Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

ElzbietaFranka 11:45, 01 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Witam. Same na tej stronie Elzbiety, wiec tez pisze.

Gdzie wy mieszkacie, ze wszystkie rosliny tak rozwiniete. Mozna popasc w kompleksy.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Adela 22:41, 01 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
anulajda napisał(a)


Ale piękna bo moja w tym roku od liści zaczyna i nie wiem czy zobaczę kwiaty na niej


Aniu, moja amanogawa rośnie jak szalona. Pomimo, że ją nieco przycięłam, to i tak góruje ponad wszystkimi nasadzeniami.

____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 22:46, 01 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam. Same na tej stronie Elzbiety, wiec tez pisze.

Gdzie wy mieszkacie, ze wszystkie rosliny tak rozwiniete. Mozna popasc w kompleksy.



Elu, patrząc na Twój rozmach w ogrodzie, to raczej ja powinnam czuć się zakompleksiona. Ty nie masz powodu
A, że może trochę bardziej rozwinięte? No cóż, przecież mieszkam bliżej równika
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 22:55, 01 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
I jeszcze parę zdjęć, które cieszą moje oko:

Hortensja pnąca, która u mnie się płoży





Gotowa do rozkwitu lada dzień kalina watanabe



Klon Crimson Sentry

____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 23:00, 01 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767




____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 23:11, 01 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
I jeszcze zdjęcie zza miedzy. Te kwiatuszki, zazwyczaj niechciane, nigdy nie zawiodą
____________________
Ela - Moja ostoja
Mentha 09:24, 02 maj 2017


Dołączył: 15 sie 2016
Posty: 223
Ale już pięknie i soczyście Hortensja pnąca chyba nigdy nie zawodzi, jako pierwsza puszcza liście
Adela 09:33, 02 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mentha napisał(a)
Ale już pięknie i soczyście Hortensja pnąca chyba nigdy nie zawodzi, jako pierwsza puszcza liście


Witaj Mentha Dawno Ciebie na forum nie spotkałam. Z resztą ju tu teraz dorywczo goszczę. A co u Ciebie?

A co do hertensji, to masz rację. Marzyła się mi pnąca, ale nie mam pomysłu, gdzie ją posadzić.
Ta rośnie, bo jest szczerze darowana przez przyjaciół
____________________
Ela - Moja ostoja
ElzbietaFranka 12:07, 02 maj 2017


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13856
Adela widze u ciebie kaline watanabe czy ja masz dlugo. Czy rosnie w pelnym sloncu i szybko. Napisz cos o niej.

Kupilam w tym roku i posadzilam w polcieniu. Tez ma juz zalazki kwiatow. Ale chce sie dowiedziec jak u innych rosnie, moze jeszcze ktos napisze.

Mam jeszcze kilimadzaro do posadzenia, ale tak ja napisalam chodze po terenie i szukam miejsca dla roslin bo albo cien, albo za duzo slonca, mokro, sucho i tak kraźę za nim cos posadze.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Adela 12:34, 02 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kalinę watanabe kupiłam na allegro. Skusiłam się, bo ma kwitnąć od maja do października. Ale to nie jet prawda. Początkowo miałam wątplwości, czy to jest rzeczywiście watanabe, ale producent ze zszp potwierdził.
U mnie rośnie w słońcu na trawniku. Rosnie dosć szybko. W sezonie ma ok 20-30 cm przyrosty.
Jak będzie w pełni rozkwitu, to załączę zdjęcie aktualne i zrobione 2-3 lata temu.
Jest bardzo efektowna gdy kwitnie i gdy jesienią się przebarwia.
Zdjęcie z połowy października ub.roku
____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies