Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

makadamia 12:17, 13 wrz 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)


Tam znaczy między tarasem i altaną jako ścieżkę chciałabym płyty. Pień orzecha znajduje się w trawniku,


A już rozumiem.
Nie widzę problemu: płyty częściowo będą w żwirze, a częściowo w trawie:


Bardziej się boję o to, czy trawa da radę pod tym orzechem.
W razie czego - trzeba będzie kombinować z zastąpieniem jej jakąś runianką czy kopytnikiem.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
iwka 12:52, 13 wrz 2017


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
do żwiru są takie fajne stabilizatory coregravel czy jakoś tak się to nazywa. Nie wiem jak to cenowo wychodzi ale słyszałam pozytywne opinie
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Margerytka40 13:27, 13 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
makadamia napisał(a)


A już rozumiem.
Nie widzę problemu: płyty częściowo będą w żwirze, a częściowo w trawie:


Bardziej się boję o to, czy trawa da radę pod tym orzechem.
W razie czego - trzeba będzie kombinować z zastąpieniem jej jakąś runianką czy kopytnikiem.


Zobaczymy,żwiru już bym tam nie chciała. I tak jest go już duuuużo . Nie sądzę żebym szybko te plany zrealizowała,póki co i tak jest trawa i może na razie te płyty w trawniku położę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:29, 13 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
iwka napisał(a)
do żwiru są takie fajne stabilizatory coregravel czy jakoś tak się to nazywa. Nie wiem jak to cenowo wychodzi ale słyszałam pozytywne opinie


Też słyszałam o tych stabilizatorach,tanie to nie jest
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 19:53, 13 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22343
Kawa napisał(a)

Asia u mnie auto ciągle po nim jeżdzi więc nie robią się hałdy żeby trzeba było mocno odśnieżać
jezeli jest mróz to żwir bardzo twardnieje
przez ostatnie 3 lata nie było problemu z odśnieżeniem
delikatniej dużą plastykową łopatą jeździłam


Moim zdaniem żwir się na podjazd nie nadaje. Żwirowe kamyczki są gładkie, obłe i zawsze się będą rozchodzić pod wpływem ciężaru, bo wzajemnie się nie klinują. Żwiru nie da się ubić zagęszczarką. Chyba, że pod nazwą "żwirek" ukrywa się kliniec, czyli kamyki o ostrych krawędziach. Ten jest niedrogi. Występuje w różnych odmianach. Da się ubić i łatwo się go odśnieża.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
mrokasia 20:00, 13 wrz 2017


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18350
Potwierdzam słowa Hani o klińcu - mam nim cały front wysypany.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anabuko1 20:32, 13 wrz 2017


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23689
Nie znam się na tym, to w twj sprawie nie zabieram głosu.
Ale pozdrówki zostawiam
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margerytka40 20:52, 13 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Moim zdaniem żwir się na podjazd nie nadaje. Żwirowe kamyczki są gładkie, obłe i zawsze się będą rozchodzić pod wpływem ciężaru, bo wzajemnie się nie klinują. Żwiru nie da się ubić zagęszczarką. Chyba, że pod nazwą "żwirek" ukrywa się kliniec, czyli kamyki o ostrych krawędziach. Ten jest niedrogi. Występuje w różnych odmianach. Da się ubić i łatwo się go odśnieża.


Haniu ,dzięki za uwagę. Jeszcze daleka droga do tego byśmy się za to wzięli. Niestety względy finansowe biorą górę. Myślę że do tego czasu zgłębimy temat a może jeszcze coś innego wpadnie nam do głowy,zobaczymy.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:54, 13 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
mrokasia napisał(a)
Potwierdzam słowa Hani o klińcu - mam nim cały front wysypany.


Kasiu i jak się sprawuje? Masz go na podjeździe?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:58, 13 wrz 2017


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14798
anabuko1 napisał(a)
Nie znam się na tym, to w twj sprawie nie zabieram głosu.
Ale pozdrówki zostawiam


No właśnie Aniu ja też nie znam się Ale M coś tam się orientuje w temacie. Jeszcze się rozejrzymy w temacie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies