Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Szarobiałego ogrodowe początki.

Pokaż wątki Pokaż posty

Szarobiałego ogrodowe początki.

Toszka 18:21, 20 cze 2017


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Duże straty?
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Szarobialy 20:18, 20 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
Właśnie obejrzałam wszystko.
Obraz nędzy i rozpaczy.
Wszystkie większe liście (hosty, dalie, ogórki) podziurawione i porozrzucane wokół. Kruche rozchodniki rozkawałkowane (powsadzałam do ziemi te kawałki, może się przyjmą). Wczoraj posadzone krwawniki połamane i leżące. Nawet czosnki główkowate poprzełamywane w większości. Liliowce wzdłuż podjazdu wszystkie liście mają uszkodzone. Na pierwszej róży nie został ani jeden z kilku kwiatów. Nawet jednego płatka nie ma. W warzywniku sodoma i gomora. Sałata przybita do ziemi, to samo koper i pietruszka. Z pomidorów zostały tylko kikuty. Liście, kwiaty i zawiązki wszystko na ziemi. Z kwitnących ogórków nic nie będzie, bo nie mają z czego się odmłodzić. I ...... czerwone, pokaleczone (ranne jak po wojnie) rzodkiewki wystające z ziemi. Nawet szczypior połamany.

Po czterech godzinach od gradobicia mam jeszcze na trawniku coś takiego.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
marzena_p 20:27, 20 cze 2017


Dołączył: 02 sie 2013
Posty: 412
U mnie dodatkowo jeszcze wysyp ślimaków . Miskę 3 litrową nazbierałam i mocno nie szukałam .
____________________
Marzenamarzenie o pięknym ogrodzie
UlaB 20:39, 20 cze 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
wspolczuje....

nie ma sprawiedliwosci - u mnie jedna szalwia sie polozyla. I tyle strat.
Ale w kwestii slimakow mam jak Marzena - jakco roku :/ cierpliwie topie je w wodzie z solą.....
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Szarobialy 20:40, 20 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
marzena_p napisał(a)
U mnie dodatkowo jeszcze wysyp ślimaków . Miskę 3 litrową nazbierałam i mocno nie szukałam .

Marzenko miałam nadzieję, że może trochę tych robali trafiły gradowe kule.
U siebie zbierałam, zbierałam i w końcu rozsypałam wzdłuż ogrodzenia niebieskie granulki. Niestety dziś wszystko co przed ślimakami uratowałam legło w gruzach.

____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 20:44, 20 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
UlaB napisał(a)
wspolczuje....

nie ma sprawiedliwosci - u mnie jedna szalwia sie polozyla. I tyle strat.
Ale w kwestii slimakow mam jak Marzena - jakco roku :/ cierpliwie topie je w wodzie z solą.....

Ula ja też topię (tyle, że w muszli). Raz nie spuściłam od razu wody i po chwili całe towarzystwo wypełzło ku górze. Dobrze, że to nie dzieci weszły do łazienki, bo byłby straszny wrzask.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
Szarobialy 20:48, 20 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
Te czosnki, które jeszcze stoją, też oberwały.
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
aga_podlasie 20:50, 20 cze 2017


Dołączył: 27 sie 2014
Posty: 2007
U mnie tez poszatkowane rozchodniki, hortensje a nawet znalazlam gałązki bukszpanów. Liscie przeróżne rozrzucone na trawniku. Ale warzywa na szczęście ominęło w większości. Tyle tylko ze wszystko na razie leży.
Współczuję.
____________________
Mój jest ten kawałek ogrodu
Szarobialy 21:11, 20 cze 2017


Dołączył: 19 wrz 2016
Posty: 698
aga_podlasie napisał(a)
U mnie tez poszatkowane rozchodniki, hortensje a nawet znalazlam gałązki bukszpanów. Liscie przeróżne rozrzucone na trawniku. Ale warzywa na szczęście ominęło w większości. Tyle tylko ze wszystko na razie leży.
Współczuję.

Moje cisy straciły mnóstwo przyrostów. Leży pod nimi pełno zielonych, młodych gałązek.
Mój tata ma 83 lata. Mówi, że takiego gradu jeszcze nie widział.
Pozdrawiam
____________________
Jola Szarobiałego ogrodowe początki.
UlaB 21:58, 20 cze 2017

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
strasznie sie to czyta



ale zeby slimaki do toalety???? oryginalny pomysł
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies