Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Adela 10:38, 21 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
anpi napisał(a)
Elu, tak jak ty nie nadążam i wpisy na forum kuleją. Z zaglądaniem też różnie. U Ciebie ndrobiłam do wiosny Spodobały mi się tulipany Viridiflora CT, zapisuję. U mnie rododendrony wymagają zbyt dużo starań , nie udaje mi się ich utrzymać w dobrej formie dłużej niż trzy sezony. Zrezygnowałam, azalie też bez szału, ale jakieś ostatki są.
Gardinę masz cudną, moja posadzona w cieniu i zdominowana przez inne rośliny, po przesadzeniu nie przeżyła
Masz piękne powojniki i hortensje. Ładnie wszystko rośnie bo bez zbędnego ścisku. Ja jakaś nienasycona jestem w dosadzaniu roślin


Aniu, cieszę się, że zajrzałaś znowu
U mnie niewiele się zmienia. Ja już raczej usuwam z ogrodu kłopotliwe dla mnie w uprawie rośliny, choć przy rododendronach i hortensjach będę trwała. (Do czasu). Postaram się utrzymać w dobrej formie, te co mam. Nowych nie planuję.
Dziękuję za pochwały
Różnorodność i piękne połączenia barw i cały Twój ogród mnie nieustannie zachwyca
Serdeczności ślę
____________________
Ela - Moja ostoja
Alija 10:47, 21 lip 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
Adela napisał(a)
Parę kadrów z ogrodu.


Symetryczna, czy bliźniacza?




Elu, masz piękny, zadbany ogród, piękne hortensje (bliźniacza-symetryczna jest cudna), powojniki i lilie.
Bardzo mi się podoba.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Adela 23:19, 22 lip 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Alu dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. Byłam też u Ciebie i jestem zauroczona obiecuję zaglądać, bo jest co podziwiać
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:48, 03 sie 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Zaczyna się czas hortensji:





____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:57, 03 sie 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
I jeszcze kilka:


____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 22:05, 03 sie 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Nie tylko hortensje:



____________________
Ela - Moja ostoja
mirkaka 05:45, 04 sie 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Adela napisał(a)



Z powodu upału i koniecznością zaopiekowania się wnuczkami, mój ogród jest zaniedbany, a ja na nic nie mam czasu






To też ciężka praca, ale bardzo miła, masz szczęście że je masz
Upały do nas w tym roku nie zawitały, najwyżej jakieś pojedyncze dni. Teraz pogoda bardziej jesienna, ciągle pada, ale ogród pije bo był bardzo wysuszony, więc nie narzekam.
Ogrodówki masz piękne, moje te wyższe już przekwitają, zmieniają kolorki, a deszcze je kładą i tarmoszą. Ale tak to już jest w przyrodzie Cieszmy się z tego co mamy
Lilie pięknie kwitną, ogród masz fajny, w sam raz, uporządkowany i jak mi się wydaje nie za duży. U mnie trochę za dużo już roboty jak dla mnie samej, wspomagam się już na wiosnę ogrodnikami.
Piszesz że usuwasz jakieś kłopotliwe rośliny, czyli jakie?
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Urszulla 09:04, 04 sie 2023


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21874
Elu, hortensje cieszą w tym sezonie nie zdążyłam z cięciem i wcale im to na złe nie wyszło
A powojników można Ci zazdrościć
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
anabuko1 19:14, 04 sie 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
Adela napisał(a)
Zaczyna się czas hortensji:






Cudnie dla mnie nie tylko hortensjowo.
Ja też je bardzo lubię
Lilie i powojniki masz piękne
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Adela 20:56, 04 sie 2023


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
mirkaka napisał(a)


To też ciężka praca, ale bardzo miła, masz szczęście że je masz


To prawda Mireczko To moje największe Skarby

Pogoda wszędzie do d.
U nas (na Podbeskidziu) było kilka upalnych dni przeplecionych opadami.
Teraz jestem na rehabilitacji na drugim krańcu Polski i też leje. Obym się doczekała choć kilku słonecznych dni, to byłabym zadowolona.
Mój ogród nie jest duży (8a z budynkiem), ale z każdym rokiem chętnie bym go zmniejszała, jakby się dało
Pozbywam się z ogródka roślin bardzo wymagających, pozostawiam takie prawie saoobsługowe, najchętniej te, które szybko wypełnią ogród. Teraz są to miskanty i hotrensje. I jakieś dziury wypełniam bylinami
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies