Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

Szarobialy 08:22, 10 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
Napisz koniecznie proszę. Muszę coś zamówić zanim wycieczki zaczną przyjeżdżać, by oglądać moje firankowe ogrodzenie.
Pozdrawiam
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 08:24, 10 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
Toszka napisał(a)
Gnojówki co 2-3 tygodnie.

Dziękuję. Skrzypu, pokrzywy, wszelkiego zielska mam w okolicy dostatek.
Pozdrawiam.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 19:39, 10 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
Pierwszy etap "reanimacji" mam za sobą.
Wszystkie podejrzane (i te, których podejrzanymi już nazwać nie można, bo chyba umarły) wraz z sąsiadami dostały około 2,5-3 litrów "odgrzybiacza". Mieszałam 24 ml topsinu w 10 litrach wody.
Nastawiłam pokrzywę na gnojówkę.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 20:07, 10 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
Gnojówki
http://niepodlewam.pl/tag/gnojowki-roslinne-przepisy/
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
zoja 08:47, 11 cze 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Jolu widzę, że walczysz trzymam kciuki
Macham
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Szarobialy 14:19, 11 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
Wiatr wyłamał mi gałązkę serduszki. Skromniutka, wątła, ale marzyłam o tej roślinie od dzieciństwa.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
zoja 21:15, 11 cze 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
sliczna pierwszy raz widze biala i bardzo mi sie podoba
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Szarobialy 12:01, 12 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
Ku pamięci.
"100 g świeżych drobno poszatkowanych liści jaskółczego ziela wraz z łodygami wsypać do pojemnika z 2 l bardzo ciepłej wody. Po całkowitym wystygnięciu preparat gotowy już jest do użycia. Opryskiwać tylko miejsca najczęściej odwiedzane przez ślimaki."
Waldek 727
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Pszczelarnia 13:04, 12 cze 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pierwsze lata dla nowego ogrodu są najtrudniejsze. Cisy dadzą radę. Mają teraz program reanimacji ustalony i zapodane lekarstwa a i firanki są wielce pomocne.

To nawet może nie tyle uciachane korzenie ale ogólny pomór na cisach dodatkowo je osłabia. Moje wieloletnie też cierpią na grzyba. A większość mam kopanych dawno temu z gruntu. A od zeszłego roku zaczęły chorować, bo ten grzyb się rozgościł (nieproszony intruz) w ogrodzie.


Moim bukszpanom bardzo pomogły opryski i podlewanie gnojówką z żywokostu i popiołu.

Ładne są Twoje robótki ręczne.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Szarobialy 14:00, 12 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 715
Pszczelarnia napisał(a)
Pierwsze lata dla nowego ogrodu są najtrudniejsze. Cisy dadzą radę. Mają teraz program reanimacji ustalony i zapodane lekarstwa a i firanki są wielce pomocne.

To nawet może nie tyle uciachane korzenie ale ogólny pomór na cisach dodatkowo je osłabia. Moje wieloletnie też cierpią na grzyba. A większość mam kopanych dawno temu z gruntu. A od zeszłego roku zaczęły chorować, bo ten grzyb się rozgościł (nieproszony intruz) w ogrodzie.


Moim bukszpanom bardzo pomogły opryski i podlewanie gnojówką z żywokostu i popiołu.

Ładne są Twoje robótki ręczne.




Dziękuję serdecznie za słowa wsparcia i pochwałę robótek.
Rzeczywiście, w pobliżu mojej działki przyschły duże, takie 3-4 metrowe cisy. Coś im chyba ostatnio nie sprzyja.

Gnojówki mam zrobione z pokrzywy, z jaskółczego ziela i .... z wyki. Akurat miałam zatrzęsienie kwitnącej wyki za ogrodzeniem. Nie wiem, czy dobra taka gnojówka dla roślin. Zaszkodzić chyba nie powinna. Wcześniej już podlewałam cisy pokrzywą i skrzypem. Żywokostu w pobliżu nie widziałam, ale możliwe, że znajdę w okolicy
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies