.wiosną trochę pusto
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 14:13, 20 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
To tym bardziej te buksy mają tam sens. A ćma... No cóż, mszyce też potrafią załatwić rośliny. Może nie zeżrą całkiem ale napewno odbierają mnóstwo urody.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies