Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:41, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia .....rany …..jakie wykopaliska ...dobrze,że koparka to robi ….

a klon jak z dużą bryłą wykopany ,to powiniem dać radę


Niestety cała ziemia obsypała się spod korzeni, nie pomyślałam by wcześniej podlać go obficie. Zobaczymy co z nim będzie. Ja mu dużych szans nie daję ale może dlatego, że postawiłam już na nim krzyżyk to on zrobi mi niespodziankę?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:32, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ryska napisał(a)
Cudna magnolia i irysy.
Wykopaliska niczym budowa autostrady


Nie myślałam że tak wielkie te bloki betonowe będą. Myślimy czy je wywieźć czy zostawić. Miejsca mam dużo na niezagospodarowanej części więc jest gdzie składować a może jak kiedyś będzie robiony wjazd to się przydadzą.
Magnolia już resztki kwiatów tylko ma, listki dostaje teraz, śliczne limonkowe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:36, 27 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
la_estrellita napisał(a)


Takie widoki mi nie straszne, kopię od zeszłego roku a przede mną jeszcze zamczysko do wykopania, czyli fundamenty starej ceglanej szopy, która była większa od mojego domu.


Muszę przejrzeć Twój wątek w wolnym czasie. No to też będziesz mieć odgruzowywanie niezłe. Dobrze, że u nas już zaczęte bo to był najtrudniejszy krok. Zbieraliśmy się do tego jak pies do jeża
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 11:15, 27 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Margerytka40 napisał(a)


Jak chcesz to zapraszam, wykopiesz sobie . W zeszłym roku przytargałam je od siostry.


Dzięki, ale kawał mam do Ciebie Może się zaczaję u jakiejś bliższej sąsiadki.
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 09:21, 28 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)


Dzięki, ale kawał mam do Ciebie Może się zaczaję u jakiejś bliższej sąsiadki.


Może kiedyś będziesz w mojej okolicy, jakby co to są
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:29, 28 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jadę dziś po derenia kousa bo muszę wymienić na rondzie jednego. Skubaniec nie przejawia oznak życia. Przejrzałam ofertę szkółki pod kątem zakupu jakiegoś drzewa /drzew na rabatę pod płotem. Jarząby takie jakbym chciała są praktycznie nie do zdobycia więc myślę nad inną opcją. I tak z oferty nasunęły mi się klon Brandywine, albo klon palmowy Red Emperor, albo świdośliwa Robin Hill. Myślicie, że któreś z nich by pasowało?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:13, 28 kwi 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No i poległam dziś w szkółce a niby taka konsekwentna. Pojechałam po derenia a prócz niego przywlekłam jeszcze tę śś Robin Hill - piękny szczepiony okaz ok 3m wysoki wyprowadzony na jednopniowe drzewko. Jutro obfocę. I zostałam namówiona przez znajomą, która pracuje w tej szkółce na stewartię pseudocamellię. Pokazała mi duży okaz tam rosnący i poległam, dlatego wolę czasem przez neta kupować bo przynajmniej nie ma pokus. Teraz myślę co z tym zrobić. Stewartia malutka jeszcze, gdzieś 60 cm.
Śś posadzę pod płotem, przed hortkami odrobinkę albo prawie w nich. Ma koronę wysoko więc nie powinna przeszkadzać. Kwitnie wcześnie więc będzie się tam coś działo wiosną, latem będzie niepozorna a jesienią liczę na ładne przebarwienia. Tak sobie wymyśliłam, nie wiem czy dobrze.
Co do stewartii to nie wiem, może na kwaśnej gdzieś, tylko tam mało słonecznie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 21:50, 28 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18438
hihi .....skąd ja znam takie nieplanowane zakupy już nieraz poległam w ulubionym sklepie ….a później chodzę i szukam ,gdzie im miejscówkę znaleźć
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
mrokasia 21:56, 28 kwi 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
No to ładne te zakupy poczyniłaś! Ja dziś rozmawiałam z eM o zmianach na frontowej i delikatnie uświadomiłam mu ile takie trzy drzewka mogą kosztować. Jakoś przełknął. Może dlatego, że wcześniej zrobiliśmy plan jak posadzić przy biurze to co wykopię przy domu... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Zakrecona 06:47, 29 kwi 2019

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Śś na pewno będzie piękna, a drugi nabytek lecę wygooglować
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies