Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Elinkowy ogród

Pokaż wątki Pokaż posty

Elinkowy ogród

Elinka 14:52, 01 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Tak, czytalam ze naprzemiennie , ale sadzilam ze topsin plus jeden z trzech wymianionych a nie wszystkie cztery stad moje pytanie .teraz wiem.

Toszko, a ty bys mi odpisala co sadzisz o pomysle rezydgnacji z trzech drobńych drzewek na smietnikowej na rzecz wiekszego jednego platana klona tatarskiego itp. Chodzilo o blizkosc kostki ale wieksza ilosc cienia pisalam wszesniej o tym.
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 15:27, 01 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Drzewka owocowe i drzewa, które systematycznie się strzyże mają mniejszy system korzeniowy niż drzewa które z natury rosną wielkie. Jest takie okreslenie na wielkość systemu korzeniowego, że jest tak duży jak korona drzewa.

Może nad śmietnikiem warto wybudować daszek i on da cień.

____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 16:09, 01 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Nomyslelismy , ale scianki ogrodzeńia sa tak wymurowane i do tego z 2 stron droga ze jakby teraz to zadaszyc to sie taka "kapliczka" narozna zrobi ze smietńikiem w roli glownej.

Toszka a ty mnie tak w napieciu trzymasz. Uszczknela bys troche tajemnicy co Ci tam po glowie chodzi z tymi moimi nasadzeniami )
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 16:27, 01 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Przypomńialam sobie , ze mezowi podobaja sie iglaki typu bonsai oczywiscie z jakichs tanszych gatunkow nie po kilka tys zl. I mial byc przed wejsciem do domu ale jakos przy tej ilosci gatunkow wsadzenie rzezby roslinnej mi nie pasowalo i nie ma ale moze w tej szambowej wydzielic jakies miejsce i tam go na honorowym miejscu dac , co myslisz ( czy ja naprawde nie pisalam o tym wczesniej , jak sie powtarzam to sorki )
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 17:09, 01 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
ana-art tez ma takie cos tylko malutkie
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 17:11, 01 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Albo Danusia tylko kule zamiast bonsai
____________________
elinkowy-ogrod
Toszka 17:52, 01 paź 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Ty myśl jakie chcesz drzewa na frontową i z czego zywopłot... a nie pierdołami będziesz się zajmować
Pierdoły to w nagrodę za długie i owocne myślenie
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Elinka 18:15, 01 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Wiem , sciezke taka sobie walne jako dojscie do ukrytego skarbu - rzezby a co niech sie sasiedzi dziwia.
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 18:26, 01 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
No czekaj niech Danusia przeczyta ze ty jej koleczko z bukiem pierdolami nazywasz ....

A powaznie :
Jesli zywoplot to zdazylam sie zorientowac ze na ogrodowisku robi sie z 4 gatunkow
Swierki serbskie, szmaragdy, choiny i cisy
To ja nie bede odkrywcza i tez z tego chce.
Niestety nie wiem jak to przeniesc na moje rabaty gdzie , ktore i po ile
Na szmbowej chcialabym zachowac te 3 cyprysy ivonee i jodle tez bo nie znalazlam innedo miejsca dla nich ale jak powiecie ze ABSOLUTNIE po stokroc nieto trudno wywale...
Na chwile obecna nic lepszego nie przyszlo mi do glowy niz to co juz kiedys chyba pisalam
W rogu 3 serby jak chcialac ( a moze 2 serby plus jodelka w srodeczek) po obu bokach szmaragdy po 5 szt, potem 3 zoltki i reszta kilka choin.

Drzewo jakies czerwone w srodek rogu . Ngra lub klon innych nie znam podsadzone dereniami i trawami.
Przy firtce 3 okragle np. Platany

Toszka zabij nic innego nie wygeneruje
Dlatego mysle z tym lacykiem z bonsai czy kulkami bo on mi zabierze czesc rabaty i sie automatycznie zmniejszy optycznie.

Nic ale to naprawde nic sensownego nie przychodzi mi do glowy wokol. Szamba.

Ja to wogole chcialam tam isosne malinke wcisnac i magnolie i grujecznika i buka dawyck gold i czerwonego rohan obelisk i co ja tam nie chcialam i jakbym bie napisala na O to bym nakupila i musiala tam to wsadzic.
A tak to moze mnie uratujecie przed zasmieceniem do reszty tej FRONTOWEJ rabaty
A i jeszcze trawy. I obwodke z cisa tam chcialam i hortensje tez of korse....
Matko i corko gdzie ja to chcialam zmiescic .
____________________
elinkowy-ogrod
Elinka 20:31, 01 paź 2016

Dołączył: 05 paź 2015
Posty: 597
Zrobilam jeszcze zdjecia od drugiej strony szambowej od wewnatrz, bo wczesniejsze byly jakby od drogi

Jak widac czerwonej becherznicy i zoltych ivonek nawet nie widac na tle sasiada zoltego derenia

____________________
elinkowy-ogrod
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies