Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 14:22, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Że też musiałam kulkować te buksy. Wolałabym zwykłą obwódkę. Może da się jeszcze je wyprowadzić, to malutkie kuleczki. Jak by mało było, czego się obawiam to może podzielić ją, tą obwódkę. O tak



Z ćmami i tak walczę na tych dużych buksach przed domem, na razie z powodzeniem. 30 buksów więcej, co za różnica. Już i tak te małe pryskałam, miejsce nie robi różnicy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 14:39, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Asiu, jeśli masz swoje buksy to pomysł z obwódką bardzo mi się podoba. Po co chuchać na nie na wygnaniu
Tak jak Kasia pisze, będzie coś zimozielonego.
Hortensje w całym szpalerze to mocny akcent, ciężki, trudny do ogrania. Wiem coś o tym
Fajnie wyglądałby tak "rozbite" hortki, jak je narysowałaś.
Żywopłocik ukryje starzejące się szałwie, nada rabacie eleganckiego charakteru.
W sumie takie 3 prostokąciki przedzielone kulkami mnie osobiście bardzo się podobają. Jeden długi szpaler wydłuża rabatę. Ty masz duże rabatki, więc to nie problem, ale tak jak na rysunku mnie się osobiście podoba

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 14:43, 20 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Margerytka40 napisał(a)
A co tam jeszcze Was pomęczę różanką



Męcz mnie i dręcz mnie Tak jak Mrokasia ci napisała, kolory też nie moje, ale tak pięknie połączone, że z przyjemnością je u ciebie oglądam.
Niewiele jest takich zestawień, nie są oklepane. Ślicznie ci wszystko wychodzi.
A orzecha tnij, zobaczysz jaki oddech wejdzie na rabatę
Ach żeby mój eM był taki chętny do wycinki, swoim dwóm srebrnym potfforom z ulgą powiedziałabym bye bye
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 14:47, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)
Asiu, jeśli masz swoje buksy to pomysł z obwódką bardzo mi się podoba. Po co chuchać na nie na wygnaniu
Tak jak Kasia pisze, będzie coś zimozielonego.
Hortensje w całym szpalerze to mocny akcent, ciężki, trudny do ogrania. Wiem coś o tym
Fajnie wyglądałby tak "rozbite" hortki, jak je narysowałaś.
Żywopłocik ukryje starzejące się szałwie, nada rabacie eleganckiego charakteru.
W sumie takie 3 prostokąciki przedzielone kulkami mnie osobiście bardzo się podobają. Jeden długi szpaler wydłuża rabatę. Ty masz duże rabatki, więc to nie problem, ale tak jak na rysunku mnie się osobiście podoba



Z hortkami to dokładnie jak piszesz, za ciężko w tym zestawie. Chyba jeszcze teraz się za nie wezmę. Obetnę najwyżej bo pewnie już nie dadzą rady zdobić po przesadzeniu. Chcę teraz i te hortki i buksy żeby wiosną już się nie bawić w to. Zobaczę na ile mi buksów starczy. Będę wymyślać konfiguracje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:03, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)


Męcz mnie i dręcz mnie Tak jak Mrokasia ci napisała, kolory też nie moje, ale tak pięknie połączone, że z przyjemnością je u ciebie oglądam.
Niewiele jest takich zestawień, nie są oklepane. Ślicznie ci wszystko wychodzi.
A orzecha tnij, zobaczysz jaki oddech wejdzie na rabatę
Ach żeby mój eM był taki chętny do wycinki, swoim dwóm srebrnym potfforom z ulgą powiedziałabym bye bye


O orzechu nigdy M nie wspominałam. Myślałam, że jest do niego przywiązany a tu niespodzianka . Najbardziej to się cieszę, że odejdą godziny grabienia liści i wybieranie ich że wszystkiego. Może po niedzieli już go nie będzie. Widziałam u Ciebie te olbrzymy
Nawet nie liczyłam, że różanka tak fajnie wyjdzie. To praktycznie pierwsza przygoda z różami i z doborem roślin do nich
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 15:16, 20 wrz 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17944
Margerytka40 napisał(a)


Nawet nie liczyłam, że różanka tak fajnie wyjdzie. To praktycznie pierwsza przygoda z różami i z doborem roślin do nich


Znaczy się - masz talent! Co zresztą po rondzie było już widać .

Obwódki buksowe przerywane bardzo mi się widzą. A kulkowane buksy zarosną tylko trochę czasu im dać .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 16:26, 20 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Znaczy się - masz talent! Co zresztą po rondzie było już widać .

Obwódki buksowe przerywane bardzo mi się widzą. A kulkowane buksy zarosną tylko trochę czasu im dać .


Tiaaa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:49, 24 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No to poczyniłam zamówienia różane. Będą 3 Kimono, 3 Easy doet it i 3 Mango. Ta ostatnia trochę z rozpędu
Bez orzecha będzie więcej słońca to jeszcze kilka róż się zmieści.
Ostatnio porządkuję to i owo przed zimą. Głównie dołuję doniczki. Jestem dumna z siebie bo prawie skończyłam. Wymyśliłam, że zadołuję rośliny których nie jestem jeszcze pewna gdzie posadzić i wsadzę je w momencie atrakcyjności dopiero, będzie widać czy mi pasują.
Dziewczyny szukam irgi niewysokiej ale nie płożące. Wysokość myślę do 0,5 m. Polecicie jakąś?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 07:09, 27 wrz 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Margerytka40 napisał(a)


O orzechu nigdy M nie wspominałam. Myślałam, że jest do niego przywiązany a tu niespodzianka . Najbardziej to się cieszę, że odejdą godziny grabienia liści i wybieranie ich że wszystkiego. Może po niedzieli już go nie będzie. Widziałam u Ciebie te olbrzymy
Nawet nie liczyłam, że różanka tak fajnie wyjdzie. To praktycznie pierwsza przygoda z różami i z doborem roślin do nich


Masz rękę do roślin, oko do kompozycji, wenę do roboty - no i są efekty
Z burzy mózgów u mnie pod srebrnymi potfforami wyklarowały się Asiu nasadzenia jak na twoim rondzie. Chciałam stipę, ale że łan do mojego ogrodu nie pasuje to u ciebie mam zestaw z hakone i pięknie to razem gra. Bodziszki i bergenie na dodatek.
Czy mogę kopiować kochana? Wiadomo pomysł świeży, musi mi się w głowie uleżeć, ale jak widzę u ciebie ten śliczny busz to chciałabym od razu teleportować

Wróciłam do początków twoich zmian, brawo za odwagę. Startowałyśmy z podobnymi roślinami z "minionej mody ogrodowej", dużo iglaków, oczko, kamienie wokół rabat. Poszłaś na całość i jest coraz piękniej.
Ja doklejam, czasem coś zagra, ale bywa, że nadal jest "paździerz" i efekt mizerny. Muszę być odważniejsza w decyzjach eliminacyjnych
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 09:54, 27 wrz 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)


Masz rękę do roślin, oko do kompozycji, wenę do roboty - no i są efekty
Z burzy mózgów u mnie pod srebrnymi potfforami wyklarowały się Asiu nasadzenia jak na twoim rondzie. Chciałam stipę, ale że łan do mojego ogrodu nie pasuje to u ciebie mam zestaw z hakone i pięknie to razem gra. Bodziszki i bergenie na dodatek.
Czy mogę kopiować kochana? Wiadomo pomysł świeży, musi mi się w głowie uleżeć, ale jak widzę u ciebie ten śliczny busz to chciałabym od razu teleportować

Wróciłam do początków twoich zmian, brawo za odwagę. Startowałyśmy z podobnymi roślinami z "minionej mody ogrodowej", dużo iglaków, oczko, kamienie wokół rabat. Poszłaś na całość i jest coraz piękniej.
Ja doklejam, czasem coś zagra, ale bywa, że nadal jest "paździerz" i efekt mizerny. Muszę być odważniejsza w decyzjach eliminacyjnych


Iwonka napisałam u Ciebie swoje przemyślenia co do Twoich planów. Miło mi, że ktoś chce skopiować coś z moich nasadzeń i oczywiście masz moje pozwoleństwo, jakże by inaczej
Zbyt skromna jesteś w ocenie swoich poczynań wiesz? Piękne masz kawałki i bez demolki totalnej jak u mnie. Ja żeby nie było jestem zadowolona z efektów ale czy drugi raz bym się zdecydowała na tę morderczą robotę to nie wiem. W tym roku po trzech latach chyba padłam na twarz . Niby coś tam robię ale na większe realizacje muszę nabrać sił i ochoty. Zmęczenie materiału mnie chyba dopadło. Jak patrzę na kartony z cebulkami do wsadzenia już mi słabo, na diabła tyle tego nakupiłam. Chyba mnie grudzień zastanie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies