Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 22:52, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kokesz napisał(a)
Dziewczyny kochane z góry przepraszam że wykorzystuję Asi wątek ale potrzebuję trochę pomocy z projektowaniu małego ogródka.
Reaktywowałam wątek siostry i gdyby któraś miała ochotę coś podpowiedzieć, to zapraszam i z góry dziękuję

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10539-ogrodek-izy-moj-rodos?page=4


Obiecuję jutro zajrzeć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kokesz 23:00, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Dziękuję Asia mam nadzieję, że nie będziesz zła, jeśli trochę Twoich pomysłów tam przemycę.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Margerytka40 23:16, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
magnolia napisał(a)


objaśnij co zostaje, a co zmieniło się w planach? układ brył fajny


Chcę tam nadal dużo seslerii jesiennej, zamiast kalin róże. Zamówiłam już Heidebraut. To okrywowa róża. Poza tym jak to u mnie, dużo fioletu niebieskości i kapka bieli. Szałwie, kocimiętki lub lawenda, białe gaury. Może jakieś zimozielone akcenty postaci kul cisowych o ile da się . Problem mam co posadzić bezpośrednio pod koronami drzew, gdzie cień będzie. Poza tym ten cypel sąsiaduje z rabatą pod płotem i chciałabym to jakoś sprytnie połączyć. Kilka zdjęć z sezonu jak to wyglądało


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 23:18, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kokesz napisał(a)
Dziękuję Asia mam nadzieję, że nie będziesz zła, jeśli trochę Twoich pomysłów tam przemycę.

Zła? W życiu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 00:10, 15 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82089
Oooo plany na nowe roślinki
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
magnolia 11:49, 15 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
dodaj w seslerie kilka rozplenic dla spięcia z rabatą za śliwą. Niewiele i może być tak ze więcej będzie ich przy ścieżce a potem się 'zgubią' w sesleriowej.
Róże heidebraut i szałwie i kocimietki super.
Gaura też, ale niedużo- tylko kapinij nią.
Ja się jeszcze zastanawiam czy sesleria jesienna- czy nie będzie za jasna do tego.... ale pasuje, tylko wolałabym jednak głębsza zieleń. Tylko tu kształt kępy jest akurat.
kule cisowe - pewnie. masz je juz tam, dodaj ,ale niewiele.
Pod koronami drzew- może tam przejdź w epimedia albo bergenie z kępami paprotników lub z kępami seslerii heuflera

____________________
Margerytka40 12:20, 15 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie pomyślałam by spiąć te rabaty rozplenicami. Nawet kombinowałam by trochę uszczuplić je od strony ścieżki i dać tam zupełnie inne rośliny by były po obu stronach przejścia. Z rozplenicami może być fajnie.
Czyli uważasz, że tawuły np Grefshein pomiędzy śliwami to nie koniecznie? Tak mi się jakoś te tawuły doczepiły. Może płasko zbyt mi się wydaje? Tam na tych rysunkach te dwie śliwy przy żywopłocie wydają się blisko a w realu rozsunęłam je trochę by było luźniej i sporo miejsca jest.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 12:47, 15 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Oooo plany na nowe roślinki


Zimą to tradycyjnie u mnie planowanie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
magnolia 13:58, 15 sty 2021


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Asiu, coś trochę niższego- ok 100 cm, by się przydało zamiast tej tawuły, żeby było trochę oddechu między tym co na ziemi, a koronami drzew.
Jest tawuła nippońska white carpet, ale nie wiem jak ona sobie da radę z cieniem niestety. może jakieś azalie
____________________
Margerytka40 15:25, 15 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
magnolia napisał(a)
Asiu, coś trochę niższego- ok 100 cm, by się przydało zamiast tej tawuły, żeby było trochę oddechu między tym co na ziemi, a koronami drzew.
Jest tawuła nippońska white carpet, ale nie wiem jak ona sobie da radę z cieniem niestety. może jakieś azalie


Hmm... na pewno masz rację. Póki co zostanę przy tych bo je mam. Też nie wiem czy dadzą radę pod drzewami , czy nie za dużo cienia. To i tak okaże się za kilka lat. Z wysokością to może cięciem da się je na 1m utrzymać. Pasuje mi bardzo ich czas kwitnienia. Na razie nich będą, najwyżej będę myśleć nad czymś jak się nie sprawdzą. Dziękuję Martuś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies