Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

BasiaLT 11:29, 04 maj 2017


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Wprawdzie ja nie siedzę w domu z dziećmi ale też uwielbiam być w ogrodzie. Lubię patrzeć jak coś rośnie, kwitnie i się zmienia. Gdzie efekty pracy widać od razu a nie kiedyś tam (o ile w ogóle).
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Mentha 12:50, 04 maj 2017


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Kindzia 10 arów ? 10 arów to mi się marzy Ja mam biedne 3 ! bo to bliźniaczek. Ale może jeszcze kiedyś na dojrzałe lata mi się uda 10 arów mi wystarczy
Adela 20:50, 04 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kindzia napisał(a)
Ja coś wiem o trudnych wyborach roślin
Ale gdybym miała wielki teren posadziła bym wiśnię Kiku shidare zakura...u nas, w Pszczynie, rośnie ich sporo, nie tylko w Parku Zamkowym, ale i w centrum miasteczka. Piękne są...ale wielkie rosną i szerokie.

Kiku jest piękna!
Dlatego zdecydowałam się na Amanogawę, która ponoć po 10 latach osiąga wys. 4m. Moją sadziłam 5 lat temu i gdybym nie przycięła, miałaby ok 6!!! Jest najwyższym okazem w ogrodzie, i to mnie trochę wkurza. Posadziłam w tym roku w jej sąsiedztwie serby, ale nie dam im wielkiej swobody wzrostu. Ale pewnie zanim dorównają wiśni, to ja ją wytnę
A miała być przeznaczona do małych ogrodów!
Razem z domem, sadem i warzywnikiem mam 9 arów.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 20:52, 04 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Moniq napisał(a)
Cześc,

witam krajanke. Bede zagladać

Witaj, Moniq. Miło mi będzie, gdy mnie odwiedzisz
Ja też lubię odwiedzać sąsiadki
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 20:58, 04 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
BasiaLT napisał(a)
Wprawdzie ja nie siedzę w domu z dziećmi ale też uwielbiam być w ogrodzie. Lubię patrzeć jak coś rośnie, kwitnie i się zmienia. Gdzie efekty pracy widać od razu a nie kiedyś tam (o ile w ogóle).

Wiesz, Basiu, że ogród to jakby część mojego domu. Zawsze chciałam go mieć jak najbliżej. I dlatego, jak roślinki trochę podrosną, zrezygnuję z firan w salonie, żebym miała wrażenie, iż jest jego częścią.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:03, 04 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mentha napisał(a)
Kindzia 10 arów ? 10 arów to mi się marzy Ja mam biedne 3 ! bo to bliźniaczek. Ale może jeszcze kiedyś na dojrzałe lata mi się uda 10 arów mi wystarczy

Zdecydowanie wystarczy!! Ja kiedyś miałam duży dom i działkę 13 a. W moim wieku było roboty nie do przerobienia! Zresztą po co tyle dla dwóch emerytów. Teraz mam domek parterowy, niecałe 9a i myślę, że za parę lat też okaże się zbyt wiele.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 21:16, 04 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mentha napisał(a)
Adela mój ogródek niesamowicie mnie cieszy ! Codziennie robię obchód aż sąsiedzi się ze mnie śmieję. Każdą roślinkę oglądam. Początkowo był robiony z projektu ale całkowicie został zniszczony przez opady deszczu ( nie mieliśmy odwodnienia) oraz selekcję naturalną ( niedostosowanie roślin do warunków) . Zakładałam go właściwie jeszcze raz, sama- nie ufam już nikomu. Może teraz stworzyłabym inny ale każdy kto przychodzi to komplementuje, co jest jak miód na moje serce. Co chwilę mam jakieś nowe pomysły, każdą dziurę obsadzam,to jest jak narkotyk. Generalnie spędzam czas w domu z dwójką malutkich dzieci i to jest moja odskocznia

Ogrodowisko to kopalnia wiedzy ogrodniczej, z pewnością pomaga w twórczej pracy na rzecz własnego ogródka.
Polecam Tobie (chyba, że jesteś w posiadaniu) książkę naszej Danusi: "Jak zaprojektować ogród marzeń" Była to moja ulubiona lektura w czasie zimowych wieczorów. Pomogła mi usystematyzować wiedzę, poznałam różne style ogrodów, wzięłam sobie głęboko do serca dekalog ogrodniczy. Danusia udziela tam dużo cennych porad, pokazuje mnóstwo zdjęć z ciekawie zaprojektowanymi zakątkami, czy kompozycjami roślin. Od razu poczułam się pewniej w swoim ogrodzie i wiedziałam co muszę w nim zmienić.
____________________
Ela - Moja ostoja
ElzbietaFranka 23:23, 04 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13865
Ja tam sama zaprojektowalam tylko ktos przelal na papier bo z rysunku jestem kompletna noga. Taki go widzialam bo takie byly realia gruntowe,
Ogrod musial byc zrobiony przy uzyciu ciezkiego sprzetu np koparki przy kopaniu oczka, zniwelowaniu terenu ze spadkiem, drenaze itd.

Dwa sztychy ziemi a nastepnie glina ziemia nie przepuszcza nadmiaru wody. Dzisiaj jak leje to nawet te moje drenaze nie pomagaja. Wody pelno.
Koncze.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Urszulla 00:59, 05 maj 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21805
Adela napisał(a)

Zdecydowanie wystarczy!! Ja kiedyś miałam duży dom i działkę 13 a. W moim wieku było roboty nie do przerobienia! Zresztą po co tyle dla dwóch emerytów. Teraz mam domek parterowy, niecałe 9a i myślę, że za parę lat też okaże się zbyt wiele.


Też bym tak chciała.

Dzięki o info o chwastoksie. Napisz mi szczegóły.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
elka_ 23:14, 06 maj 2017


Dołączył: 30 maj 2016
Posty: 1494
Adela napisał(a)




Ta różowa kolumna wygląda pięknie! Taki strzelisty element w ogrodzie i na dodatek pachnący

____________________
Ela W zgodzie z naturą Wizytówka Keukenhof 2018
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies