Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

daszum 22:46, 08 lip 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Adela napisał(a)

Aha wiesz? przypuszczałam, że masz dużo większą działkę niż napisałaś? To wysokie drzewiaste tło jest Twoje?
Moja cała działka z domem, warzywnikiem i sadem ma 8,8 a.

Elu to wysokie drzewiaste tło to prawdziwy stary las, ogromny, zaczyna się 50 m od granicy mojej działki i ciągnie się przez 20 km.

Teraz jeżdżę na spacer z psem nad rzekę Małapanew, tam gdzie pływałaś kajakiem
U mnie na str.372 wstawiłam zdjęcia rzeki.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Adela 07:34, 11 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
daszum napisał(a)

Elu to wysokie drzewiaste tło to prawdziwy stary las, ogromny, zaczyna się 50 m od granicy mojej działki i ciągnie się przez 20 km.

Teraz jeżdżę na spacer z psem nad rzekę Małapanew, tam gdzie pływałaś kajakiem
U mnie na str.372 wstawiłam zdjęcia rzeki.


Obejrzalam okolice masz piękne, a wspomnienia ze spływu kajakowego i piękne i straszne. Pisałam Ci zresztą o niezapomnianych przygodach. I to była moja ostatnia taka wyprawa. Córka z zięciem jeżdżą co roku na tygodniowe zorganizowane spływy, zawsze gdzie indziej.
A ten las za Twoją działką robi na mnie wrażenie, jakby nie stanowił granicy działki, a jej przedlużenie.

Zakwitła moja pierwsza lilia, posadzona na przetrwanie pod ścianą domu. Pachnie niesamowicie.



____________________
Ela - Moja ostoja
Monika83 10:17, 11 lip 2023


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 3038
Adela napisał(a)




Zakwitła moja pierwsza lilia, posadzona na przetrwanie pod ścianą domu. Pachnie niesamowicie.



.
Adela czy twoja lilia to jest tegoroczny zakup? czy jest już kilka sezonów? Jest cudna moje też zaczynają kwitnienie, uwielbiam te kwiaty❤
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Adela 20:43, 11 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Monika83 napisał(a)
.
Adela czy twoja lilia to jest tegoroczny zakup? czy jest już kilka sezonów? Jest cudna moje też zaczynają kwitnienie, uwielbiam te kwiaty❤


To jej pierwsze kwitnienie. Jest wysoka, mojego wzrostu, tzn średniego
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 22:12, 12 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Anabelle w tym roku ma bardzo duże kwiaty


Zakwitł kolejny powojnik


I jeżówka, której kolor faktycznie jest koralowy
____________________
Ela - Moja ostoja
daszum 22:59, 18 lip 2023


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Elu nie wiem jak długo będę mieć ładne leśne tło.
Od lasu oddziela mnie niezabudowana działka, nie wiadomo co kiedyś na niej wyrośnie.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Adela 09:43, 20 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
daszum napisał(a)
Elu nie wiem jak długo będę mieć ładne leśne tło.
Od lasu oddziela mnie niezabudowana działka, nie wiadomo co kiedyś na niej wyrośnie.


O, to było mniej ciekawie;( Już nie byłby to ogród wtopiony w las.
Ale na granicy masz swoje wysokie piętro, prawda?

U mnie sąsiad z oszczędności gruntu tak blisko posadził tuje, że przechodzą na moją stronę przez siatkę i obcinając, przychodzi do mnie, żeby zebrać ścinki. Ale, gdyby z jakiegoś powodu je wyciął, to miałabym dziurawe nasadzenie, bo jego tuje są tłem dla moich roślin.
Z powodu upału i koniecznością zaopiekowania się wnuczkami, mój ogród jest zaniedbany, a ja na nic nie mam czasu




____________________
Ela - Moja ostoja
Muszelka 10:43, 20 lip 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Pospacerowałam po Twoim ogrodzie. Podoba mi się
____________________
Ogród Muszelki Wizytówka
anpi 13:20, 20 lip 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8197
Elu, tak jak ty nie nadążam i wpisy na forum kuleją. Z zaglądaniem też różnie. U Ciebie ndrobiłam do wiosny Spodobały mi się tulipany Viridiflora CT, zapisuję. U mnie rododendrony wymagają zbyt dużo starań , nie udaje mi się ich utrzymać w dobrej formie dłużej niż trzy sezony. Zrezygnowałam, azalie też bez szału, ale jakieś ostatki są.
Gardinę masz cudną, moja posadzona w cieniu i zdominowana przez inne rośliny, po przesadzeniu nie przeżyła
Masz piękne powojniki i hortensje. Ładnie wszystko rośnie bo bez zbędnego ścisku. Ja jakaś nienasycona jestem w dosadzaniu roślin
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Adela 10:28, 21 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Muszelka napisał(a)
Pospacerowałam po Twoim ogrodzie. Podoba mi się


Dziękuję Muszelko
Niebawem złożę rewizytę.
Pozdrawiam serdecznie
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies