Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

Pszczelarnia 14:58, 12 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ja bym nie dawała za dużo pokrzywy cisom. Maks. 3 razy.

Skrzyp na pewno.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
iwonkap 15:01, 12 cze 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Pszczelarnia napisał(a)
Ja bym nie dawała za dużo pokrzywy cisom. Maks. 3 razy.

Skrzyp na pewno.


podpytam - jakies jeszcze roślinki tak mniej lubią pokrzywową gnojówkę ?
Pszczelarnia 15:11, 12 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Chodzi o to, że jak coś jest osłabione, to nie potrzebuje azotowych dopalaczy w takiej ilości. Tylko o to chodzi, cis nie może (jeżeli z korzeniami byłoby coś nie tak), nagle zacząć produkować zielone igły, bo nie wydoli.

A skrzyp jest dobry na choroby grzybowe.

Gnojówka z pokrzyw to nawożenie azotem. A tego czasami lepiej unikać w nadmiarze przy osłabionych roślinach.

Toszka mnie pewnie zweryfikuje jeszcze. Ja tak mówię z obserwacji.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
iwonkap 15:18, 12 cze 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Pszczelarnia napisał(a)
Chodzi o to, że jak coś jest osłabione, to nie potrzebuje azotowych dopalaczy w takiej ilości. Tylko o to chodzi, cis nie może (jeżeli z korzeniami byłoby coś nie tak), nagle zacząć produkować zielone igły, bo nie wydoli.

A skrzyp jest dobry na choroby grzybowe.

Gnojówka z pokrzyw to nawożenie azotem. A tego czasami lepiej unikać w nadmiarze przy osłabionych roślinach.

Toszka mnie pewnie zweryfikuje jeszcze. Ja tak mówię z obserwacji.



oki, za szybko przeczytałam i jakoś zgubilam kontekst chorych cisów, tylko ze cisy nie lubią za dużo mi wyszło Tak to jest jak sie czyta za szybko Uwaga cenna do zapamiętania i tak
Szarobialy 16:06, 12 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 716
Skoro azot schorowanym cisom nie jest wskazany (w nadmiarze) to i ta wyka pewnie nie.
Na szczęście (nieszczęście) skrzypu też mam mnóstwo
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 20:59, 18 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 716
Niewiele się dzieje w moim ogrodzie (akcja reanimacji cisów w toku), ale powoli robi się kolorowo.



Szałwia otwarta. Piękny niebieski kolor. Niestety nie zimuje. Trzeba wykopać i przechować.

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Toszka 21:53, 18 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Zaproponowałam te gnojówki (nie wyciągi) bardziej dla gleby. Jej ożywienia we florę.
Cisom, moim zdaniem najbardziej w kość dały ostatnie dwuletnie upały, a może nawet bardziej susza. Susza nie tylko w glebie, ale i w powietrzu.
Moje niektóre hicksii też bardzo się sypią. Bardzo. Baccatom nic kompletnie nie jest.
Gnojówki pokrzywowej w praktyce użyjesz tylko 1-2 razy. Bo od lipca już wstrzymujemy podawanie azotu. Potem skrzyp.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Szarobialy 22:20, 18 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 716
Dziękuję
Gnojówka ze skrzypu prawie gotowa. Cisy dostały topsin i korzonek. Wczoraj baaaardzo mocno podlałam.

Gnojówką z wyki potraktowałam część trawy przed frontowym ogrodzeniem. Ciekawa jestem, czy będzie jakiś efekt. Mam trawę podlaną rozcieńczoną wyką i obok nie podlaną. Zobaczymy, czy będzie różnica. To w ramach eksperymentu.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 16:14, 20 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 716
Przed chwilą.
Koszmar jakiś. Aż boję się pójść do ogrodu i sprawdzić jakie straty. Mam nadzieję, że tylko u nas takie "niespodzianki".
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
patrycja 16:22, 20 cze 2017


Dołączył: 17 sty 2017
Posty: 3331
O żesz...
____________________
Patrycja mój ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies