Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 22:05, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Podwiązuj Anabelki do palika wbitego w krzaku a właściwie za nim szeroką, czarną gumą - patent Angeliki z Na zielonej trawce. Sprawdziłam i u siebie - działa W 3 roku są już zresztą dużo sztywniejsze ale i kwiatów mają więcej.


Po drodze do pracy mijam ogródek ze szpalerem anabelek. Są sztywne ale to ogromne, stare pewnie krzewy. Cuuudowne.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 22:11, 14 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


Po drodze do pracy mijam ogródek ze szpalerem anabelek. Są sztywne ale to ogromne, stare pewnie krzewy. Cuuudowne.

Asiu moje też są sztywne i rosną na patelni dają radę naprawdę
Ja swoje tnę wiosną przy ziemi a one za to wypuszczają sztywne pędy. Są troszkę niższe ale co tam nie leżą
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
inka74 22:15, 14 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Z Pink Anabelle tak miałam, chyba przez 4 lata wiązałam a potem nagle sztywno stały, nic nie trzeba od 2 czy 3 lat z nimi robić. Z tą sztywnością to wiesz, są metody by je tak podwiązać, aby nic nie było widać ale to trochę zajęcie jak ktoś ma dużo czasu. Wiążesz każdą łodygę z kwiatem osobno sznurkiem czarnym ogrodowym do palika wbitego w krzaku. Robisz to na sporej wysokości, sznurek musi być luźno wkoło łodygi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 22:19, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)

Asiu moje też są sztywne i rosną na patelni dają radę naprawdę
Ja swoje tnę wiosną przy ziemi a one za to wypuszczają sztywne pędy. Są troszkę niższe ale co tam nie leżą


Dokładnie tak. Tamte też są w słońcu i właścicielka tnie je tak nisko. Specjalnie im się przyglądałam po przycięciu. Myślę też, że nie są jakoś specjalnie nawożone bo są właśnie niskie i kwiaty trochę mniejsze mają ale są sztywne. Nie mogę się napatrzeć na nie co roku
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:21, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Z Pink Anabelle tak miałam, chyba przez 4 lata wiązałam a potem nagle sztywno stały, nic nie trzeba od 2 czy 3 lat z nimi robić. Z tą sztywnością to wiesz, są metody by je tak podwiązać, aby nic nie było widać ale to trochę zajęcie jak ktoś ma dużo czasu. Wiążesz każdą łodygę z kwiatem osobno sznurkiem czarnym ogrodowym do palika wbitego w krzaku. Robisz to na sporej wysokości, sznurek musi być luźno wkoło łodygi.


Nie wydaje mi się bym miała aż takie zaparcie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mirka 22:30, 14 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Margerytka40 napisał(a)


Nie wydaje mi się bym miała aż takie zaparcie

Po co sobie roboty dokładać
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
inka74 22:36, 14 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Stąd patent z gumą jako pierwszy zaproponowałam - szybszy po prostu. I tani. Po co sobie roboty dodawać.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 22:43, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ech, zobaczymy jak to będzie. Póki co mam nadzieję, że uda mi się jakoś zdzierżyć ich pierwsze lata, co najwyżej patent z gumą będę wykorzystywać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kokesz 22:45, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Dziewczyny kochane z góry przepraszam że wykorzystuję Asi wątek ale potrzebuję trochę pomocy z projektowaniu małego ogródka.
Reaktywowałam wątek siostry i gdyby któraś miała ochotę coś podpowiedzieć, to zapraszam i z góry dziękuję

https://www.ogrodowisko.pl/watek/10539-ogrodek-izy-moj-rodos?page=4
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Margerytka40 22:46, 14 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ania111 napisał(a)
Obserwuje



Aniu miło mi, że interesuje Cię jeszcze to moje planowanie w kółko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies