Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

Szarobialy 14:17, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 685
Z prawej strony wzdłuż domu mam zasianą trawę. Od frontu też trawa. Przed fundamentem ogrodzenia miesiąc temu posiałam łubin. Może niewiele, bo wąski rządek, ale zawsze coś.
A czy trawę mogę potraktować jako zielony nawóz i przekopać. Jeśli tak to kiedy ?
Zastanawiałam się też nad prawą, południową stroną wzdłuż domu. Mam trzy metry miedzy chodnikiem i ogrodzeniem. Jeśli zasadzę żywopłot i coś przed nim to zostanie bardzo mały (wąski) pas trawy. Biorąc pod uwagę choćby pielęgnację obrzeży, dochodzę do wniosku, że lepiej w tym miejscu trawę zlikwidować.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 14:19, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 685
Od frontu nie muszę się szczelnie osłaniać. Dziś panowie skonczą murki i słupki pod ogrodzenie. Już jestem dość mocno zasłonięta.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 14:23, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 685


Jaka masz u siebie glebę? Mpozliwe, ze juz psiałas, ale ja w wirze pracy zapomniam łatwo takie informacje. Mozliwe, ze zbyt mocno sie przejmujesz. Do sadzenia i tak trzeba uzyznic podłoze - nikt raczej nie ma superzyznej ziemi w ogrodzei bo tak mu sie fartownie trafiło Raczej jest to przygotowanie podloza pod kolejne nzasadzenia i co roku podsyptywanie kompostem. I rosliny rosną, naprawde nie ma co sie bac na zapas


Mam gdzieś mapkę z klasami gleby. Postaram się zaraz znaleźć i wstawię.
Ogólnie po lewej od północy piasek na przepuszczalnym podłożu, a po prawej na glinie.
Przywieźliśmy sporo ziemi (nazwałabym ją torfową) i wierzchnia warstwa na całej działce, jest przemieszana.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
UlaB 14:28, 26 wrz 2016

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Szarobialy napisał(a)

Zastanawiałam się też nad prawą, południową stroną wzdłuż domu. Mam trzy metry miedzy chodnikiem i ogrodzeniem. Jeśli zasadzę żywopłot i coś przed nim to zostanie bardzo mały (wąski) pas trawy. Biorąc pod uwagę choćby pielęgnację obrzeży, dochodzę do wniosku, że lepiej w tym miejscu trawę zlikwidować.


Nie opłaca sie tu robić trawy
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Szarobialy 14:36, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 685
UlaB napisał(a)


Nie opłaca sie tu robić trawy

Czyli żywopłot i rabata.
Cisy prowadzilabym do wysokosci ogrodzenia ok. 180 cm. To mi nie przesłoni sasiedniej działki. Chyba zbyt nisko.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 14:47, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 685
Ula mam piątą klasę. Cała działka jest pod symbolem RV.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
zoja 16:52, 26 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Szarobialy napisał(a)

Czyli żywopłot i rabata.
Cisy prowadzilabym do wysokosci ogrodzenia ok. 180 cm. To mi nie przesłoni sasiedniej działki. Chyba zbyt nisko.


Pamietaj, ze im wyzszy zywoplot tym bywa bardziej zacieniona rabata - czasem to problem...
A ile Ty bys chciaka tej wysokosci? Sasiedzi z balkonu beda obserwowac? Wtedy to tylko drzewa by cos mogly zaslonic
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Szarobialy 19:13, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 685
Zoju myślałam, że będę miała słoneczne rabaty. Ta prawa akurat od południa i przed pustą działką. Teraz, gdy posadzę żywopłot sytuacja się zmieni i chyba cieniolubne rośliny będę sadziła po słonecznej stronie działki. Z pewnością żywopłot zacieni swoje najbliższe sąsiedztwo.

Myślisz, że te 180 cm to wystarczająca wysokość?
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
zoja 20:13, 26 wrz 2016


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Jolu ja też na początku miałam tylko słońce, a teraz tuje robią cień plany musiałam pozmieniać
plus tego taki, że większą różnorodność mogę mieć

U mnie już 160 robi wielką różnicę jeszcze podhoduję

Co do szafirków o których pisałaś u mnie - dobrze, że mają listki, to podobno u nich normalne teraz tak mi pisała Gruszka_na_wierzbie, że jej od lat siedzące w ziemi mają już listki i że w zeszłym roku tak samo miały i pięknie wiosną zakwitły - więc nie martw się
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Szarobialy 20:57, 26 wrz 2016


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 685
Mi też dziewczyny pisały, że te listki to normalne.
Tylko ja swoje szafirki posadziłam miesiąc temu i one gotowe jeszcze zakwitnąć przed zimą. (Tu powinna być buźka, zresztą jak w wielu miejscach wcześniej, ale mi się nie udaje jej wstawić).
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies