Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Toszka 09:56, 14 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
anbu napisał(a)


Mi się podoba formalnie ale Toszka stwierdziła, że to nuuuuddddne bardzo jest i démodé



Ogród formalny wymaga dyscypliny w nasadzeniach, wyborze i wielkich nakładów pracy, aby w kilka lat nie rozjechał się w styl "swawolnego chaosu".

I nie ma mowy w takim stylu na chciejstwa typu jeżówki... chi,chi

Zawsze sobie utożsamiam styl formalny z... pedantycznym facetem
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Nett 10:04, 14 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Toszka napisał(a)



Ogród formalny wymaga dyscypliny w nasadzeniach, wyborze i wielkich nakładów pracy, aby w kilka lat nie rozjechał się w styl "swawolnego chaosu".

I nie ma mowy w takim stylu na chciejstwa typu jeżówki... chi,chi

Zawsze sobie utożsamiam styl formalny z... pedantycznym facetem


ha ha ha, dobre
Kojarzy się z facetem, bo żadna kobieta nie oprze się zakupom?

Faktycznie taki styl nie dla mnie, choć porządek bardzo lubię, ale chętnie popatrzę na porządeczek u Ani.

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
anbu 10:07, 14 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
To ten formalizm zapewne się u mnie rozjedzie, bo mam wielką ochotę na jeżówki właśnie
____________________
Ania Ogród Ani :)
Nett 10:10, 14 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
anbu napisał(a)
To ten formalizm zapewne się u mnie rozjedzie, bo mam wielką ochotę na jeżówki właśnie

Jeżówki są super. Ja w tym roku kupiłam na próbę i już wiem, że będe dokupować, bo efekt dają super.

A nie można tak zrobić części formalnej, np od frontu, a gdzieś z boku czy z tyłu mniej formalnej?

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Toszka 10:19, 14 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nett napisał(a)




Problemem tej rabaty jest jej wąskość, dlatego tak trzeba wpasować bryły roślin aby zatrzeć wizualnie wymuszony efekt rządku.

Dlatego też proponuję zgapić nasadzenie Szefowej i jestem pewna, że Danusia nie obrazi się za to, a będzie pełna dumy, że jest inspiracją

Jako element wyjściowy proponuję, wysoki na min. 1,5-2m, wypasiony cisowy stożek - tak jak na rysunku. Drugi odpowiednio niższy 1-1,5m.

Przy schodach lizak gdzie korona będzie zaczynać się na ok. 70-75cm.
U podstawy albo dwie bukszpanowe kulki, posadzone lekko po skosie - jedna od schodów, lekko cofnięta, a druga przy pniu, tak by go zasłaniała (od dołu).

Pomiędzy stożki, od tyłu miskant ML.
Następnie od stożka po prawej trzy kule od największej do najmniejszej - najlepiej cisowe. Przy cisowych mozna bez obaw posadzić carexy.

Czyli rozmiarowo to będzie wygladać tak (od schodów na prawo):
lizak z kulkami 1m
duzy stożek -1m
odstęp ok 15cm
nizszy stożek ok 75-85cm
największa kula 75cm do 1m
mniejsza 0k.75-85cm
najmniejsza (moze być buksowa) ok. 45-55cm.
koniec miejsca
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anbu 10:21, 14 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Anetko napisałam, że mi się podoba formalnie, Toszka też o tym wie. Ale, że mi się tak podoba nie oznacza, że tak będę mieć
Za dużo mi się podoba po prostu, świadomość ogrodowa ewoluuje stale


Stricte formalnie to ja będę mieć w przyszłym życiu a w tym będę mieć jeżówki, przetaczniki, rozchodniki i wiele innych bajerów o których nie mam na chwilę obecna zielonego pojęcia To w tym wszystkim jest fajne
____________________
Ania Ogród Ani :)
Toszka 10:22, 14 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Nett napisał(a)

Jeżówki są super. Ja w tym roku kupiłam na próbę i już wiem, że będe dokupować, bo efekt dają super.

A nie można tak zrobić części formalnej, np od frontu, a gdzieś z boku czy z tyłu mniej formalnej?



pewnie, że można - sztuką jest zrobić element wspólny, np. obwódki lub kulki, tak by stopniowo formalność zaczęła się relaksować
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Kawa 10:30, 14 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
super plany
jeżówki fajne sommm
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
AniMa 11:03, 14 wrz 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Pamiętam, pamiętam. Śmiałam się, że w Szczecinie wieje przez 360 dni w roku....A w zimie to w kaloszach najlepiej chodzić
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
AniMa 11:10, 14 wrz 2016


Dołączył: 23 cze 2016
Posty: 4999
Plan Toszki super...
Toszko a w nogach kamyczki czy jakieś trawki, bylinki?
____________________
Ania Ogropole-jeszcze nie ogród ale już nie pole
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies