Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród Nety- moje marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Nety- moje marzenie

Toszka 21:22, 16 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Niskie stożki, ładne kilka lat temu kupowałam po 129zł. Miały ok. 60-80cm. Teraz mają prawie półtora.
Cis jest drogi, bo pierwsze 4-5 lat (siewka lub sadzonka z gałązki) prawie wcale nie rośnie. Czyli, tak uczciwie rzecz ujmując np. stożek, ładny, foremny ok. 80cm ma przynajmniej 10lat. I uczciwie rzecz ujmując, wiedząc o wieku rośliny, to ceny proponowane przez owego pana są rozsądne. Dodaj do tego systematyczne cięcie i formowanie, a to oznacza zmniejszanie masy zielonej

W okolicach Wa-wy, nieformowany, ok. 1,60 krzaczor cisa kosztuje (zależy gdzie) od 250 do 800zł. I co wazne, hicksii, nie ukształtowany baccata.
Stożki ok. 2m widziałam już po kilka tysięcy. Kule zaczynają się od 400 do nawet 3000 wszystko w zalezności od wielkości.

Powiem tak - cis to nie tuja. wart jest swojej ceny i zawsze świetnie wyglada i błędy cięcia wybacza dość szybko.
Przemyśl dokładnie!
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Magda_ 09:20, 17 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 2833
śliczny masz ogród - widać że wiele pracy w niego włożyłaś
____________________
Mój wymarzony ogród - czyli historia pewnej "ogrodniczki"
Nett 10:42, 17 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Magda_ napisał(a)
śliczny masz ogród - widać że wiele pracy w niego włożyłaś


Ojej, Magda, ale mi miło. Takie słowa to balsam na serce. Bardzo dziękuję!
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 11:27, 17 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Zrobiłam propozycję z liniami zaokrąglonymi kierując się wskazówkami z ogrodu, który podała Toszka i wyszło mi tak:


Moim zdaniem wyszło tak klasycznie- ładnie, ale mnie osobiście nie zachwyca. Może po prostu nie umiem zrobić tego lepiej. Może potrzeba tu jakiegoś niestandardowego rozwiązania, na które ja nie wpadłam.

Idę opryskać róże, bo na dwóch mam plamistość i winorośl, bo mączniak wlazł. Później skoszę trawnik i porobię zdjęcia moich widoków na sąsiadów dla pełnego obrazu sytuacji na polu walki.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 13:53, 17 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
No dobrze, to teraz się obnażę całkowicie jak to u mnie jest.
Jak wyjdę na taras, to widok mam taki:


Dokładnie na przeciwko tarasu sąsiedzi mają okno. Za tujami widac ich taras, no i teraz parkujący samochód. O wyższych drzewach myślałam w miejscu od samochodu do budynku. Tylko tu jest raczej mało miejsca- 12metrów od płotu do tarasu.

Na prawo widzę tak:


Jeszcze bardziej na prawo tak:


I to jest wejście do ogrodu od strony frontu:
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:00, 17 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Natomiast z placyku, który jest w niższej części ogrodu widok mam taki:
Na wprost:


Po prawej stronie jest kilka drzewek owocowych i warzywnik. Tam gdzie stoi samochód, będzie kiedyś wiata garażowa.

Na prawo mam zakątek z Serbami- ucięły się na zdjęciu, a za nim jest kontener na narzędzia obsadzony bluszczem i wiciokrzewem, ale jeszcze ich nie widać:


A na lewo od placyku widok na dom, skarpę i wejście na górny taras:


____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:03, 17 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Zastanawiam się czy do mojego ogrodu pasują linie falowane. Całkiem proste też wydają mi się trochę nudne, np wejście do ogrodu- też rząd żurawek, moim zdaniem prosi się o złamanie, ale z drugiej strony widać przestrzeń, nie mam wrażenia, że ogród zaraz się kończy.

Doradźcie proszę, bo zaczynam świrować.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Nett 14:04, 17 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Z pośpiechu żeby już wgrać te zdjęcia, zapomniałam skosić trawę w jednym miejscu,hi hi

____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
makadamia 20:54, 17 wrz 2016


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
No, teraz to dopiero mogę pogadać

Najpierw jednak musiałam sprawdzić, czy przypadkiem nie pomyliłam wątków - gdzie te drzewa od sąsiada, co Ci tak strasznie przeszkadzają? Te parę brzózek gdzieś daleko?

Dwa fakty:
- zupełnie nieocieniony taras od południa
- taras sąsiada prosto pod nosem
Pierwsze, co bym zrobiła po odebraniu kluczy, to sadzenie drzew
No, ale do tego tematu wrócimy później.

Masz fajny kształt działki i myślę że można będzie fajnie pokombinować zarówno z liniami prostymi


jak i zaokrąglonymi


W ten czy inny sposób, ten południowy róg trzeba optycznie zniwelować.
Tam będzie miejsce na dużą rabatę. Rabata będzie miała wystawę północą, czyli masz ten sam problem co i ja. A ponieważ w przeciwieństwie do mnie, masz tam miejsce, to celowałabym w rabatę cienistą. Posadzić w rogu ze dwie, trzy brzozy, podsadzić dereniami i jakieś cieniolubne na front.
Naprzeciwko tarasu może ze dwa, trzy niskie drzewa typu umbry, bo tuje nie wystarczą do osłonięcia się, i potem przy placyku znowu jedna brzoza.
Hortensje wtedy przed umbrami jak najbardziej.

Zniesiesz tyle drzew?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Nett 21:09, 17 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
He, he. No aż tylu to chyba nie

Zaraz się wytłumaczę dlaczego po budowie nie sadziłam drzew. Miałam tam... las, który dawał cień, próchnicę i piękny widok, ale w ubiegłym roku działkę kupił deweloper, wyciął las i wybudował bliźniaka..


Zdjęcia są z kwietnia, więc nie oddają uroku, ale latem było pięknie.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies