Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

ryska 20:21, 12 sty 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11676
Z rozmachem tworzone rabaty w moich ulubionych kolorach więc nic dziwnego, że wpadam w zachwyt jak do Ciebie zaglądam.
Pozdrawiam
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Margerytka40 21:16, 12 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14797
ryska napisał(a)
Z rozmachem tworzone rabaty w moich ulubionych kolorach więc nic dziwnego, że wpadam w zachwyt jak do Ciebie zaglądam.
Pozdrawiam


Hej Reniu. Kochana ja się zachwycam u Ciebie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:27, 12 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14797
Chcę Wam pokazać nad czym dumam
Kominuję rozmieszczenie róż na tej cypelkowej rabacie przy fontannie. Wszystko w seslerii z dodatkiem szałwii,białej gaury, może wcisnę jeszcze jakieś lawendy bądź kocimiętki. Projekt jeszcze bardzo wstępny. I nie wiem co na tyły tej rabaty posadzić. Myślałam o tawułach wczesnych.

Takie tam przymiarki



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:08, 13 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14797


Widzę, że trudno się Wam odnieść do tych bazgrołów. Nie dziwi mnie to. Ta rabata jest strasznie wielka, widoczna z trzech stron, na dodatek jest tam element wodny. Do wiosny mam czas. Kurcze, które to już podejście do tego miejsca.. wrrrr. Maruda jestem, albo może zbyt duże mam wymagania i oczekiwania
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 11:24, 13 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asiu

Ja kochana nie pomogę
Brak fachowej wiedzy - cały czas się od was uczę ,
Jedynie mogę wyobrazić sobie to co zaplanowałaś
( ... sprawdziłam jak te roślinki wyglądają w necie )
I jakoś nie mogę sobie wyobrazić ,
Co tu nie pasuje ale nie wiem co
Na szczęście do wiosny coś na pewno wymyślisz i posiłki też się znajdą
Jak wspomniałam nie za bardzo umie doradzić ,
ale będę zaglądać i uczyć się
Gorąco kibicuje , ściskam i burzy pomysłów życzę
____________________
Ania Spelnione marzenie
Kokesz 11:45, 13 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6693
Ja myślę, że Ty masz już tak duże doświadczenie, że migiem Ci to pójdzie
Chcesz kontynuację śliw wiśniowych? tzn do tej jednej dużej dodać kolejne?
Myślę, że róże fajnie tam będą pasować
Jeszcze się gubię w Twoich rabatach, co jakiś czas muszę zaglądać do ogólnego planu, bo nie wiem, w jakim miejscu jestem ale już coraz bardziej ogarniam
Chętnie bym Twój ogród zobaczyła na żywo
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
mrokasia 12:06, 13 sty 2021


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18222
Hmmm, faktycznie ta rabata jest widoczna z trzech stron co wg mnie utrudnia znacznie planowanie rozmieszczenia róż w oparciu o zdjęcia. Lepiej na płasko . A najlepiej to kupić kilka sztuk i ustawiać na rabacie sprawdzając czy jest ok z różnych stron.
Na tyłach tej rabaty masz chyba hortki? Chcesz wymienić na tawuły???
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 13:18, 13 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14797
Kokesz napisał(a)
Ja myślę, że Ty masz już tak duże doświadczenie, że migiem Ci to pójdzie
Chcesz kontynuację śliw wiśniowych? tzn do tej jednej dużej dodać kolejne?
Myślę, że róże fajnie tam będą pasować
Jeszcze się gubię w Twoich rabatach, co jakiś czas muszę zaglądać do ogólnego planu, bo nie wiem, w jakim miejscu jestem ale już coraz bardziej ogarniam
Chętnie bym Twój ogród zobaczyła na żywo


Tak, będą tam jeszcze 2 śliwy. Właściwie już są ale, że wypierdki to wiesz. One ( te śliwy) tak na dostawkę dęo starej, rosnącej już długo i wielkiej. Może tak nie do końca to najtrdzieafniejsze rozwiązanie z tak dużą plamą bądź co bądź ciemnego koloru no ale mieszania gatunków chciałam uniknąć a drzewa tam wskazane bo rabata duża i bez drzew jakoś zbyt płasko. Tyle, że chcę różami to bordo złagodzić. Dojdzie biel gaury, seslerie też dadzą jasną zieleń. No tak to sobie wyobrażam.
Jeśli kiedyś będzie Ci po drodze to wpadaj albo i nie po drodze nawet, czyli specjalnie się wybierz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:34, 13 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14797
mrokasia napisał(a)
Hmmm, faktycznie ta rabata jest widoczna z trzech stron co wg mnie utrudnia znacznie planowanie rozmieszczenia róż w oparciu o zdjęcia. Lepiej na płasko . A najlepiej to kupić kilka sztuk i ustawiać na rabacie sprawdzając czy jest ok z różnych stron.
Na tyłach tej rabaty masz chyba hortki? Chcesz wymienić na tawuły???


No chyba skończy się właśnie na bieganiu z doniczkami. Nie jest to moje ulubione zajęcie ale cóż
Hortki, tak mam tam ale kojarzysz pewnie hortki w przechowalniku. One za żywopłotem były. Żywopłot taki wielki, że trzeba uruchomić wyobraźnię. One tak "na wszelki wypadek" zostawione w przechowalniku, może kiedyś coś. Tu na tym cyplu hortek nie chcę, będą Annabelki z drugiej strony fontanny, między magnoliami. Owszem myślałam w ubiegłym roku o różowych Annabelkach pod Pissardii ale teraz mi chyba przeszło. Wzięło mnie na róże. Róże i te hortki to chyba już za dużo grzybów w barszczu, nawet na tak dużej rabacie.
Na tawuły nie mam parcia, może być coś innego. Ogólnie to nie wiem jak wpleść tam jakieś krzewy. Nasadzenia w sumie będą bardziej swobodne, porozrzucane a krzewy pod drzewami zawsze w rządku mi się układają jak rysuję
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:35, 13 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14797
Ania111 napisał(a)
Asiu

Ja kochana nie pomogę
Brak fachowej wiedzy - cały czas się od was uczę ,
Jedynie mogę wyobrazić sobie to co zaplanowałaś
( ... sprawdziłam jak te roślinki wyglądają w necie )
I jakoś nie mogę sobie wyobrazić ,
Co tu nie pasuje ale nie wiem co
Na szczęście do wiosny coś na pewno wymyślisz i posiłki też się znajdą
Jak wspomniałam nie za bardzo umie doradzić ,
ale będę zaglądać i uczyć się
Gorąco kibicuje , ściskam i burzy pomysłów życzę


Chyba wyjdzie wszystko w praniu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies