Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Nett 21:23, 17 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
makadamia napisał(a)
No, teraz to dopiero mogę pogadać

Najpierw jednak musiałam sprawdzić, czy przypadkiem nie pomyliłam wątków - gdzie te drzewa od sąsiada, co Ci tak strasznie przeszkadzają? Te parę brzózek gdzieś daleko?




Asiu drzew sąsiada nie ma na moich zdjęciach, ale wierz mi, od tego samochodu w lewo jest 20 brzóz przy moim płocie, a na tej samej działce, ale przy drugim płocie kolejnych kilkanaście.

makadamia napisał(a)

W ten czy inny sposób, ten południowy róg trzeba optycznie zniwelować.
Tam będzie miejsce na dużą rabatę. Rabata będzie miała wystawę północą, czyli masz ten sam problem co i ja. A ponieważ w przeciwieństwie do mnie, masz tam miejsce, to celowałabym w rabatę cienistą. Posadzić w rogu ze dwie, trzy brzozy, podsadzić dereniami i jakieś cieniolubne na front.
Naprzeciwko tarasu może ze dwa, trzy niskie drzewa typu umbry, bo tuje nie wystarczą do osłonięcia się, i potem przy placyku znowu jedna brzoza.
Hortensje wtedy przed umbrami jak najbardziej.

Zniesiesz tyle drzew?


Aż tylu to nie wiem, a już na pewno nie brzozy, niestety. Cokolwiek innego. Ilośc pyłków i listków od sąsiada skutecznie obrzydziło mi te drzewa. Może ambrowce, tulipanowce, buki, wiśnie..
Ach, w sumie to powinnam zacząć od tego, że bardzo, bardzo Ci dziękuję, że zajrzałaś do mnie i jeszcze dałaś dwie propozycje. Super. Mam nad czym myśleć. Obie sa super i tak od razu nie jestem w stanie powiedzieć, która wersja lepsza.
Ale zgadzam się, że trzeba drzewa sadzić.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
makadamia 21:55, 17 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Serio?! Dla mnie największym problemem jest to, że są żarłoczne i całą wodę w okolicy wypijają
A lubię je, bo pięknie szumią, mają małe listki, których w zasadzie nawet sprzątać nie trzeba i dają rozproszony cień.
Ale to tylko propozycja. Ambrowce, tulipanowce też piękne.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 22:03, 17 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No to jeszcze na dobranoc
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nett 22:56, 17 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Asiu a co myślisz o czymś takim? Nie umiem tak ładnie rysowac jak Ty, więc poglądowo:



Wzdłuż płotu chciałam posadzić szczepione platany lub ambrowce, te zielone to mogłyby być tulipanowce fastigiata, a na środku, np Nigra. Żółty to miłorząb, który rośnie w rogu.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
makadamia 23:13, 17 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Anetko, trudno mi się wypowiedzieć o drzewach, których na oczy wcześniej nie widziałam. W kwestii tych tulipanowców i miłorzęba trzeba będzie zaczekać na Toszkę.

Natomiast co do posadzenia tych drzew, mój zamysł był taki, żeby nigry posadzić dokładnie tak, żebyś patrząc z tarasu miała zasłoniętego sąsiada. Tak jak postawiłaś je teraz wydają mi się być za bardzo na prawo i za blisko siebie. one urosną większe. Jeżeli przesuniesz je w lewo, to nie wiem ile tulipanowców się wtedy zmieści.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nett 19:17, 18 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Kochani co się dzieje z moimi dereniami?
Czy to może być antraknoza? Jak im pomóc?

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Adela 23:59, 18 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Zawitałam Anetko i ja u Ciebie. Masz piękny domek!
Przebrnęłam przez ten wątek. Na szczęście to tylko 21 stron w tym momencie, ale znalazłam tyle mądrych rad, które i ja wykorzystam!
Nasze domy i ogrody powstawały niemal w tym samym czasie. I mamy podobne dylematy.
Ale tu jest tyle mądrych forumowiczek, i takich życzliwych, że łatwo będzie poradzić sobie z każdym problemem, o czym z pewnością zdążyłaś się już przekonać.

Spodobał się mi pomysł Asi z rabatami w kształcie kół, być może dlatego, że trochę przypomina mój ogród.
Ciekawa jestem jaką ostateczną decyzję podejmiesz. Życzę powodzenia!
Będę zaglądać tu często!

____________________
Ela - Moja ostoja
Makusia 09:56, 19 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aneto z brzozami trochę Cię rozumiem Ale tylko trochę Rozumiem o czym mówisz z pyłkami (myślałam, że to kwiaty ) W każdym razie w tym roku miałam ich wszędzie w ilościach hurtowych- ten rok to ewenement, bo tez na początku lipca brzozy zaczęły mi zrucać liście.
Ale ja poza tym brzozy kocham i chcę ich więcej
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Nett 10:14, 19 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Adela napisał(a)
Zawitałam Anetko i ja u Ciebie. Masz piękny domek!
Przebrnęłam przez ten wątek. Na szczęście to tylko 21 stron w tym momencie, ale znalazłam tyle mądrych rad, które i ja wykorzystam!
Nasze domy i ogrody powstawały niemal w tym samym czasie. I mamy podobne dylematy.
Ale tu jest tyle mądrych forumowiczek, i takich życzliwych, że łatwo będzie poradzić sobie z każdym problemem, o czym z pewnością zdążyłaś się już przekonać.

Spodobał się mi pomysł Asi z rabatami w kształcie kół, być może dlatego, że trochę przypomina mój ogród.
Ciekawa jestem jaką ostateczną decyzję podejmiesz. Życzę powodzenia!
Będę zaglądać tu często!



Witaj, miło Cię gościć
Co do rabat- wciąż się zastanawiam. Wczoraj rozkładaliśmy węże z mężem żeby zobaczyć jak to wygląda w rzeczywistości i chyba jednak linie proste wyglądąły lepiej, ale w jednym miejscu lepiej wyglądała okrągła i decyzji ostatecznej nie było. Poczekam jeszcze na Toszkę, żeby podpowiedziała w sprawie drzew i jak ona by widziała ten mój ogród. Może wywmyśli coś jeszcze.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
makadamia 10:17, 19 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
A gdzie Wam ta okrągła pasuje?

Prawdę powiedziawszy, największa zagwozdka to ta skarpa za domem.
trzeba by murki porobić, żeby to sensownie wyglądało
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies