Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Moja ostoja

Pokaż wątki Pokaż posty

Moja ostoja

Mala_Mi 10:29, 07 maj 2017


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Nie mam firanek.. ale jak padły jodły, teraz klon to zastanawiam się czy ich na kilka lat nie wprowadzić.. bo siedzę teraz na widoku jak w cyrku
Piękna ta twoja amonagawa.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Adela 13:49, 07 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
ElzbietaFranka napisał(a)
Ja tam sama zaprojektowalam tylko ktos przelal na papier bo z rysunku jestem kompletna noga. Taki go widzialam bo takie byly realia gruntowe,
Ogrod musial byc zrobiony przy uzyciu ciezkiego sprzetu np koparki przy kopaniu oczka, zniwelowaniu terenu ze spadkiem, drenaze itd.

Dwa sztychy ziemi a nastepnie glina ziemia nie przepuszcza nadmiaru wody. Dzisiaj jak leje to nawet te moje drenaze nie pomagaja. Wody pelno.
Koncze.


Elu, z tego co czytam, to ogród masz wielki i trudny. Ja nie mam takich problemów.
Ale, jak jestem w Ogrodowisku, to oglądam tyle pięknych ogródków, że chciało by się trochę skopiować. Ponieważ ja zimą "zaprojektowałam", właściwie zaplanowałam sobie konkretne zmiany w ogródku, to i tak podczas pracy musiałam dokonywać korekty
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 13:51, 07 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
elka_ napisał(a)

Ta różowa kolumna wygląda pięknie! Taki strzelisty element w ogrodzie i na dodatek pachnący


Dziękuję Elu. W tym roku już tak pięknie nie wygląda, bo jest masywniejsza, a sasiadzi pozbawili nas tego pieknego czerwśniowego tła
____________________
Ela - Moja ostoja
Urszulla 21:56, 07 maj 2017


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21829
Nic nie robię w ogrodzie bo pogoda beznadziejna.żeby choć słońce między tymi deszczami świeciło.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Kindzia 10:10, 08 maj 2017


Dołączył: 04 kwi 2012
Posty: 28042
Jeszcze trochę do emerytury mam, to Ci zazdroszczę
I też budowaliśmy dom dla dwóch emerytów, mam nadzieję doczekać
____________________
Kasia***zjazd VI 2016***cz.I***cz.II*** Ogród z łezką II
Adela 14:16, 21 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Mala_Mi napisał(a)
Nie mam firanek.. ale jak padły jodły, teraz klon to zastanawiam się czy ich na kilka lat nie wprowadzić.. bo siedzę teraz na widoku jak w cyrku
Piękna ta twoja amonagawa.


Też się tego obawiam. Pomimo, że jeden sąsiad posadził na granicy działki rząd smaragdów, mimo to na ich tle rośnie u mnie zimozielone zabezpieczenie. W zasadzie nie nie ma myśleć co by było, gdyby... Póki co, problemu nie ma i oby nie było.
Sąsiedzi młodzi, pracują, mają swoje życie. Lubię intymność, ale miło też uciąć pogawędkę przez płot z życzliwymi sąsiadami.
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 14:17, 21 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Urszulla napisał(a)
Nic nie robię w ogrodzie bo pogoda beznadziejna.żeby choć słońce między tymi deszczami świeciło.

Ale chwasty szaleją i mszyce
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 14:20, 21 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Kindzia napisał(a)
Jeszcze trochę do emerytury mam, to Ci zazdroszczę
I też budowaliśmy dom dla dwóch emerytów, mam nadzieję doczekać

Fajnie mieć totalny luz, ale przeraża świadomość, że jest się już na bocznym torze z którego nie ma odwrotu brr
____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 14:25, 21 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
W ostatnich dniach ogród nabrał kolorów, więc parę zdjęć z mojej ostoi.

Pojawiły się piękne, kolorowe szyszki na świerku syberyjskim. Ale czy to na pewno jest świerk syberyjski? Pewności nie mam.



____________________
Ela - Moja ostoja
Adela 14:27, 21 maj 2017


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767






____________________
Ela - Moja ostoja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies